Про це заявили учасники панельної дискусії в Українському домі в Давосі.
Український технологічний сектор протягом останніх трьох років демонстрував зростання в середньому на 28% щороку. Зараз Київ кидає виклик найбільш визнаним центрам у тому, щоб стати одним із провідних технологічних хабів Європи.
«Минулого року ми вже мали дві компанії, що стали "єдинорогами", і я прогнозую, що у наступні кілька років ми матимемо їх сім», — заявив голова Наглядової Ради Ukrainian Venture Capital & Private Equity Association та керівний партнер AVentures Capital Андрій Колодюк.
Платформа для співпраці у розробці та написанні коду GitLab залучила $100 млн у вересні минулого року, досягши ринкової оцінки в $1,1 млрд. Тим часом провайдер інфраструктури для майнінгу біткойна Bitfury отримав $80 млн у закритому інвестиційному раунді у листопаді, ставши другим українським «єдинорогом». Колодюк відзначив, що очікує побачити серед наступних українських «єдинорогів» сервіс перевірки правопису Grammarly, розробника SoftServe, аутсорсингову компанію-розробника Ciklum та e-commerce компанію Rozetka.
Такий прогноз було зроблено під час панельної дискусії «Ринки, що зростають: зростати швидше чи пристебнути ремені», спонсором якої стала компанія EBS, а модератором — її партнер-засновник Олена Вольська. Україна набуває все більшої популярності серед інвесторів у сфері приватних інвестицій та венчурного капіталу, про що свідчать дані Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA). Минулого року асоціація додала 12 нових членів.
Партнер-засновник та CEO Horizon Capital Олена Кошарна розповіла, що сектор IT-послуг виріс з $110 млн оцінки індустрії у 2003 році до $3,6 млрд минулого року. «Це все є дуже новим для України, але з точки зору зростання ми маємо J-подібну криву», — вважає вона.
Поліпшення інвестиційних перспектив для України частково пояснюється поліпшенням інвестиційного клімату, що було визнано у порівняльних рейтингах. Україна піднялась на 81 позицію у рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Всесвітнього банку. Країна опинилась на 71 місці, випередивши Бразилію, Аргентину та Індію, зазначила пані Кошарна. За глобальним інноваційним індексом Україна посідає 43 рядок, а це краще за показник Індії та багатьох інших ринків, що розвиваються.
«Україна має конкурентні переваги у питаннях зростання експорту до ЄС. Ми бачимо, що продовжується зростання на десятки відсотків у галузях харчової та агропромисловості, а також на 28% у секторі IT-послуг», — підкреслила Олена Кошарна.
Україна привертає інтерес протилежних інвесторів (contrarian investors), додає вона, включно з фінансовими інвесторами, гедж-фондами, регіональним приватним капіталом, сімейними офісами, фундаціями, пенсійними фондами та інвесторами в пошуках віддачі.
«На багатьох ринках можна говорити про зростання EBITDA у 15–20 разів. Україна пропонує можливості роботи з неймовірними компаніями, сильними підприємцями та системами, величезною кількістю глибин та ціннісних перспектив», — додала Кошарна.
Енді Хандер, президент Американської торговельної палати в Україні, заявив: 74% їхніх членів очікують, що 2019-й стане черговим роком зростання, незважаючи на конфлікт з Росією, а також президентські та парламентські виборчі кампанії, що стартують у березні.
Також у середу Український дім у Давосі проводив зустріч Національної інвестиційної ради за участі Президента України Петра Порошенка та делегації високопосадовців з уряду.
Российские войска атаковали Запорожье вечером 10 января. Ранения получили два человека. Об этом сообщает Рубрика,… Читати більше
Министерство социальной политики Украины совместно с Фондом социальной защиты лиц с инвалидностью запускают онлайн-платформу protez.msp.gov.ua… Читати більше
В канун рождественских праздников у жительницы модульного городка Ирины Шелест из Краматорска возникла идея создать… Читати більше
В Одесской области в Национальный природный парк «Тузловские лиманы» прилетели обмазанные мазутом птицы. Об этом… Читати більше
На портале «Дия» возобновлена автоматическая услуга по регистрации физических лиц-предпринимателей (ФЛП). Об этом сообщил вице-премьер-министр… Читати більше
В 2025 году отмечается десятая годовщина начала операции UNIFIER — программы военной выучки Вооруженных сил… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.