fbpx
Сьогодні
Фото 14:43 03 Кві 2018

ТОП-5 архітектурних шедеврів 2017 року

Сучасне архітектурне мистецтво розвивається зі швидкістю думки. У дизайнерів постійно з’являються нові ідеї, в яких все більше проглядається бажання поєднати архітектуру з природою. Створення вертикальних та внутрішніх садів, використання енергозберігаючих технологій та переробленої сировини, акценти на екологічності будівель.

«Рубрика» дослідила світові рейтинги архітектурних творінь 2017 року та підготувала огляд 5 найцікавіших будівель.

BEIRUT TERRACES

У Бейруті, столиці Лівану, в травні 2017 року був завершений грандіозний проект архітекторів Herzog & de Meuron.

Beirut Terraces – це поєднання сучасних технологій та природи. Концепція проекту включає нашарування та тераси, велику кількість рослинності, робить акцент на світло та ідентичність. Результатом стало вертикально-шарове будівництво: плити різного розміру дозволяють взаємодіяти між відкритістю та приватністю, що сприяє гнучкому життю між внутрішнім та зовнішнім світами.

Чудова деталізація та акцент на узгодженій оркестровці якісних матеріалів створюють структуру, яка є ефективною і розкішною. А ретельна екологічна інженерія та специфічне використання рослинності підвищують стійкість та якість життя в будівлі.

Де: Бейрут, Ліван

Архітектори: Herzog & de Meuron

Роки створення: 2009-2017

На фото:Beirut Terraces – це поєднання сучасних технологій та природи
БІБЛІОТЕКА БІНЬХАНЬ

У 2017 році в китайському місті Тяньцзінь з'явилася дивовижна публічна бібліотека, яка миттєво стала зіркою соцмереж! І це не дивно, тому що будівля вражає за багатьма показниками. По-перше, вона має біоморфну структуру і виглядає точнісінько як очі людини. По-друге, бібліотека величезна – її загальна площа – 33, 7 тис. кв. м. По-третє, внутрішній дизайн бібліотеки вражає унікальними хвилеподібними формами. Це і сходові марші, і стелі, і зони для читання, і навіть жалюзі, що повторюють хвилеподібну форму в екстер'єрі.

Всередині будівлі розміщена сфера, крізь яку видно крізь засклений фасад бібліотеки. Усередині сфери розмістився зал для глядачів, оточений хвилеподібними полками з більш ніж 1.2 млн примірників літературних творів.

Де: Тяньцзінь, Китай

Архітектори: MVRDV у співпраці з TUPDI

Роки створення: 2014-2017

На фото:Бібліотека, яка миттєво стала зіркою соцмереж
THE QUEST

"The Quest" – це приватний будинок у Своні, який замінив стару хату, яка булу на цьому місці з 1917 року. За свій унікальний дизайн та екологічність ця будівля потрапила у ТОП архітектури відомого архітектурного видання Аrchdaily.

Клієнти хотіли будинок для свого виходу на пенсію, але відрізнялися великим інтересом до дизайну та заломленням сучасним мистецтвом, тож закликав архітекторів сотворити будинок, який уникне стандартних уявлень стабільного, пенсійного дизайну будинку.

Результатом став цей одноповерховий будинок у сучасному стилі, який оточує багато зелені та вільного простору. Дизайнери створили будинок, де підлога і дах створюють унікальні світлові гами. Ти наче купаєшся у проміннях сонця. Поєднання скла та дерева не просто зробили "The Quest" стильною будівлею, але й створили максимально екологічну середу життя.

Де: Свон, Велика Британія

Архітектори: Strom Architects

Роки створення: 2015 – 2017

LOUVRE ABU DHABI

Найбільш відомий на сьогоднішні день сучасний музей з'явився у 2017 році в Абу-Дабі. І це – Louvre Abu Dhabi.
Розташувався музей на штучному острові Саадіяд в серце Арабських Еміратів. Музей накриває ажурний купол радіусом 180 метрів, покритий металевими зірками.

Сонячне світло, що пробивається крізь металеві зірки даху музею, створює неймовірну атмосферу. Прогулюючись музеєм, глядач відчуває, ніби поринає у світлове море.

Де: Абу-Дабі, о. Саадіяд, ОАЕ

Архітектори: Жан Нувель

Роки створення: 2007-2017

На фото:Прогулюючись музеєм, глядач відчуває, ніби поринає у світлове море
FORO BOCA

Ця вражаюча уяву будівля розташована у Бока-дель-Ріо. Foro Boca – будівля концертного залу оркестру місцевої філармонії, заснованого в 2014 році. Сьогодні цей оркестр є символом культурного життя міста.

Foro Boca створений у межах великої містобудівної програми, спрямованої на те, щоб повернути життя в цілий район узбережжя річки Хамапи поблизу широкого хвилерізу. Будівля площею 5,4 тисяч кв. м. створена з різноманіття форм бетонних блоків, які охоплюють силует нового культурного об'єкту. Така форма будівлі проводить паралелі з океанічним скелястим утворенням, і громадський простір за межами будівлі огортає Foro Boca наче хвилі.

Всередині ж інтер'єр Foro Boca об'єднує контрасти грубих пересічних ліній бетонних поверхонь і теплу фактуру натуральної деревини.

Де: Бока-дель-Ріо, Мексика

Архітектори: Rojkind Arquitectos

Роки створення: 2017

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: