Кіста зуба: профілактика та лікування

Одним з найнебезпечніших стоматологічних захворювань фахівці називають кісту. Ця хвороба дуже підступна, оскільки тривалий час не виявляє жодної симптоматики. 

Кіста — це доброякісне новоутворення, яке локалізується на корені зуба (частіше на верхній щелепі). Віковий діапазон пацієнтів — від 20 до 50 років.

Основні симптоми хвороби

На початковій стадії при візуальному огляді у лікаря виявити кісту майже неможливо. Тільки рентгенівський знімок або КТ можуть дати повну клінічну картину. Стоматолог у Львові в Веселці Veselka.Clinic проведе всі необхідні маніпуляції, щоб визначитися з діагнозом, та розробить протокол лікування у конкретному вашому випадку.

При подальшому розвитку хвороби спостерігаються набряк на яснах біля хворого зуба, поява гнійних виділень. Якщо почали турбувати ці симптоми — негайно до лікаря! Шанс врятувати зуб ще зберігається, хоча лікування буде тривалим.

Також до симптомів кісти можна віднести постійний ниючий біль та можливе підвищення температури тіла.

Активізувати перебіг захворювання може звичайна застуда. Якщо до звичайних клінічних проявів, наприклад, температури чи нежитю, додається зубний біль — зверніться до лікаря при першій можливості.

Основні методи лікування кісти зуба

Методи лікування кісти зуба залежать від стадії захворювання. Якщо вона на початковій стадії, ефект може дати консервативний підхід:

  • розпломбування каналів;
  • їх санація та чистка;
  • повторне пломбування.

Прогресивна форма хвороби вимагає використання консервативно-хірургічного втручання з розрізанням ясен, видаленням частини ураженого зубного кореня та вилущуванням оболонки кісти.

У тяжких випадках єдиним варіантом лишається хірургічне видалення зуба.

Причини появи кісти

  1. Травми, внаслідок яких до кісткової тканини потрапляє інфекція.
  2. Запалення гайморових пазух.
  3. Загальне зниження імунітету.
  4. Задавнені хвороби ротової порожнини.

Профілактика кісти зуба

Головним методом профілактики цього вкрай неприємного захворювання — проходження повного профілактичного огляду у стоматолога, хоча б один раз на пів року.

У жодному разі за будь-яких проявів зубного болю, відчуття дискомфорту в ротовій порожнині, не слід займатися самолікуванням. Антибіотики, знеболювальні, трав'яні збори для полоскання — це не про лікування кісти. Єдине, чого ви досягнете, — втрата часу та складніша форма хвороби.

На правах реклами

Свіжі дописи

  • Новини

Решение для победы: Австралия передаст Украине катера Sentinel 830R

В рамках военной помощи для передачи украинским Вооруженным силам австралийское правительство избрало катера Sentinel 830R… Читати більше

Thursday May 16th, 2024
  • Новини

NYT: Североатлантический Альянс рассматривает отправку войск в Украину, однако не для участия в боях

Союзники по НАТО постепенно приближаются к решению отправить в Украину свои войска, чтобы они могли… Читати більше

Thursday May 16th, 2024
  • Новини

В Харьковской области за время возведения фортификационных сооружений погибли 4 строителя, еще 15 получили ранения, – ОВА

В Харьковской области в результате российских обстрелов четыре человека погибли и 15 получили ранения разной… Читати більше

Thursday May 16th, 2024
  • Новини

Украинский бренд создал коллекцию благотворительных вышиванок для фонда «Землячки»

Ко Дню вышиванки украинский бренд GAPTUVALNYA создал эксклюзивные вышиванки с символикой общественной организации "Землячки", олицетворяющие… Читати більше

Thursday May 16th, 2024
  • Новини

Украинским Силам обороны удалось добавить уверенности в направлении Волчанска, — Зеленский

Российские обстрелы на направлении Волчанска Харьковской области не прекращается, впрочем, украинские защитники там уверенно держат… Читати більше

Thursday May 16th, 2024
  • Новини

В Одесской области открыли международный пункт пропуска «Рени» между Украиной и Молдовой

16 мая после реконструкции в Одесской области открыли международный автомобильный пункт пропуска "Рени" между Украиной… Читати більше

Thursday May 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.