Украина оказалась в центре рейтинга в Докладе ПРООН о состоянии человеческого развития за 2019 год

Збільшилася середня очікувана тривалість життя при народженні та середня кількість років навчання в школі, проте рівень життя в Україні досі низький

 Україна посіла 88 позицію зі 189 країн і територій, які представлені в Доповіді про стан людського розвитку за 2019 рік, який ПРООН опублікувала сьогодні. Це відносить Україну до високої категорії людського розвитку зі значенням Індексу людського розвитку (ІЛР) 0,750.

За період з 1990 до 2018 року значення ІЛР України збільшилося з 0,705 до 0,750, тобто на 6,3%.

За цей же період очікувана тривалість життя при народженні в Україні збільшилась на 2,1 років, середня кількість років навчання збільшилася на 2,2 роки, а очікувана кількість років навчання зросла на 2,7 років.

Проте рівень життя, який вимірюється валовим національним доходом (ВНД) на душу населення України, скоротився приблизно на 25,6 відсотка в період між 1990 та 2018 рр.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначає, що країна демонструє прогрес у людському розвитку, незважаючи на збройний конфлікт на сході та пов'язані з ним економічні потрясіння.

«Україна та українці виявили величезну стійкість і бажання досягти успіху в цій країні. Про це свідчить зростаючий у країні індекс людського розвитку (ІЛР), – сказала Ґерчева. – ІЛР постійно зростає в Україні з 2000 року». 

Україну торкнувся широкий спектр трендів і факторів, які вливають на розвиток регіону. Так, хоча рівень життя в країнах із середнім достатком у Європі та Центральній Азії є вищим, ніж коли-небудь, зміна клімату й технологічний прорив можуть значно уповільнити їхні зусилля щодо зменшення нерівності – про це йдеться в найновішій глобальній Доповіді ПРООН про стан людського розвитку.

Результати дослідження свідчать, що скорочення середнього класу, високий рівень неофіційної та нестабільної зайнятості, проблеми соціального захисту, еміграція кваліфікованих і молодих працівників і відчуття нерівності перед законом посилюють проблему в Україні та регіоні.

Відмінності за основними стандартами життя зменшуються, але водночас з'являються нові форми нерівності, спричинені неоднаковим доступом до технологій та освіти. Для бідних і вразливих груп населення це питання загострюється внаслідок зміни клімату.

І хоча загалом Україна, як і весь регіон, відноситься до середньої третини країн за показниками витрат на дослідження та розвиток, співвідношення висококваліфікованих і низькокваліфікованих працівників у ньому становить лише половину від країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – з розвитком технологій у більш заможних країнах подолати цю прірву може бути складніше.

У Доповіді про стан людського розвитку (ДСЛР) за 2019 рік під назвою «За межами доходів, за межами середніх показників, за межами сьогодення: нерівність людського розвитку в 21 столітті» представлено нові підходи до вимірювання прогресу, що виходить за межі аспектів економічного зростання.

Свіжі дописи

  • Новини

Дания выделила €33,5 млн на гуманитарную помощь и защиту для наиболее уязвимых групп украинцев

Правительство Дании выделяет 250 млн датских крон (33,5 млн евро) на срочные базовые нужды наиболее… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Силы ПВО уничтожило две вражеские ракеты в Одесской области

Украинские военные во вторник, 7 мая, уничтожили две управляемые авиационные ракеты Х-59/Х-69 в небе над… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Международные резервы Украины в апреле снизились до $42,4 млрд: причины

Международные резервы Украины по состоянию на 1 мая 2024 года, по предварительным данным, составили 42,4… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Беларусь, вслед за рф, объявила о внезапной проверке носителей ядерного оружия

Согласно распоряжению Александра Лукашенко, военные Беларуси проводят проверку средств-носителей тактического ядерного оружия (ТЯЗ). Об этом… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

Шмигаль сообщил, что правительство поддержало законопроект ратификации соглашения о свободной торговле между Украиной и Турцией

Премьер-министр Денис Шмигаль проинформировал, что Кабинет Министров поддержал законопроект о ратификации соглашения о свободной торговле… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024
  • Новини

На войне погиб самый молодой защитник «Азовстали» Гринцевич

На войне погиб 21-летний Назарий Гринцевич с позывным «Гренком». Он был самым юным защитником «Азовстали»… Читати більше

Tuesday May 7th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.