fbpx
Сегодня
08:20 16 Окт 2021

Сегодня — Всемирный день еды

Хто не любить смачну їжу? Зараз нам доступні безліч вишуканих страв та інгредієнтів з усього світу. Все, аби ми могли насолоджуватися процесом споживання. Всесвітній день їжі, який відзначається 16 жовтня, чудовий привід!

Всесвітній день їжі — це не лише про продукти, які можна з'їсти, а ще й про підвищення рівня обізнаності про те, що не всім доступний такий привілей. У всьому світі все ще є люди, які страждають від голоду. Голод — величезна проблема в низці країн, до якої треба привертати увагу, щоб знайти шляхи боротьби з ним. 

Здається божевіллям, що ми живемо у світі, де велика частина населення може без проблем скуштувати все, що тільки захоче, а іншим взагалі нема чого поставити на стіл. 

Тому у Всесвітній день їжі також варто говорити про розумне споживання та зниження кількості харчових відходів. Адже згідно з оцінками цьогорічного звіту ЮНЕП про індекс харчових відходів, у 2019 році було викинуто близько 931 млн тонн продуктів, що становить понад 17% всієї виробленої у світі їжі. Це одна з найсерйозніших проблем сучасного ринку, масштаби та наслідки якої досі приховані від споживачів.

У кампанії UA Plant-Based впевнені, що побороти голод можна, знижуючи кількість харчових відходів та перейшовши на рослинний раціон. Адже замість того, щоб вирощувати корм для худоби, яку ми потім з'їмо, можна вирощувати їжу для людей. 

Всесвітній день їжі

Історія Всесвітнього дня їжі 

Всесвітній день їжі був заснований у 1945 р. департаментом з питань продовольства та сільського господарства Організації Об'єднаних Націй. 

Головний принцип, який відзначається у Всесвітній день їжі — це посилення продовольчої безпеки у всьому світі, особливо в часи кризи. Запуск Продовольчого та сільськогосподарського департаменту ООН зіграв величезну роль у досягненні цієї мети. Щорічне святкування Дня їжі служить ознакою важливості цього департаменту та допомагає підвищити обізнаність про важливу необхідність успішної сільськогосподарської політики, яку мають впроваджувати уряди у всьому світі, щоб забезпечити достатньо продуктів для всіх на планеті. 

В останні роки у Всесвітній день їжі привертається увага до різних тем продовольчої безпеки та сільського господарства, включаючи рибальство, зміни клімату та біорізноманіття. 

Ось приклад тем, про які йшлося: "Клімат змінюється. Продовольство і сільське господарство теж повинні", "Соціальний захист і сільське господарство: Порушення циклу бідності сільських місцевостей" та "Голод у світі та турбота про Землю". 

Попри те, що Всесвітній день їжі був заснований департаментом з питань продовольства та сільського господарства ООН, багато різних організацій у всьому світі долучаються до святкування цього дня. 

Всесвітній день їжі

Як відзначити Всесвітній день продовольства 

У Всесвітній день їжі відбувається низка різних подій. Це може бути будь-що — від концертів та конкурсів до культурних вистав, голодних маршів та марафонів. Якщо у вашому місті нічого не відбувається, то влаштувати захід можна самостійно.

Один з найкращих способів відзначити Всесвітній день їжі — це нагодувати людей, які цього потребують. Для цього достатньо лише звернутись у найближчу благодійну організацію. Внеском може бути їжа і гроші. Ви також можете стати волонтером і допомогти з роздачею їжі. 

У всьому світі є країни, яким потрібна допомога у боротьбі з голодом. Яскравий приклад — Кенія. У таких країнах, як Кенія, ціни на основні харчові продукти різко зросли, що призвело до того, що велика кількість людей голодує Є багато різних міжнародних благодійних організацій, які наполегливо працюють над тим, щоб змінити життя людей звідти, які цього найбільше потребують. Вони намагаються забезпечити їх їжею, що необхідна їм для виживання. 

Також можна організувати збір коштів. Якщо ви зможете підвищити обізнаність людей про цю проблему і заробити трохи грошей у цьому процесі, то це чудово! 

Всесвітній день їжі святкують більше ніж 150 країн, де організовуються конференції та різні заходи.

Наприклад, у Сполучених Штатах Америки у  Всесвітній день їжі проводиться саміт, присвяченій проблемі голоду. На Кубі ЗМІ рішуче підтримують поінформованість про різні кампанії, пов'язані з Всесвітнім днем ​​їжі, також проводять сільськогосподарський ярмарок, для того, щоб виробники-учасники могли обмінятися своїм досвідом та думками. 

У Монголії традиційно організовують в цей день конференцію з питань продовольчої безпеки. Ця подія присвячена популяризації наукових досліджень з метою розроблення правил та політик, а також внескам дослідників та науковців у продовольчу безпеку країни. 

На Кіпрі в середніх та початкових школах організовуються спеціальні церемонії, де вчителі розповідають учням про Всесвітній день їжі. 

В Італії багато виставок та конференцій проводяться неурядовими організаціями, міжнародними агентствами, дослідницькими агентствами, університетами та міністерствами. 

Багато країн також використовують цей день для підтримки людей у ​​своєму суспільстві, які цього найбільше потребують. Наприклад, на Філіппінах зосереджені на збільшенні пожертв їжі бідним сім'ям. Так само і в Пакистані, де в цей день видають продовольчі пакети родинам новонароджених та бідним людям.

Є багато способів, як можна відсвяткувати цей день, але без їжі тут не обійдеться! 

Адаптація: Наталія Владімірова, активістка кампанії UA Plant-Based

Фото Unsplash

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: