Стріт-арт художник Бенксі розмалював центр Парижа графіті на підтримку мігрантів
У центрі Парижа з'явилися кілька нових графіті Бенксі, знаменитого анонімного художника з британського Брістоля. Свіжі малюнки Бенксі явно критикують політику європейської влади по відношенню до мігрантів.
Влада Парижа стверджують, що перший з свіжих малюнків Бенксі з'явився в центрі французької столиці 20 червня, у Всесвітній день біженців. Всього в місті виявили сім нових робіт художника.
Художник уже підтвердив, що саме він – автор серії графіті в Парижі. Раніше він в цьому місті нічого не малював.
"Бенксі як завжди творить на вістрі актуальності", – відзначає експерт Лаугеро Лассерр.
На одній з паризьких робіт Бенксі поруч з Сорбонною зображений чоловік, що пропонує кістку собаці з відпиляної лапою, яку він сам і відпиляв. Як і багато інших творів Бенксі, ця робота – сатира на капіталістичний уклад країн Заходу.
Скорботну фігуру Бенксі намалював на двері концертного залу "Батаклан" – того самого, де 13 листопада 2015 року екстремісти відкрили стрілянину під час концерту групи Eagles of Death Metal. Загинули 89 відвідувачів концерту.
Графіті в 19-му районі Парижа відсилає до картини Жака-Луї Давида "Наполеон на перевалі Сен-Бернар".
У своєму "Інстаграмі" Бенксі написав, що саме в Парижі під час студентських заворушень 1968 року зародився жанр політичних графіті.
На одному з них темношкіра дівчинка зафарбовує свастику квітами.
Миша – традиційний герой малюнків Бенксі – стоїть на числі 1968 відсилає до студентських заворушень у Парижі. На голові у неї бантик, як у Мінні-Маус, однією з головних героїнь паризького "Діснейленду". Парки розваг вже ставали джерелом натхнення для Бенксі: в серпні 2015 року Бенксі відкрив власний арт-парк "Дісмаленд" в англійському Сомерсеті.