Чому цей день є важливий? За інформацією Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), щогодини у світі зникають три види тварин. Вчені вважають, що за останні 25 років біологічне різноманіття Землі зменшилося на третину. У багатьох країнах світу почали активно обговорювати можливі розв'язання цих проблем. Серед них збереження вимирущих видів, припинення жорстокості щодо домашніх тварин, поліпшення умов утримання тварин у зоопарках та притулках, гуманне розв'язання проблеми безпритульних тварин.
День захисту тварин покликаний нагадати про відповідальність, яку ми несемо. Замисліться, як багато сфер нашого життя засновані на експлуатації тварин – це їжа й одяг, розважальний бізнес, тестування косметики та навіть використання тварин як елементів інтер'єру.
Статистику промислового тваринництва важко збагнути – у світі понад 140 тисяч тварин щохвилини вбивають задля їжі, і це тільки сухопутних. Виробництво хутра забирає життя 100 мільйонів тварин у світі, а для тестування косметики, мийних засобів, продуктів та ліків щорічно тільки у США вбивають понад 100 мільйонів тварин. Ці цифри можуть бути набагато більшими, адже в багатьох сферах про добробут живих істот не задумуються, вони не захищені законодавством і тому їх навіть не рахують.
Промислове тваринництво впливає на стан навколишнього середовища: руйнує екосистеми, викликає хронічні захворювання і збільшує кількість смертей у світі. Наразі людство споживає рекордну кількість м'яса і темпи зростання не знижуються. Розповсюдженішим стає ожиріння, яке спричиняє ряд інших проблем зі здоров'ям: гіпертонію, ішемічну хворобу серця, діабет 2 типу, остеоартроз, рак та інсульт. За даними ВООЗ понад 300 мільйонів дорослих мають проблеми із зайвою вагою, наприклад в США 65% страждає від ожиріння і лікарі роблять прогнози, що незабаром ця проблема наздожене куріння, як основну причину смертності.
Експлуатація тварин, інтенсивне виробництво та втручання людей у дику природу вже не вперше спричиняють масштабні епідемії. Пташиний грип, свинячий та зрештою COVID-19, наче регулярно нагадують людству, що потрібно зупинитись і переглянути своє ставлення до інших живих істот нашої планети. За даними Американського центру контролю та профілактики захворювань (CDC) три з чотирьох інфекційних хвороб можна вважати зоонозними, тобто такими, що походять від тварин і здатні передаватись людині.
Окрім ризику зоонозних інфекцій, промислове тваринництво має ряд інших негативних впливів на людське здоров'я. Через забруднення повітря, збільшується показник захворюваності дихальних шляхів. В людей, які живуть у районах з розвиненим сектором промислового тваринництва зростає рівень смертності – як серед дорослих, так і серед дітей. Пацієнти з хронічною обструктивною хворобою легень частіше скаржаться на загострення та в них спостерігається більша кількість симптомів. Збільшується частота захворюваності на пневмонію серед населення поряд з промисловими фермами, особливо, птахофабриками. Під час діагностики у пацієнтів виявляють не зоонозні збудник хвороби, що свідчить про роль неінфекційних факторів – наприклад, викидів у повітря.
Також, можна сміливо сказати, що виробництво м'яса є однією причиною кліматичних змін:
Вже 2008 року Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) віднесла промислове тваринництво до найвагоміших причин головних екологічних проблем: зміни клімату, зникнення біологічних видів, погіршення ґрунту та дефіциту водних ресурсів.
Насправді кожен з нас може зробити свій внесок у розв'язання глобальної проблеми, головне – це бажання робити себе й світ навколо трошки кращими.
Авторки статті: Валерія Шалапута та Марія Сидоришина, представниці кампанії «Веган Челендж»
Силы обороны Украины продолжают хранить буфер в Курской области. Это предостерегает территорию Сумской и Харьковской… Читати більше
Житель Курахового, что на Донетчине, Олег оказался в заложниках россиян после того, как они захватили… Читати більше
В Виварии Львовского национального медицинского университета имени Даниила Галицкого завершили капитальный ремонт хирургического блока, который… Читати більше
Президент Украины Владимир Зеленский направил генерал-майора Михаила Драпатого для руководства оперативно-стратегической группировкой войск «Хортица» в… Читати більше
Украина и Молдова подписали соглашение, согласно которому в обеих странах будут взаимно признавать дипломы об… Читати більше
В оккупированном россиянами Рубежном Луганской области функционируют всего четыре таксофона, оккупанты отключили мобильную связь в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.