Весна – якраз час пробудження природи, і в Україні цей період проходить особливо яскраво та барвисто. Тож не дивно, що навесні активізується туристичний рух як самих українців, так і іноземних туристів, що прагнуть побачити вражаючу красу природи нашої країни!
«Рубрика» зробила добірку найкрасивіших місць, що точно потішать око. Отже, ласкаво просимо у світ української весни!
Долина нарцисів розташована в урочищі Кіреші неподалік від міста Хуст на Закарпатті. Тут знаходяться найбільший у світі масив природних заростей нарциса вузьколистого – рідкісного рослини, занесеної до Червоної книги. Масове цвітіння у Долині нарцисів цього року очікується на початку травневих свят.
Поява Долини нарцисів пов'язана ще з льодовиковим періодом на Землі. Тоді, після сходження криги, з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого. З часом в низовині від сучасного Мукачева до Хуста, де росли нарциси, з'явилися дубові ліси. Після того, як на цих землях стали здійснювати господарську діяльність, площа долини нарцисів зменшувалася. За радянських часів долину взагалі хотіли переорати, щоб вирощувати сільськогосподарські культури. Після того, як було знищено 50 га нарцисів, оранку припинили і передали територію з нарцисами заповідному масиву Карпатського біосферного заповідника.
Щорічно Долину нарцисів відвідують понад 10 тисяч туристів. У період цвітіння (з 1 до 25 травня) територія відкрита для відвідування щодня з 8:00 до 21:00 без вихідних. Плата за вхід становить 25 грн. для дорослих , 20 грн. для студентів , 10 грн. для школярів.
Відвідавши Ужгород в кінці квітня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженка і Ракоці, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, які іноді називають Сакурова алеєю, перетворюються у неймовірний райський сад.
Залежно від погодних умов початок цвітіння сакури може зміститися на декілька днів в ту чи іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння припадає на самий початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. Однак в останні роки сакура розквітає трохи раніше. Наприклад, в минулому році квіткове буйство в Ужгороді можна було побачити вже в середині квітня, оскільки весна видалася досить ранньою і теплою.
У другій половині квітня в Ужгороді традиційно проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль "Сакура-Фест". Цього року він проходитиме з 23 квітня по 2 травня. Декоративну японську вишню завезли до Ужгорода в 1923 році з Відня, і зараз вона росте по всьому місту, але найбільше – на в районі набережної Ужа.
Пік цвітіння, коли голі гілки сакур покриваються пишними шапками рожевих квітів, – надзвичайно хвилююче видовище. Щорічно на цвітіння сакур до Ужгорода приїжджають тисячі туристів. Майже одночасно з сакурами зацвітають магнолії, рожеві, білі і фіолетові, розпускаються квіти японської айви і яблунь Недзвецкого, флоридской і китайської.
Щовесни у Кіровоградському дендропарк, який розташований в самому центрі України, відбувається вражаючу природне свято – масштабне цвітіння сотні тисяч самих різних видів тюльпанів.
Дивовижні килими з червоних, багряних, синіх, жовтих, рожевих кольорів застилають територію дендропарку, хвилюючи серця глядачів. А справжні знавці-флористи можуть тут зустріти більше 100 різних сортів дивовижних тюльпанів!
Милуватися чудовими квітучими полянами можна абсолютно безкоштовно – за вхід у кіровоградський дендропарк грошей не беруть. Кілька років тому тут поставили турнікети і ввели платне відвідування, але ідея не прижилася. Тепер квитки потрібно купувати тільки на атракціони – тут знайдуться розваги і для дорослих, і для дітей, і для всієї родини.
Заповідник Асканія-Нова сам по собі є вражаючим місцем з більш ніж сторічною історією. Це унікальний куточок світової природи, бо тут розташована єдина в Європі ділянка степу, якого ніколи не торкався плуг (одного разу розкопана степ не відновлюється ніколи).
У кінці квітня зацвітають тюльпани, потім іриси, астрагали, гіацинти, жовтці. У травні – гвоздики, ромашки. Влітку степ, закутана в сріблястий серпанок ковили, переливається хвилями від щонайменшого подиху вітерця. У нір ховрахів розростаються куртини сірувато-сизою полину.
А коли в заповіднику починає цвісти ковила, ви наче потрапляєте в інший вимір, на іншу планету, де все навкруги засипано сріблястими зорями… Цей казковий період зазвичай припадає на середину квітня і триває до червня.
Долина ірисів – це ботанічний заказник місцевого значення в Україні. Розкинулась вона на кордоні Барського та Муровано-Куриловецького районів Вінницької області.
Наприкінці травня близько 10 гектарів гулів зацвітають ніжно-жовтим кольором – у долині розквітають тендітні іриси.
З цією долиною пов'язана народна легенда. Мовляв, полюбили одне одного вільна козачка та кріпак. Він якраз постійно випасав у цій долині панське стадо. Але не судилось їм бути у парі, бо хлопця віддали у рекрути. А дівчина приходила у долину і гірко плакала. Від цих сліз і проростали жовті квіти як символ розлуки між ними.
Весняним дивом української природи є крокуси або шафран Гейфелів, які занесені до Червоної книги. Одним з місць, де можна побачити масове цвітіння крокусів є музей-скансен «Старе село» у Колочаві Міжгірського району на Закарпатті. Кожної весни тут зацвітають крокуси і все потопає у фіолетових квітах.
Загалом Колочавача мальовниче село на Закарпатті, де ви зможете відпочити і побачити ще багато цікавого.
Адже Колочава – це село 10-ти музеїв. А ще тут гірські краєвиди, чисте повітря, мінеральна вода. Колочава розташована на відстані 27 км від міста районного центру Міжгір'я та 58 км від міста Хуст.
Та багато хто мріє побачити крокуси на фоні засніжених вершин. Таку мрію можна здійснити під час мандрівки в Карпати. Щоправда доведеться відправитися в гірських похід.
Усю велич та красу стародавніх магнолії в нашій країні у повній мірі можна побачити в київському ботанічному саду ім. Фоміна.
Ці давні квіткові рослини з'явилися в ті часи, коли бджіл ще не було, тому їх квіти пристосовані до запилення за допомогою жуків. Представники роду магнолії ростуть в Північній Америці та Східній Азії (Китай, Корея, Японія).
Цьогоріч у Києві магнолії зацвіли у середині квітня, коли стовпчик термометра піднявся до позначки +15 градусів. Найактивніший період цвітіння магнолій — друга половина квітня, тоді розпускаються всі дерева.
Всього у ботанічному саду три сотні кущів магнолії. Тут зосереджена найбільша колекція цих дерев. З 240 існуючих в світі видів у ботсаду росте 65.