Види жниварок: огляд, технічні характеристики, використання
Жниварка — це сільськогосподарський пристрій, використовується для скошування та транспортування сільськогосподарських культур, таких як зернові, олійні, кормові тощо. Жниварки бувають різних типів залежно від способу кріплення до техніки, конструкції ріжучих елементів та додаткових функцій, а купити жниварку (жатку), можна на https://agro.ria.com/tag-zhnivarka/.
Залежно від конструкції, бувають бічні та фронтальні жниварки. Кількість транспортерів, встановлених у насадку, відповідає за те, скільки потоків відбувається формування валків. Також виділяють платформні та шнекові жниварки. Перші дозволяють проводити роздільне прибирання (зрізання та укладання у валки), другі підходять для прямого комбайнування (скошування з подальшою подачею маси на молотилку). Для роботи вузькоспеціалізованих сільських господарств краще вибирати або універсальні жниварки, або призначені для роботи з однією сільськогосподарською культурою.
Для чого потрібна жниварка
Залежно від конкретного виду техніки жниварка підходить не тільки для зрізання стебел, а й для транспортування або укладання зібраного врожаю. Виділяють кілька основних моделей жниварок, які відрізняються за функціональним призначенням, наприклад:
- Соняшникова – підходить для збирання олійних культур і може бути використана у місцевості зі складним рельєфом та різноманітними ґрунтовими покривами. Завдяки спеціалізованим комплектуючим механізм показує високий рівень роботи навіть у несприятливих погодних умовах: заморозки, вітер або сильні опади. Як правило, соняшникові жатки обладнуються кошиком для насіння, вібротранспортером з регулюванням швидкості переміщення і ширини каналу.
- Зернова – відрізняється наявністю самохідного шасі, а також можливістю подачі зрізаних колосків на молотилку комбайна та укладання у валки. Для збору врожаю полеглих зернових культур використовуються валкові жниварки.
- Кукурудзяна – дає можливість регулювати висоту зрізу, добре подрібнює стеблову масу.
- Зернобобова – підходять для збору та укладання у валки цукрових буряків, квасолі, зеленого горошку та полеглих зернових рослин. Нею також можна виконувати обкошування контурів поля.
Технічні характеристики жниварок
Характеристики жниварок залежать від їх типу, моделі та виробника. Однак, існують загальні параметри, від яких залежить ціна обладнання:
- Ширина захоплення – відстань між крайніми точками ріжучого апарату жниварки. Чим більша ширина захоплення, тим більше площа поля можна обробити за один прохід.
- Продуктивність – кількість врожаю, яку жниварка може зібрати за одиницю часу. Продуктивність залежить від швидкості руху жниварки, ширини захвату, якості різання та транспортування рослин.
- Якість збирання – показник збереження рослин та зерна при скошуванні та транспортуванні. Якість збирання залежить від типу ріжучих елементів, налаштування висоти зрізу, наявності додаткових пристроїв для очищення та вирівнювання потоку рослин.
- Надійність і ресурс роботи – здатність жатки працювати без збоїв та поломок за різних умов експлуатації. Надійність та довговічність залежать від якості матеріалів, з яких виготовлена жниварка, а також від правильного технічного обслуговування та ремонту.
На правах реклами