fbpx
Сегодня
PR 11:46 30 Авг 2024

Як вибрати віртуальний хостинг для сайту?

Вибір хостингу — це важливий момент в побудові будь-якого онлайн-ресурсу. Від якості саме цієї послуги залежить стабільність роботи вашого сайту. Важливо розуміти, що якщо вебресурс постійно не працює, користувачі не зможуть виконати на сайті те, що їм потрібно: знайти інформацію чи контакти компанії, замовити товар чи послугу, щось зробити в особистому кабінеті. Такі проблеми нікому не сподобаються, тому висока ймовірність, що користувачі просто підуть до конкурентів.

Саме тому, щоб гарантувати стабільну роботу сайту, потрібно знати, які бувають види послуг хостингу та який хостинг вибрати саме для вашого проекту.

Які бувають види хостингу

Які бувають види хостингуХостинг буває декількох основних видів:

  • Віртуальний хостинг — це тип послуги, коли ви отримуєте доступ до невеликої частники сервера — хостингового аккаунту. Щоб надати вам таку послугу, хостер віртуально розділяє фізичний сервер на велику кількість невеликих акаунтів зі строго визначеною кількістю доступних ресурсів сервера. Кількість цих ресурсів залежить від обраного пакета/тарифу в рамках віртуального хостингу. Шляхом такої будови будь-хто може дозволити собі замовити хостинг — він достатньо дешевий. Проте через це також існує багато обмежень, які можуть не дозволити реалізувати той онлайн-проєкт, який вам потрібно. Наприклад, обмежений рівень доступу до налаштувань сервера, IP-адреса та деякі серверні ресурси, які ви розділяєте з ще кількома або всіма користувачами хостингу на тому ж сервері.
  • Віртуальний виділенний сервер або VPS — це тип хостингу, коли фізичний сервер віртуально ділять на декілько ізольованих серверів. Таких частей на сервері набагато меньше ніж на віртуальному хостингу. Ступінь ізольованності, яку отримують VPS користувачі, дозволяє надати їм найвищий рівень доступу для сервера. Це дозволяє самостійно вибрати операційну систему та серверні програми, а також виконати бідь-які їх налаштування. Ресурси віртуального виділенного сервера надаються лише окремому серверу та не розділяються з іншими віртуальними машинами на тому ж фізичному сервері. Такий сервіс дорожчий, ніж віртуальний хостинг, але водночас і дешевший ніж виділенний сервер при схожих технічних можливостях віртуального сервера.
  • Виділенний сервер — це тип хостингу, при якому хостинг-провайдер надає в оренду цілий фізичний сервер. Це означає, що ви отримуєте навищий рівень доступу, ніяких обмежень та найбільшу кількість ресурсів сервера з усіх можливих варіантів. Звичайно, це найдорожчий тип хостингу.

Кому потрібно вибрати віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг — це найкращий варіант для новачків, якщо сайт не потребує якихось складних налаштувань серверу або великих серверних ресурсів. Тобто він підійде для простих сайтів з невеликою кількістю відвідувачів.

Окрім того, що невелика ціна дозволяє створити онлайн-ресурс для тих, хто не готовий вкладати багато коштів, існує ще ряд переваг для новачків:

  • З віртуальним хостингом ви отримаєте зручну графічну панель управління хостингом. З нею ви легко розберетесь,наприклад, як працювати з доменом, зробити всі необхідні налаштування, створити елетронну пошту тощо. До таких панелей є куча відеоуроків та інструкцій по користуванню. На віртуальному виділенному сервері чи виділенному сервері такої панелі немає — її треба встрновлювати додатково за потреби.
  • Окрім контрольної панелі, на віртуальному хостингу вам не потрібно знати, як працює сам сервер та слідкувати, щоб з усіма його службами було все гаразд, а у разі проблеми все полагодити — за вас це робить хостинговий провайдер. При замовленні віртуального виділенного сервера чи виділенного сервера — це стає вашою відповідальністю. А значить вам потрібно мати певні технічні знання, щодо роботи та адміністрування серверів. Звичайно, ви можете знайти серверу адміністратора, проте це додаткові витрати.

Також віртуальний хостинг підійде тим, хто невпевнений як буде зростати сайт: які ресурси чи налаштування знадобляться в майбутньому. Тому стартувати можна саме з цього типу хостингу, щоб не витрачати зайві кошти. А за потреби просто зможете змінити пакет чи тип послуг.

Як вибрати хостинг-провайдера

Як вибрати хостинг-провайдераЩоб вибрати надійну компанію, яка забезпечить стабільну роботу вашого онлайн-проєкту, ми підготували фактори вибору хостинг компанії, які необхідно обов'язково врахувати:

  • рейтинг провайдера, який створено незалежними організаціями,
  • відгуки реальних користувачів сервісу, бажано не на сайті самого провайдера,
  • технічні характеристики серверів, на основі яких хостер пропонує послуги: залізо та програмне забезпечення мають бути надійними та сучасними, наприклад, SSD-диски,
  • дата-центр, який можна вибрати або поміняти в майуітньому за потреби,
  • можливість замовити виділенну IP-адресу,
  • популярна контрольна панель управління: більше інструкцій в мережі,
  • відсутність обмежень по трафіку,
  • наявність цілодобової технічної підтримки та декілька каналів зв'язку з нею,
  • наявність у провайдера бази знань, блога, форума,
  • прийнятні умови повернення коштів або наявність тестового періоду,
  • висока гарантія стабільності серверів або uptime,
  • різноманітність послуг та тарифних планів, а також легкість процесу їх зміни,
  • можливі знижки при оплаті на довгостроковий період,
  • додаткові послуги, наприклад, реєстрація доменів, SSL-сертифікати, конструктори сайтів,
  • легкість встановлення популярних CMS на хостингу або спеціальні пакети, де платформи вже встановлені.

Обираючи хостинг провайдера, використайте цей перелік параметрів для порівняння декількох топових компаній між собою. Якщо хостери мають тестовий період, то скористайтесь ним та спробуйте послугу в декількох компаніях, адже власний практичний досвід найкорисніший. Звичайно, все, з чим можна стикнутися при довгостроковій роботі, ви не оціните, але загальне враження матимете. Окрім того, поспілкуйтесь з підтримкою. Зазвичай якість та ефективність технічної підтримки — це велика конкурентна перевага компанії при інших приблизно рівних умовах.

Бажаємо удачі в виборі надійного провайдера.

На правах реклами

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: