Украина и Румыния решили 20-летний спор по каналу "Дунай-Черное море", - министр
Україні та Румунії вдалося розвʼязати 20-річну суперечку щодо виконання вимог при будівництві каналу «Дунай — Чорне море».
Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, сообщает Рубрика.
«Україна дотримується своїх євроінтеграційних зобов'язань за Конвенцією Еспо. На полях дев'ятої наради сторін Конвенції Еспо 20-річний спір із Румунією щодо виконання її вимог при будівництві каналу Дунай – Чорне море – зроблено. Ми виконали «домашню роботу» і здолали довгий шлях по приведенню у відповідність проєкту до вимог Конвенції», – написав він.
Міністр підкреслив, що «Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права».
«Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого. Дякую своєму колезі міністру довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Мірчі Феше за підтримку цього історичного рішення та міністерці навколишнього середовища Молдови Іорданці Йорданов за фахове та дипломатичне головування на засіданні наради сторін конвенції», – зазначив Стрілець.
Він також повідомив, що на нараді представника Білорусі не обрали в робочі органи Конвенції Еспо. сообщает Рубрика.
Канал «Дунай-Чорне море» — судноплавний канал в Румунії, що сполучає Чорне море з судноплавною частиною русла Дунаю. Канал відгалужується від русла Дунаю в зоні старого порту Чернаводе і прямує плато Добруджа, через населені пункти Меджидія і Мурфатлар, що стали внутрішніми портами, до морського порту Констанца.
Міждержавний спір стосовно каналу «Дунай – Чорне море» тривав ще з 2004 року, відколи Україна запустила плавання каналом в «експериментальному режимі». Тоді Румунія та Європейська комісія виступили проти, посилаючись на природоохоронний статус дельти й відсутність оцінки впливу судноплавства на довкілля.
Турция, Болгария и Румыния в январе подпишут соглашение о разминировании Черного моря
Правительство Румынии утвердило новые условия импорта украинского зерна