Домашній генератор — справжній рятівник під час вимкнення світла. Він підтримує роботу освітлювальних приладів, побутової техніки, систем кондиціювання, опалення та подачі води. Він зберігає звичний рівень комфорту, захищає ваше здоров'я від перегріву чи переохолодження, зберігає від псування продукти, дає можливість вести звичне життя. Мінуси з'являються, якщо не вжити запобіжних заходів. Щоб не отруїтися чадним газом і не наражати своє життя на небезпеку, завжди розміщуйте генератор лише зовні, мінімум за п'ять метрів від будинку, й слідкуйте, щоб вихлоп був направлений у бік від будинку. Йдеться саме про приватні будинки, оскільки у квартирах встановлювати генератори не можна. Більш-менш відповідним варіантом резервного джерела живлення для квартири є портативна зарядна станція.
Вихідна потужність генератора у Ватах (Вт) зазначена у його характеристиках. Це кількість енергії, яку виробляє генератор, яка визначає, скільки приладів одночасно він може живити. Рекомендована потужність — 3000–5000 Вт для типового будинку. Генератор з малою потужністю не зможе забезпечити живлення потрібної апаратури, а із надто високою, надмірною вихідною потужністю глухнутиме. Тому перш ніж купити генератор, складіть список всього електроустаткування, без якого ви не хочете залишитися у разі відключенні електрики. Підсумуйте потужності всіх пристроїв. Наприклад:
До отриманої суми додайте 20–30% резерву — це й буде потрібна потужність генератора.
Для резервного живлення дому зазвичай використовують три типи генераторів: портативні бензинові, інверторні та газогенератори, які працюють на балонному газі або підключаються до магістральної мережі. Є й мішані газобензинові моделі.
Газові генератори економічні, екологічні та досить потужні. Але майте на увазі, що газові генератори до магістральної мережі мають підключати лише фахівці газорозподільної компанії після офіційного узгодження.
Бензогенератори надійні та порівняно недорогі, їхнє паливо широко доступне. Їх можна встановлювати у будь-якому місці за межами будинку (але не ближче 5 метрів через небезпечний рівень чадного газу). Є моделі зі зручним електричним запуском.
Інверторні генератори коштують дорожче, ніж звичайні бензинові, але мають низку переваг. Вони значно тихіше й виробляють менше викидів, оскільки мають складніші вихлопні системи. Вони ефективніші, бо збільшують та зменшують потужність залежно від потреби, тому на тій же кількості бензину працюють довше, ніж звичайні.
Автоматичне відключення у разі високого рівня CO
Це важлива для безпеки функція. Зазвичай моделі генераторів з такими датчиками маркують як CO Protect, CO Detect, CO Guard, CO Sense або CO Shield.
Автозапуск
Функція автоматичного увімкнення генератора у разі відключення електрики. Зручність у тому, що генератор вмикається, навіть коли ви відсутні дома.
Електрозапуск
Функція дає змогу вмикати генератор одним натисканням кнопки, проте для цього у комплекті має бути батарея, що буває не завжди. Перевіряйте, бо іноді її доводиться купувати окремо.
Альтернативне джерело палива
Вище згадувалися гібридні газобензинові генератори. Це зручно в умовах, коли на лише одне джерело складно покладатися через періодичну недоступність.
Датчик рівня палива
Функція особливо корисна під час тривалих вимкнень. Завдяки їй ви можете швидко оцінити, скільки палива залишилося у вашому генераторі.
Вимкнення за низького рівня мастила
Генератор автоматично вимикається, якщо рівень мастила падає нижче за мінімально допустимий. Функція запобігає пошкодженню двигуна.
Багато розеток
Чотири й більше розеток дають змогу оптимально використовувати потужність генератора, не вдаючись до подовжувачів.
На правах реклами
В Близнюковской громаде Харьковской области приступили к строительству нового подземного укрытия на базе центральной районной… Читати більше
Ремонтно-эвакуационная бронемашина WZT-3 официально допущена к использованию в подразделениях Сил обороны Украины. Минобороны провело кодификацию… Читати більше
В канун новогодних праздников благотворительный фонд "Юлины бабушки" организовал акцию помощи "Тайный Санта для стареньких… Читати більше
Украина неоднократно применяла дальнобойные средства для поражения легитимных военных целей на временно оккупированных территориях. Однако… Читати більше
Благотворительный фонд "Твоя опора" 15 ноября начал в Украине ежегодную акцию "2 000 подарков к Новому… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгрессмен от Флориды Мэтт Гетц отозвал свою кандидатуру на должность генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.