Про це сьогодні на зустрічі домовилися перша леді з віце-прем'єр-міністром – міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та постійною представницею ПРООН в Україні Дафіною Ґерчевою, пише Офіс Президента.
«Безбар'єрність має бути суспільною нормою. Ідея створення особливого розділу в «Дії» виникла ще влітку, під час проведення «Великої розмови про безбар'єрність». Тоді в опитуванні, яке відбувалося на порталі, взяли участь понад 37 тисяч людей, 94% з них сказали, що бачать бар'єри навколо себе», – зазначила Олена Зеленська.
Розділ міститиме зручний каталог послуг для тих, хто часто стикається з бар'єрами: літніх людей, людей з інвалідністю, батьків маленьких дітей та інших. У ньому вони зможуть знайти всі необхідні послуги, які вже доступні онлайн, та роз'яснення стосовно тих, які поки що залишаються в офлайні. Наприклад, для людей з інвалідністю в одному розділі будуть зібрані всі доступні публічні послуги: оформлення державної соціальної допомоги, направлення до реабілітаційної установи, направлення на забезпечення засобами реабілітації тощо.
«Одна з пріоритетних цілей Мінцифри – перенести 100% державних послуг в онлайн. Ми щодня працюємо над створенням зручних державних сервісів, які спрощують життя українців. Я вдячний Олені Зеленській за ініціативу та ПРООН – за підтримку цифровізації послуг. Разом ми запускаємо на порталі «Дія» платформу «Дія. Без бар'єрів». Щоб кожна людина могла отримати доступ до державних послуг тоді, коли їй це потрібно, й там, де це їй зручно», – зазначив Михайло Федоров.
Крім створення окремого розділу, сторони також домовилися розширити вже наявні. Так, у розділ «Життєві події та ситуації» було вирішено додати підрозділ «Працевлаштування». Він міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування: де знайти вакансії, як створити резюме, як пройти співбесіду онлайн, а також відповіді на інші запитання.
«Ми у ПРООН твердо переконані, що суспільство ніколи не зможе досягти Цілей сталого розвитку без залучення всіх, зокрема людей з інвалідністю. Тому ми підтримуємо зобов'язання, які взяла на себе держава щодо забезпечення інклюзивного підходу до надання електронних послуг, який гарантує, що ніхто не залишиться без уваги, забезпечуючи рівні можливості для всіх як у фізичному, так і у віртуальному середовищі», – сказала Дафіна Ґерчева.
У межах співпраці також будуть створені два освітні серіали. Перший – «Безбар'єрна грамотність» – буде цікавим для більшості українців. Основні його завдання – познайомити громадян з темою безбар'єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. Другий, «Держава без бар'єрів», – для публічних службовців, які працюють у державних та муніципальних органах і потребують знань про нові державні підходи у сфері безбар'єрності та про те, як вони можуть використовувати безбар'єрний підхід у своїй роботі. Серіали будуть розміщені на платформі «Дія. Цифрова освіта».
Северокорейский лидер Ким Чен Ын приказал начать массовое производство ударных дронов после успешного испытания новых… Читати більше
Теперь военнослужащие Вооруженных Сил Украины могут подать рапорт на перевод в другую часть без лишней… Читати більше
Корейская Народно-Демократическая Республика помогает российской федерации в войне против Украины. В обмен на это Северная… Читати більше
15 ноября в Идре состоялась мужская короткая индивидуальная гонка на 15 километров в пределах открытого… Читати більше
Правительство Эстонии поддержало предложение министра обороны Ханно Певкура по отправке Украине нового пакета военной помощи.… Читати більше
Накануне ночью астрономы прогнозировали пик яркости последнего супермесяца этого года. Наблюдать это явление можно было… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.