Бузина, що є родом рослин сімейства деревоподібних, зустрічається в природі у вигляді чагарників та малих дерев різних видів. Спочатку бузина вважалася «простушкою», що зустрічається:
Але з появою перспективних сортів та нових форм ця культура перетворилася на чи не обов'язковий елемент сучасного саду. Купити саджанці бузини, повністю готові до посадки, можна в інтернет-магазині «Флоріум».
Бузина є багаторічним чагарником або невеликим деревом сімейства жимолостевих. Її висота може сягати 10 метрів. Але найчастіше рослину можна зустріти у вигляді 3–4-метрового чагарника. Листя бузини зазвичай має вигляд пальчасто-роздільних листочків із зубчастим краєм. Найчастіше воно має темно-зелений колір, хоча є сорти і з фіолетовим або яскраво-жовтим листям.
Залежно від переваг і конкретних умов, для створення живоплотів можна використовувати чорну та червону бузину. Найбільш популярною для цього є бузина чорна. Різновиди рослин цього виду добре підходять для формування густих, щільних огорож. Вони стійкі до різних кліматичних умов. Характерною особливістю бузини червоної є красиві суцвіття та яскраві червоні плоди.
Також для створення живоплотів у сучасному садівництві використовують різні культурні сорти та гібриди рослин. Як приклад можна навести популярний сорт «Black Lace» зі його великими, привабливими суцвіттями і ефектним темно-фіолетовим листям. Вибираючи сорт бузини для свого саду, крім особистих переваг слід враховувати особливості ґрунту конкретної місцевості, кліматичні умови регіону, бажаний естетичний ефект.
Обґрунтованість використання бузини для створення живоплоту з погляду екології включає наступні аспекти:
Завдяки високій стійкості бузини до різних захворювань та кліматичних умов, її можна використовувати для облаштування живоплоту в районах, де інші рослини можуть і не прижитися. Крім того, листя незвичайного забарвлення, квітки, зібрані в красиві суцвіття, роблять бузину привабливою для використання у ландшафтному дизайні.
Хоча саджанці бузини вважаються чудовим вибором для створення живоплоту, їх використання для цих цілей може бути недоцільним у випадках, якщо в місці запланованої висадки:
Перешкодою для використання саджанців бузини в живоплоті може стати наявність домашніх кішок і собак, оскільки плоди та інші частини рослини можуть бути для них токсичними.
Щоб забезпечити здоровий та успішний розвиток бузини, при виборі її саджанців для живоплоту необхідно враховувати наступні аспекти:
Також важливо враховувати вік та розмір саджанців. Ці показники мають бути оптимальними для вашого завдання. Наприклад, якщо саджанці молоді, вони краще приживаються, але вимагають більшого часу для досягнення огорожею потрібної висоти та щільності. Більші за розміром саджанці зможуть забезпечити бажаний ефект швидше, проте вони вимагають більш ретельного догляду після висадки. До того ж і ціна їх вища.
Скориставшись викладеною вище інформацією та рекомендаціями, ви зможете створити стійку, гарну огорожу, яка радуватиме око та приноситиме користь протягом багатьох років.
На правах реклами
Эту информацию опроверг Национальный банк Украины, назвав ее "недостоверной и манипулятивной". Об этом пишет “Рубрика… Читати більше
Европейский Союз совершил первый платеж в объеме 3 миллиарда евро из собственной части кредита "Группы… Читати більше
Рубрика рассказывает, как это работает. В чем проблема? Фронтовые автомобили — это всегда о сохранении… Читати більше
Вражеские дроны в ночь на 10 января атаковали Украину. Спасатели показали последствия вражеских обстрелов Киева… Читати більше
С 6 января в Украине стартовал благотворительный проект "Забота без границ: бесплатная стерилизация кошек и… Читати більше
В рф вспыхнули пожары на предприятиях в Ростовской и Ленинградской областях. Перед возгоранием местные сообщали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.