Чи треба слідкувати за вагою дитини?

Діти ростуть швидко, при чому стрибками. Вчорашній карапуз може за лічені тижні «витягнутися» і стати худорлявим. Тому багато батьків задаються питанням: чи варто взагалі стежити за вагою дитини в період активного росту? Насправді так! Маса тіла малюка почасти свідчить про стан здоров'я, впливає на розумовий і фізичний розвиток.

Здорова вага — це скільки?

Педіатрія пропонує детальні таблиці ваги для дітей різного віку. Таку інформацію можна отримати у вашого лікаря чи знайти в мережі Інтернет. Загалом до 6 місяців малюк повинен подвоїти свою вагу від народження, а до 1 року — потроїти. У 5 років середні показники становлять 18–22 кг, у 10 років — від 28 до 34 кг, у 12 років — від 36 до 45 кг. Якщо ваш малюк не вписується у встановлені норми, варто вжити заходів.

  1. Відвідайте лікаря. Тільки педіатр після всебічного обстеження може встановити: є надлишок/нестача ваги патологією чи індивідуальною особливістю. Починати з самостійного коригування маси тіла не варто, адже так легко пропустити початок небезпечного захворювання. Аби уникнути цього, запишіться на прийом до педіатра в клініці «Веселка».
  2. Перегляньте раціон та харчові звички. Якщо дитина здорова, відхилення у вазі скоріше за все викликані неправильним харчуванням: звичкою жувати чіпси перед телевізором, надмірним вживанням солодощів тощо. Повні діти часто схильні заїдати стрес, худі нерідко просто не встигають поїсти поміж уроків, гуртків та інших справ. Крім того, малюки з раннього віку переймають харчові звички батьків, тому налагодити режим харчування варто всім членам родини.
  3. Запропонуйте привабливі види фізичної активності. Це можуть бути ігри на свіжому повітрі, сімейне дозвілля (походи, велосипедні прогулянки, пікніки, риболовля), літні табори з розважальною програмою, спортивні гуртки. Головне, щоб такі розваги приносили дитині радість. Повним малюкам активне дозвілля допоможе схуднути, а худим —- зміцнити м'язи і пробудити здоровий апетит.

Яким має бути раціон для підтримки здорової ваги?

Обов'язково введіть нове меню для всієї родини, щоб дитина не думала, що її за щось покарано. Не купуйте майонез, ковбаси, сосиски, фаст-фуд, снеки, солодощі, соки, газовані напої. Додайте в раціон більше нежирного м'яса, риби, молочних продуктів, овочів та фруктів. Готуйте прості страви з невеликою кількістю жиру. До чаювання можна купляти невелику кількість  сухофруктів.

На правах реклами

Свіжі дописи

  • Новини

Умеров уволил своего заместителя и объявил о перезапуске Агентства оборонных закупок

Министр обороны Рустем Умеров подал в Кабмин представление на увольнение своего заместителя Дмитрия Клименкова. Также… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Минобороны работает над проектом новой зимней маскировочной формы для спецназовцев

Министерство обороны продолжает разработку новых предметов вещевого обеспечения ВСУ, отвечающих современным требованиям. В настоящее время… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

Нацбанк ввел в обращение памятную монету “Служба внешней разведки Украины”

Национальный банк Украины ввел в обращение памятную монету "Служба внешней разведки Украины", посвященную одной из… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

До конца отопительного сезона тарифы на тепло и свет не изменятся, – премьер-министр

В Украине тарифы на тепло и свет в ближайшее время не будут расти. Они останутся… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

путин заявил, что вроде бы готов к переговорам с Украиной. Но выдвинул условия

Глава Кремля владимир путин объявил, что россия готова к переговорам по войне в Украине. В… Читати більше

Friday January 24th, 2025
  • Новини

В Украине стартовала модернизация системы весового контроля на дорогах

Министерство развития общин и территорий совместно с Государственной службой Украины по безопасности на транспорте с… Читати більше

Friday January 24th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.