Про це йдеться на сайті Transparency International Ukraine.
За останні 10 років показник України зріс на 8 балів. Набрані Україною бали у 2022 році — це найвищий показник нашої країни з часу запуску оновленої методології СРІ.
Зазначимо, що у СРІ-2022 не увійшли останні гучні антикорупційні розслідування, які сколихнули Україну у січні. Однак, з високою імовірністю ці події будуть відображені у дослідженні наступного року. На жаль, маємо констатувати: корупція є навіть під час війни. Тому поступ України на антикорупційному фронті, зокрема залежить від належного доступу до даних у громадськості та журналістів, які мають моніторити й контролювати дії влади.
«Україна показала, що боротьба з корупцією у нас продовжується навіть в умовах війни, — пояснює виконавчий директор Transparency International Ukraine Андрій Боровик. — Проте варто розуміти, що весь успіх антикорупційної реформи за останнє десятиліття може швидко зійти нанівець. Останні гучні корупційні кейси, що стосуються, зокрема, закупівель під час війни з росією, важко пояснити не тільки українцям, які, кожен на своєму фронті, виборюють нашу свободу, але й іноземним партнерам. Якщо дані, що не несуть загрози безпеці, й надалі будуть закритими, е-декларування чиновників не відновиться, і загалом українці матимуть вкрай обмежені можливості дізнаватися про роботу влади, ми втратимо свої позиції швидше, ніж можемо уявити».
На початку 2022 року Transparency International Ukraine надала 5 конкретних рекомендацій, виконання яких могло б суттєво покращити наші показники в дослідженні. Жодну з цих рекомендацій не реалізували повністю, 4 виконали частково, а 1 не виконали зовсім.
Варто зазначити, що частину рекомендацій було виконано саме в умовах воєнного стану: призначено керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, затверджено, хоча й без низки важливих положень, Антикорупційну стратегію на 2021-2025 роки. Водночас провалена реформа Конституційного Суду — 20 грудня Володимир Зеленський підписав прийнятий парламентом законопроєкт №7662, який містить значні ризики та суперечить оновленому висновку Венеційської комісії.
Цьогоріч ми пропонуємо 4 комплексні кроки, які допоможуть покращити рівень боротьби з корупцією та сприятимуть ефективному відновленню України у 2023 році.
Виконання цих кроків може не тільки покращити результати України у СРІ, але й зміцнити довіру міжнародних партнерів до нашої країни. Зокрема, це сприятиме ефективній відбудові після війни та успішній євроінтеграції України.
Так само як і Україна, 33 бали мають Алжир, Ангола, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. На один бал нас випереджають Боснія і Герцеговина, Гамбія, Індонезія, Малаві, Непал, Сьєрра-Леоне. А на бал менше, ніж Україна, набрали Домініканська Республіка, Кенія та Нігер.
З-поміж сусідів Україна надалі вище за росію — країна-терорист у 2022 році втратила 1 бал і з 28 балами посідає 137 місце у списку. Крім цього, знову знизилися бали Угорщини — 42 бали (-1, 77 місце), та російської сателітки білорусі — вона цьогоріч втратила 2 бали.
Серед друзів України теж є зміни в показниках. Польща втратила 1 бал, але залишилася лідеркою за показниками СРІ серед наших сусідів — із 55 балами вона посідає 45 місце. А от покращити свої показники за рік вдалося Словаччині — 53 бали (+1, 49 місце), Румунії — 46 балів (+1, 63 місце) та Молдові, яка набрала найбільше — +3 і тепер із 39 балами посідає 91 місце.
Індекс сприйняття корупції 2022 показує, що більшість країн суттєво не досягли прогресу в боротьбі з корупцією за понад 10 років. При цьому масштаби проблеми величезні: середній глобальний показник залишається незмінним і становить 43 бали зі 100 одинадцятий рік поспіль, а понад дві третини країн (122) мають серйозні проблеми з корупцією, набравши менше ніж 50 балів.
Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел.
Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.
В Северной Корее в пятницу следователи антикоррупционного агентства (CIO) прибыли на задержание президента Юн Сок… Читати більше
За прошедшие сутки на фронте произошло 138 боевых столкновений. Больше всего российские войска атаковали на… Читати більше
В четверг в Южной Калифорнии одномоторный небольшой самолет потерпел крушение, упав на здание. В результате… Читати більше
Войска рф ударными дронами ночью, 3 января, атаковали столицу и Киевскую область. В результате падения… Читати більше
Президент Владимир Зеленский во время совместного с первой леди Еленой Зеленской интервью "Единым новостям" говорил… Читати більше
Почти три месяца удалось сократить сроки подготовки украинских пилотов на истребителях F-16, что, в свою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.