Украина оказалась в центре рейтинга в Докладе ПРООН о состоянии человеческого развития за 2019 год

Збільшилася середня очікувана тривалість життя при народженні та середня кількість років навчання в школі, проте рівень життя в Україні досі низький

 Україна посіла 88 позицію зі 189 країн і територій, які представлені в Доповіді про стан людського розвитку за 2019 рік, який ПРООН опублікувала сьогодні. Це відносить Україну до високої категорії людського розвитку зі значенням Індексу людського розвитку (ІЛР) 0,750.

За період з 1990 до 2018 року значення ІЛР України збільшилося з 0,705 до 0,750, тобто на 6,3%.

За цей же період очікувана тривалість життя при народженні в Україні збільшилась на 2,1 років, середня кількість років навчання збільшилася на 2,2 роки, а очікувана кількість років навчання зросла на 2,7 років.

Проте рівень життя, який вимірюється валовим національним доходом (ВНД) на душу населення України, скоротився приблизно на 25,6 відсотка в період між 1990 та 2018 рр.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначає, що країна демонструє прогрес у людському розвитку, незважаючи на збройний конфлікт на сході та пов'язані з ним економічні потрясіння.

«Україна та українці виявили величезну стійкість і бажання досягти успіху в цій країні. Про це свідчить зростаючий у країні індекс людського розвитку (ІЛР), – сказала Ґерчева. – ІЛР постійно зростає в Україні з 2000 року». 

Україну торкнувся широкий спектр трендів і факторів, які вливають на розвиток регіону. Так, хоча рівень життя в країнах із середнім достатком у Європі та Центральній Азії є вищим, ніж коли-небудь, зміна клімату й технологічний прорив можуть значно уповільнити їхні зусилля щодо зменшення нерівності – про це йдеться в найновішій глобальній Доповіді ПРООН про стан людського розвитку.

Результати дослідження свідчать, що скорочення середнього класу, високий рівень неофіційної та нестабільної зайнятості, проблеми соціального захисту, еміграція кваліфікованих і молодих працівників і відчуття нерівності перед законом посилюють проблему в Україні та регіоні.

Відмінності за основними стандартами життя зменшуються, але водночас з'являються нові форми нерівності, спричинені неоднаковим доступом до технологій та освіти. Для бідних і вразливих груп населення це питання загострюється внаслідок зміни клімату.

І хоча загалом Україна, як і весь регіон, відноситься до середньої третини країн за показниками витрат на дослідження та розвиток, співвідношення висококваліфікованих і низькокваліфікованих працівників у ньому становить лише половину від країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – з розвитком технологій у більш заможних країнах подолати цю прірву може бути складніше.

У Доповіді про стан людського розвитку (ДСЛР) за 2019 рік під назвою «За межами доходів, за межами середніх показників, за межами сьогодення: нерівність людського розвитку в 21 столітті» представлено нові підходи до вимірювання прогресу, що виходить за межі аспектів економічного зростання.

Свіжі дописи

  • Новини

В боях за Украину погиб кинорежиссер Станислав Притула

22 января, защищая Украину, погиб кинорежиссер Станислав Притула. Ему было всего 40 лет. Воин был… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

В Одессу прибыли украинские моряки, которых спасли из йеменского плена

В Одессу прибыли освобожденные из плена в результате операции ГУР МО и МИД Украины украинские… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

“Уроки стойкости”: В Давосе презентовали издание харьковской типографии, разрушенной российскими ракетами

На Всемирном экономическом форуме в Давосе Первая вице-премьер-министр Украины – Министерство экономики Украины Юлия Свириденко… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

Во Львове обустраивают первый Центр жизнестойкости

Во Львове на базе Центра социальных услуг «Источник» обустроят первый Центр жизнестойкости при финансовой поддержке… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

В ВСУ вводятся новые стандарты и технологии стоматологической помощи для военнослужащих

Качество и доступность стоматологической помощи военнослужащим Вооруженных сил Украины будут улучшены. Министерство обороны и общественная… Читати більше

Saturday January 25th, 2025
  • Новини

Премьер Словакии заявил, что треть участников антиправительственных протестов якобы украинцы

Словацкий премьер Роберт Фицо заявил, что Украина якобы причастна к антиправительственным протестам в Братиславе и… Читати більше

Saturday January 25th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.