fbpx
Сегодня 09/08/2020 02:31
18:07 12 Июл 2020

В Зеленского назвали "Роттердам+" справедливой ценой на украинский уголь

Фото ОП

Ценообразование на уголь с использованием импортного паритета, заложенное в контракте между "ДТЭК Энерго" и "Центрэнерго", является справедливым.

Об этом заявила заместитель главы Офиса президента Юлия Ковалив в эфире программы "Свобода слова Савика Шустера", передает РБК-Украина.

"Мы очень счастливы, что шахтеры смогут с понедельника (13 июля, — ред.) вернуться нормально на работу. И мы также очень счастливы, что параллельно с этим государственная компания не переплатит за уголь. И цена справедливая", — сказала Ковалив.

Как сообщалось, с 13 июля запускается в работу предприятие "Добропольеуголь", которое будет поставлять украинский уголь на ТЭС "Центрэнерго". При этом цена украинского угля для ТЭС будет привязана к импортному паритету, включать стоимость угля по котировке API2 за 12 месяцев и стоимости доставки в Украину.

Напомним, формульное ценообразование более известное как "Роттердам+" действовало для расчета стоимости угля для установления прогнозной стоимости электроэнергии исключительно для промышленных потребителей в период 2016-2019 гг. Она предусматривала включение стоимости доставки угля от хабов Амстердам — Роттердам — Антверпен для всего угля, то есть в ней использовался импортный паритет.

Формула была отменена 1 июля 2019 с введением рынка электроэнергии. После этого цена угля и электроэнергии для промышленников выросла.

Правительство Алексея Гончарука ввело, а правительство Дениса Шмыгаля утвердило в меморандуме с МВФ аналогичный подход для определения цены газа для населения — т.н. "Амстердам+". Она также предусматривает включение стоимости доставки газа из Нидерландов — биржа TTF.

Ранее "Центрэнерго" начало закупать уголь по формуле Роттердам+.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

10 комментариев

сначала новые
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Гость

Ну звісно, що тим зеленим, що так відроджують всі олігархаті схеми, замість того щоб їх знищувати, як обіцяли до захвату влади, то це і зрозуміло, що вони будуть так цьому радіти, бо отакі зелені сіські-піські самі в цьому не розуміють нічого. Тим хто так від цього радіє, що повернули ахметівську схему того вРотердаму на власне вугілля, видобуте поряд, але нав'язане всім по ціні, ніби його везли аж з Роттердаму, через що ахмет ще підніме тарифи всім для добудови собі власного чергового палацу, хай краще підуть в уранові копальні зубами здобувати уран для атомної енергетики, найдешевшої для населення, яку саме через ці схеми вже майже знищили. А тим, хто піде невдовзі на вибори, хай нарешті подивляться у власні платіжки за ту комуналку, та цінники в магазинах, де боком вилізуть такі шахрайські схеми.

2
Гость

"Формула" визначає ціну - жидівська штука. Не ринок, не ціна доставки реальної, виробництва, а теоретично з Нідерландів з порівнння з ціною в ЄС (у них затрати на видобуток ініш зарплати і т. п.) і на Марсі.

3
Гость

А як раніше критикували Порошенка через Роттердам+" ! Тепер виявляється, що це найкраща схема. Вона і була такою при імпорті вугілля.

4
Гость

Може і була саме при імпорті, але не на власне під боком. Треба краще державні шахти розвивати, а не ахметівського ДТКу нав'язувати всім за шахрайськими схемами.

5
Гость

Всі шахти продали ДТЕКу і елеткростанції поділили в основному орлігархи і їх же фірми проклади торгують дешевою атомної електроенергією держанвого виробництва по ціні спаленого нідерландського вугілля, де шахатрю з Нідерландів платять 5000 євро і відповідно цніа вугілля. Для економії олігархи і на Росії і в сепарів купували і знову ж по "ротердаму" продавали.

Відірвати від корита, створити реальну конкуренції "поставок газу і електроенергії", а не ті самі власники мільярдери, які десятками років так паразитують.

6
Гость

Якби це було так, то не знищувала би та буслата ахметівка державну атомну енергетику, лобіюючи ахметівський бізнес вже і з поверненням шахрайських схем. А хто вже цій владі заважає розвивати саме державні, а не ахметівські шахти, які ще залишилися в державній власності, та треба туди тільки ставити дієвих, а не корумпованих керівників, чомусь в тій же Польщі це вирішили, а тут зелені вирішили навпаки все державне розвалити на корись ахметівському олігархату, знімаючи з цього лише пінку податками.

7
Гость

Ты на кокой шахте работаешь ... Горнячок паленый ....Государственная говоришь.Серьезно? Много ли ты проработал на госшахте ?

8
Гость

А ти я так бачу на ДТКівській спину на ахмета гнеш, тому так з цього і радієш, та не треба і в ту шахту лізти, щоб з землі побачити, як знову розвели всіх зелені, як лохів, а до цього, майже вже знищили атомну енергетику, то може краще полізеш в уранову шахту, щоб підіймати з таким завзяттям саме державну атомну енергетику, а не допомагати ахмету добудовувати його черговий палац. А щоб державні шахти не простоювали, то треба на них призначати тямуще керівництво, а не отаких хабарників, як зараз.

9
Гость

Та він мабуть ще на яничарських копанках вугілля вже в ахметівський олігархат поставляє, тому так і радіє тому вРотердаму, та коли отримає через це нові платіжки за комуналку де і йому буде закладено в тарифі цю ціну, то подивимось, як зрадіє тоді.

Загрузить еще
Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: