fbpx
Сьогодні
Live 08:15 25 Бер 2020

Де зараз коронавірус і скільки жертв: онлайн-мапа "Рубрики"

Як поширюється COVID-19 в режимі реального часу

Мапа зроблена на основі статистичних даних університету Джона Хопкінса, який збирає інформацію про всі нові випадки захворювання на коронавірус. Оновлюється відповідно до міжнародної бази, датується попереднім днем.

Коронавірус у режимі текстової онлайн-трансляції:

В українців є кілька діб, до 00:00 17 березня, аби повернутся додому літаком, далі – тільки автотранспортним шляхом або морським сполученням. З 17 березня буде повністю обмежено пасажирське авіасполучення.

Міністерство закордонних справ опублікувало роз'яснення для українців, які перебувають за кордоном і не зможуть повернутись в Україну до 0:00 у ніч з 16 на 17 березня.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба пояснив, як евакуюватися українцям, які перебувають за кордоном. Передусім, він закликав реєструватись в онлайн-системі "Друг" МЗС. "Ви там реєструєтеся і ми одразу бачимо, де ви знаходитесь. Якщо ви не зможете повернутись до 17 березня, саме ця система стане основою для формування списків для подальшого вивезення громадян до України спецлітаками". Також Кулеба заявив, що український дипломат заразився коронавірусом.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що обмеження в Україні можуть бути ще жорсткішими. Він підкреслив, що найближчими днями лікарні і аптеки будуть забезпечені засобами захисту – масками і антисептиками. Спекулянтів, за словами міністра, будуть "дуже жорстко карати".

Раніше Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців, розповівши про низку заходів для мінімізації поширення коронавірусу територією України.

Кабмін під час засідання 16 березня ухвалив рішення щодо тимчасового припинення, залізничного, авіа та автобусного міжміського сполучень з 18 березня. З 17 березня на всій території Україні заборонені будь-які масові заходи за участі більше 10 осіб. Також свою роботу мають припини всі заклади громадського харчування, розважальні центри, спортзали, крім аптек, супермаркетів та АЗС.

ВР ухвалила закон для запобігання коронавірусу: штрафи і позбавлення волі в разі порушення правил карантину.

Рада також ухвалила закон про підтримку бізнесу в період карантину.

Постійні оновлення на сторінці гарячої теми тут: #коронавірус

Ситуація у світі

Кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 в усьому світі станом 27 березня перевищила 530 тисяч осіб. На планеті вже понад 130 країн та територій, де виявили вірус — серед них і Україна.

Понад 120 тисяч осіб у всьому світі вже вилікувалися від захворювання, спровокованого новим коронавірусом, тоді як кількість людей, які померли внаслідок зараження, перевищила 24 тисячі.

З 9 березня, коли перші два випадки інфікування було підтверджено на Кіпрі, коронавірус «підкорив» всі країни ЄС.

13 березня Всесвітня організація охорони здоров'я назвала Європу новим центром пандемії коронавірусу. Саме тут, крім Китаю, зафіксовано найбільше випадків інфікування.

Європейська топ-п'ятірка поширення COVID-19 має такий вигляд: Італія, Іспанія, Франція, Німеччина, Швейцарія.

Хроніка поширення: головні дати

Перші випадки незвичайної пневмонії були зафіксовані в китайському місті Ухань в грудні минулого року.

31 грудня 2019 року з'явилися повідомлення про те, що в китайському місті Ухань госпіталізовані щонайменше 27 осіб, семеро з них знаходяться в критичному стані. Тоді мова йшла про захворювання пневмонією невідомого походження.

9 січня 2020 року з'явилася інформація про те, що збудником спалаху пневмонії в Ухані (адміністративний центр провінції Хубей) став новий вид коронавіруса. Це встановили китайські епідеміологи.

11 січня в Китаї повідомили про перший померлого від нового типу коронавіруса.

24 січня під Франції медики офіційно підтвердили два випадки зараження новим коронавірусів 2019 nCoV. Це перший прояв хвороби в Європі.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила спалах коронавируса 2019 nCoV "надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення".

2 лютого вперше за межами Китаю помер заражений коронавірусів 2019 nCoV. На Філіппінах помер чоловік, який приїхав в острівну державу з Ухань.

11 лютого новий коронавірус отримав офіційну назву – COVID-19.

15 лютого пацієнт з коронавірусів помер в лікарні в Парижі. Чоловік – 80-річний китайський турист – став першою людиною в Європі, який помер від цієї хвороби.

22 лютого перший випадок смерті від коронавируса зареєстрований в Італії. У Падуї від пневмонії, викликаної новим коронавірусів COVID-19, помер 78-річний чоловік. Напередодні на півночі Італії підтвердилися ще кілька випадків зараження: 16 осіб в Ломбардії і 2 – в Венето.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що поширення нового коронавируса COVID-19 отримало характер пандемії – захворювання торкнулося 118 тисяч чоловік в 114 країнах.

Коронавірус в Україні

Станом на 27 березня:

  • офіційно зафіксованих випадків зараження: 196
  • вилікувалось: 1
  • померлих через коронавірус: 5

Випадки інфікування підтверджено в Чернівецькій, Житомирській, Київській областях та місті Києві.

Через коронавірус Кабмін оголосив карантин в Україні з 12 березня. Він триватиме до кінця місяця, а в разі необхідності буде продовжений в квітні.

Які симптоми COVID-19?

До найбільш поширених симптомів COVID-19 відносяться:

  • підвищення температури тіла
  • втомлюваність 
  • сухий кашель

У низки пацієнтів можуть відзначатися різні болі, закладеність носа, нежить, фарингіт або діарея. Як правило, ці симптоми розвиваються поступово і носять слабо виражений характер. У деяких інфікованих осіб не виникає будь-яких симптомів або поганого самопочуття.

 У більшості людей (близько 80%) хвороба закінчується одужанням, при цьому специфічних лікувальних заходів не потрібно. Приблизно в одному з шести випадків COVID-19 виникає важка симптоматика з розвитком дихальної недостатності. У літніх людей, а також осіб з наявними соматичними захворюваннями, наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця або діабет, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вище. При наявності підвищеної температури тіла, кашлю і утрудненого дихання слід звертатися за медичною допомогою.

симптоми коронавірусу covid-19 як зрозуміти що захворів на коронавірус

Як поширюється вірус?

Заразитися 2019 nCoV можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. Ці краплі потрапляють на навколишні людини предмети і поверхні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім – до очей, носа або рота. Крім того, зараження може відбутися при вдиханні дрібних крапель, які виділяються при кашлі або чханні людини з COVID-19. З цієї причини важливо триматися від хворої людини на відстані більше 1 метра.

Скільки живе коронавірус на різних поверхнях

Як вберегтися від коронавірусу?

Не панікувати.

Хоча вакцину від коронавірусу ще не винайшли, як і специфічного противірусного лікування, вчені над цим працюють.

Крім того, більшість пацієнтів одужують під наглядом. Інфікованих людей лікують, полегшуючи їхні симптоми.

Літні люди, особливо з хронічними хворобами, перебувають у найбільшій групі ризику щодо кількості випадків зараження і летальних випадків.

Літні батьки зараз найбільше потребують уваги та піклування. Забезпечте їх усім необхідним, щоб мінімізувати потребу відвідувати місця масового скупчення під час карантину.

короновірус старший вік

Важливі статті:

Як країни вводять карантин та надзвичайний стан через пандемію

Корономіка: як епідемія коронавірусу загрожує світовій економіці?

Як і коли потрібно робити експрес-тест на коронавірус

Що робити, коли повернувся з країни, де зафіксували коронавірус

Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро

Як перейти на віддалену роботу: підбірка інструментів

Що робити під час карантину: практичні (та не дуже) поради

Підтримка у коронавірусний час: як в Україні гуртуються і допомагають один одному

Як допомогти медикам під час епідемії коронавірусу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: