fbpx
Сьогодні
Фото 12:12 13 Вер 2018

Розкішні інтер'єри бібліотек в книзі Массімо Лістрі

Протягом майже 30 років відомий італійський фотограф Массімо Лістрі відвідував бібліотеки з усього світу і знімав найбільш незвичайні з них.

Тепер його книга "Найкрасивіші бібліотеки світу" занурює читачів у захоплюючу подорож по розкішним залам книжкових святинь.

До книги увійшли світлини та історії найнезвичніших бібліотек світу, зведених з XV століття і до наших днів.

Роботи Массімо оцінять не лише бібліофіли, а й цінителі історичної архітектури, адже на сторінках можна побачити і розкіш інтер'єрів Ватиканської апостольської бібліотеки, і кесонні стелі Бібліотеки Моргана в Нью-Йорку.

Бібліотека Кремсмюнстерського абатства, Кремсмюнстер, Австрія

библиотеки Массимо Листри

Кремсмюнстерське абатство – один із найстаріших і найбільших монастирів Австрії. Його бібліотека була побудована архітектором Карло Антоніо Карлоне в 1670 році і налічує близько 170 тисяч книг.

Бібліотека Джіроламіні, Неаполь, Італія

библиотеки Массимо Листри

Ця унікальна бібліотека з'явилася в 1586 році та вважається найстарішою в Неаполі. У ній зберігається багата колекція рукописів, інкунабул, рідкісних видань і старих музичних партитур. Разом з церквою, бібліотека становить величезний історичний комплекс.

Ватиканська апостольська бібліотека

библиотеки Массимо Листри

Бібліотека має у своєму розпорядженні найбагатше зібрання рукописів середньовіччя й епохи Відродження. Книгосховище засноване в XV столітті папою Сикстом IV, зараз у фондах бібліотеки зберігається близько 1,6 мільйона друкованих книг, 150 тисяч манускриптів, 8300 інкунабул, понад 100 тисяч гравюр і географічних карт і 300 тисяч монет і медалей.

Бібліотека Жуаніна, Коїмбра, Португалія

библиотеки Массимо Листри

У 1537 році король Португалії Жуан III переніс португальський університет з Лісабона в Коїмбри. Сюди Жуан запросив багатьох видатних португальських і європейських викладачів і, звичайно ж, відкрив бібліотеку.

Королівська бібліотека в Палаці Марфа, Марфа, Португалія

библиотеки Массимо Листри

Найбільший королівський палац в Португалії був зведений в 1771 році в лісабонському передмісті Мафра в стилі зрілого бароко для короля Жуана V і його дружини Анни Австрійської. До складу палацового ансамблю входить грандіозна бібліотека.

Бібліотека Трініті-коледжу, Дублін, Ірландія

библиотеки Массимо Листри

Бібліотека Трініті-коледжу – одна з найбільших і найстаріших бібліотек Ірландії. Книгосховище, побудоване в 1732 році, займає цілих п'ять великих будівель, а родзинкою бібліотеки вважається її "довгий зал" – просторе й урочисте двох'ярусне приміщення з бюстами відомих письменників і вчених.

Бібліотека Святої Женев'єви, Париж, Франція

библиотеки Массимо Листри

Це одна з найбільших публічних бібліотек Парижа, побудована в 1843-1851 роках в наслідування архітектури італійського Відродження за проектом Анрі Лабруста. Розташована на пагорбі Святої Женев'єви і зберігає понад два мільйони книг.

Бібліотека монастиря Святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія

библиотеки Массимо Листри

Найдавніша бібліотека в Швейцарії, заснована в монастирі Святого Галла першим абатом цієї обителі святих Отмаром на початку VIII століття. У фондах бібліотеки в стилі рококо перебувають близько 160 тисяч примірників книг.

Бібліотека абатства Адмонт, Адмонт, Австрія

библиотеки Массимо Листри

Бібліотека абатства Адмонт побудована інженером Вільгельмом Бюхером в 1865 році. Будівля поєднує в собі декілька архітектурних стилів – від раннього бароко до неоготики.

Бібліотека Страховського монастиря, Прага, Чехія

библиотеки Массимо Листри

Ця бібліотека при монастирі існує вже понад 800 років. Найдавніші екземпляри бібліотеки відносяться до XII століття. Зараз у фондах бібліотеки налічується близько 200 тисяч книг.

Португальська королівська бібліотека, Ріо-де-Жанейро, Бразилія

библиотеки Массимо Листри

Бібліотека була заснована в 1837 році, і з 1900 року стала публічною. Через своє зовнішнє і внутрішнє оздоблення приміщення бібліотеки стало однією з міських визначних пам'яток і неодноразово з'являлося в різних фільмах. У 2014 році журнал Time назвав бібліотеку четвертою за красоюі серед усіх бібліотек світу.

Бібліотека Рейксмюсеума, Амстердам, Нідерланди

библиотеки Массимо Листри

Рейксмюсеум входить до першої двадцятки найбільш відвідуваних художніх музеїв світу, а його дослідницька бібліотека, побудована в 1885 році, зберігає цінні матеріали, починаючи від аукціонних каталогів і закінчуючи рідкісною періодикою.

Бібліотека абатства Оттобойрен, Оттобойрен, Німеччина

библиотеки Массимо Листри

У монастирському комплексі Оттобойрен можна відвідати бібліотеку з більш ніж 15 тисячами друкованих видань. Бібліотека була побудована ще в 764 році.

Бібліотека абатства Віблінген, Ульм, Німеччина

библиотеки Массимо Листри

Бенедиктинський монастир Віблінген був заснований в 1093 році, а зал бібліотеки з'явився тут між 1737 і 1744 роками. Бібліотека являє собою яскравий зразок стилю рококо з унікальними фресками та скульптурами.

интерьер библиотеки

560-сторінкову книгу фотографа можна придбати на Amazon та сайті TASCHEN.

Массімо Лістрах — один з головних інтер'єрних фотографів. Його нерідко називають "архітектором від фотографії" — в його об'єктиві сотні кадрів, зроблених в закритих від туристів палацах, особняках посольств і резиденціях.

Рубрика:
Фото

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: