Ecorubric

ЕкоРубрика продовжує набір до Школи екологічної журналістики рішень! Хто наші спікери?

Що потрібно громадам для зеленого відновлення? Які інструменти OSINT використовують екологічні журналісти для розслідувань? Як подолати кліматичну кризу в Україні? Як вести комунікацію із природоохоронними організаціями, аби завжди мати найбільш актуальні теми? Навіщо та яким чином потрібно відновлювати водні екосистеми? Про все це і більше ви дізнаєтесь у Школі екологічної журналістики рішень від ЕкоРубрики.

"ЕкоРубрика" проводить набір на навчальну програму з екологічної журналістики рішень. Якщо ви хотіли почати писати на екологічні теми або вже пишете, та бажаєте поглибити свої знання — цей курс саме для вас.

Що ми пропонуємо?

  • Дводенний оффлайн-інтенсив лекцій у Києві із експертами від "Рубрики" та "ЕкоРубрики", а також із експертами з провідних екологічних та природозахисних організацій: GreenPeace Ukraine, Українська природоохоронна група, Rewilding Ukraine, ЕкоДія, WWF-Україна, Центр реабілітації рукокрилих та Екологія.Право.Людина
  • Після проходження оффлайн-курсу учасники Школи зможуть перейти до другого етапу відбору та подати заявки на створення матеріалів на екологічну тематику в жанрі журналістики рішень. П'ять найкращих студентів отримають стипендію 8000 гривень та менторську підтримку.
  • Програма безкоштовна! Ми також покриваємо витрати на трансфер та проживання для журналістів з інших міст.
  • Дедлайн подачі заявок: 29 грудня (включно)
  • Хочете взяти участь? Заповніть онлайн-форму подачі заявок!

Хто наші спікери?

Вікторія Губарева, екологічна журналістка та кураторка Школи екологічної журналістики рішень

Про спікера: Вікторія досліджує вплив війни на довкілля та реалізує медіапроєкти, що привертають увагу до захисту природи. Вона бере участь у міжнародних конференціях, де висвітлює екологічні проблеми України, співпрацює з журналістами ЄС та знімається у фільмі, що має закликати світ зосередитися на післявоєнному відновленні української природи.

Про що буде лекція? Вікторія розкаже про заходи безпеки для екологічних журналістів, яких варто дотримуватись при роботі "в полі". Які документи мати при собі? Де взяти бронежилет та каску, якщо їх немає у вашої редакції? Що таке протоколи безпеки та про що подбати, перш ніж вирушати на репортаж.

Марія Смик, редакторка лонґрідів медіа рішень "Рубрика", медіатренерка

Про спікера:  Марія працює з текстами понад вісім років, за які пройшла шлях від копірайтерських матеріалів до розслідувань, репортажів з лінії фронту і журналістики рішень. Зараз Марія редакторка, а також медіатренерка й працює з локальними редакціями та журналістами, які прагнуть зробити свої тексти кращими.

Про що буде лекція? На лекції ви дізнаєтесь, що таке журналістика рішень і як вона спростить життя вашим читачам. Отримаєте інструменти, які допоможуть зробити будь-який матеріал сильнішим та навчитесь дивитися на теми крізь призму конструктиву.

Олексій Василюк, голова правління ГО "Українська природоохоронна група"

Про спікера: Олексій – український природоохоронець, який спеціалізується на заповідних територіях та збереженні біорізноманіття, ініціатор створення понад 60 нових природоохоронних територій в Україні. З 2004 року Олексій працює у відділі моніторингу та охорони тваринного світу в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України. Автор десятків публікацій науково-популярного характеру, присвячених охороні довкілля.

Про що буде лекція? Олексій розкаже, які категорії природоохоронних територій існують в Україні, як розібратись в українському та міжнародному законодавстві, про які конвенції варто знати та що можна покращити в українській структурі охорони природи, та які зміни нас очікують у зв'язку з приєднанням до ЄС.

Поліна Колодяжна, реалізаторка проектів з реконструкції та модернізації Greenpeace Ukraine

Про спікера: Поліна більше 10 років в працює в проєктному менеджменті та понад 7 років — в громадських організаціях. Вона налагоджує співпрацю, представляє організацію на міжнародному рівні, шукає партнерів, працює із благодійними організаціями та реалізує проекти з реконструкції та модернізації.

Про що буде лекція? Поліна розкаже про діяльність Greenpeace та діяльність в Україні,  актуальність зеленого відновлення в контексті взятих на себе зобов'язань України, як кандидатки до вступу в ЄС, наведе приклади успішного відновлення громад та розкаже, які зелені технології можна впроваджувати вже зараз.

Катерина Гарбарчук, фахівчиня земельного напряму ГО "Українська природоохоронна група"

Про спікера: Екологиня за освітою та покликанням. Катерина більше ніж 3 роки займається практичною охороною природи. Поліські луки, запах чебрецю в степу, болота із журавлиною — це те, що її надихає. Тож вона робить усе для того, аби зберегти природу України від знищення — розорювання. На практиці виявляє порушення природоохоронного законодавства за допомогою відкритих даних та під час численних експедицій. Працює над тим, щоб проблема надмірного розорювання природи стала помітною владі та громадськості. Співавторка 50 наукових обґрунтувань на створення заповідних  територій. Майже 3000 га природи вже отримали охоронний статус.

Про що буде лекція? "Ви навіть не уявляєте, як багато цінних даних можна… загуглити! Хто використовує землю, яке цільове призначення ділянки, коли почалося знищення території та потенційні масштаби цього — інформація, яка стане в нагоді журналістам-розслідувачам", — анонсує свою лекцію Катерина.

Оксана Коноваленко, керівниця напряму "Вода" WWF-Україна, кандидатка географічних наук

Про спікера: Оксана — кандидатка географічних наук, фахівчиня з водних ресурсів із понад 20-річною практикою у галузі. Має значний досвід участі в міжнародних проєктах Євросоюзу, UNDP, NATO, GEF, ОБСЄ. Займалася імплементацією європейських "водних" директив у законодавство України, брала участь у розробці Планів управління річковими басейнами та вдосконаленні системи моніторингу водних ресурсів в Україні.  З 2022 року очолює напрям "Вода" у WWF-Україна. Виступає експерткою у робочих групах при Міндовкіллі, Держводагентстві та ДСНС України. З 2008 року представляє Україну в Міжнародній комісії із захисту річки Дунай як національна експертка в робочій групі з гідроморфології.

Про що буде лекція? Ви дізнаєтеся, чому вільнотекучі річки — це не лише краса природи, а й ключ до захисту біорізноманіття, запобігання катастрофічним стихійним явищам і руйнівним наслідкам змінам клімату. Більше того, здорові водні екосистеми — це основа для чистої питної води та здорового середовища для кожного з нас.

"Наголосимо, що відновлюючи безперервність течії ми ще виконуємо наше євроінтеграційне зобовʼязання. Ми розглянемо проєкти відновлення річок в Україні та світі й покажемо, як ці ініціативи змінюють ландшафти, повертають природу в міста та забезпечують громадянам чисте та безпечне довкілля. Лекція надихне вас стати частиною руху за збереження водних ресурсів, щоб забезпечити здорове та стійке майбутнє для всіх українців", — каже Оксана.

Альона Шуленко, координаторка Українського Центру реабілітації рукокрилих

Про спікера: Хіроптерологиня, волонтерка і учасниця міжнародних наукових проєктів. Займається дослідженням, порятунком і популяризацією кажанів, а також координує роботу Центру реабілітації рукокрилих.

Про що буде лекція? Альона поділиться багаторічним досвідом взаємодії Українського Центру реабілітації рукокрилих з журналістами, розкаже особливості такої взаємодії і поділиться аспектами, які важливо враховувати медіа працівникам при взаємодії з зоозахисними організаціями для покращення якості такої взаємодії і кінцевого медіапродукту.

Соф'я Садогурська, експертка відділу клімату ГО "Екодія", морська біологиня

Про спікера: Соф'я Садогурська має понад 8 років досвіду роботи у сфері зміни клімату в громадському секторі. Займається питаннями кліматичної політики на національному та міжнародному рівнях. Вона є постійною учасницею кліматичних переговорів ООН як спостерігачка від громадськості. Окрім цього, Соф'я працює морською біологинею та експерткою з охорони морських оселищ в Інституті ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ.

Про що буде лекція? Соф'я розповість про ключові звіти IPCC (Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату) та пояснить, чому використання науково обґрунтованих даних є критично важливим у висвітленні теми клімату. Учасники дізнаються про те, як проходять кліматичні переговори, чому вони є важливими для подолання кліматичної кризи та яку роль у цьому процесі відіграє Україна.

"На лекції обговоримо, чому термін «глобальне потепління» поступово відходить на другий план, розглянемо причини та наслідки зміни клімату, а також питання кліматичної дезінформації", — каже Соф'я.

Катерина Полянська, старший еколог МБО "Екологія.Право.Людина"

Про спікера:  Катерина —  еколог у Міжнародній благодійній організації "Екологія.Право.Людина". Отримала ступінь Ph.D. у галузі фізичної географії, геофізики та геохімії ландшафту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Експерт з геоекології, ландшафтознавства, охорони цінних природних територій, дослідження впливу військових дій на довкілля, оцінки втрат через війну та методів відновлення природних територій.

Про що буде лекція? Військові дії становлять загрозу життю та здоров'ю громадян, а також довкіллю України. Їхній вплив є комплексним і охоплює всі компоненти природи — повітря, ґрунт, воду, біорізноманіття, поверхневі відкладення, клімат та рельєф. Це призводить до хімічного забруднення навколишнього середовища, значних фізичних руйнувань і прямого знищення окремих елементів екосистем. Військові дії можуть мати як прямі наслідки та руйнування, так і приховані загрози, своєчасне виявлення яких може врятувати життя і здоров'я українців та зменшити екологічні ризики. Чітка оцінка впливів сприяє вибору належних методик для відновлення та відбудови природних екосистем.

Олег Дьяков, виконавчий директор Rewilding Ukraine, фахівець з відновлення екосистем

Про спікера: Олег працює в дельті Дунаю, бере безпосередню участь у екологічному відновленні Буджацьких степів, серцем яких є Тарутинський степ. Серед його досягнень з командою: повернення в дельту Дунаю пугачів, куланів, ланей, благородних оленів, водяних буйволів, диких коней, європейських хом'яків, бабаків. Працював над відновленням природного водотоку між річкою Дунай та озером Катлабух. Між Дунаєм та озером Картал і прилеглими до нього плавнями та озерами. Це лише частина його роботи в дельті. Окрім роботи з дикими тваринами, Олег піклується і дуже любить собак.

Про що буде лекція? Олег розповість про концепцію ревайлдингу і те, чому повернення "дикості" природи є економічно вигідним людині і одночасно корисним для стану оточуючого середовища. Олег розповість про досвід України та інших європейських країн про повернення диких тварин на природні території. Такі як пугачі, кулани, лані, благородні олені, водяні буйволи, дикі коні та ін. Як це – прямо працювати з дикими тваринами? Як відбувається випуск диких тварин, як моніторяться шляхи їх пересування. Які складнощі трапляються на шляху. Поділиться досвідом про те, яким чином його команда змогла відновити природні водотоки Дунаю до озер та плавнів, демонтувавши старі гідротехнічні споруди. Як вони взаємодіють з місцевою громадою, щоб вони теж стали на бік ревайлдингу.

Михайло Богомаз, керівник напряму "Ліси" WWF-Україна

Про спікера: Михайло Богомаз — керівник лісової команди WWF-Україна, біолог, природоохоронець, фотограф (працював для National Geographic Ukraine), має понад 15 років досвіду роботи в проєктах зі збереження біорізноманіття в наукових установах та природоохоронних НУО. Останні 5 років глибоко працює в лісовій тематиці, особливо в контексті ідентифікації та взяття під охорону старовікових лісів та інших лісових екосистем.

Про що буде лекція?  Ліси — один з ключових напрямів роботи WWF. WWF-Україна спрямовує зусилля на скорочення темпів знеліснення, покращення практик управління лісами й збереження цінних лісів. Команда втілює проєкти в широких темах: ідентифікація та збереження пралісів, протидія незаконним рубкам, сталі практики ведення лісового господарства і трансформація лісової політики України.

"Ми висвітлимо сучасні погляди на збереження лісів та їх роль у протидії змінам клімату та збереження біорізноманіття, які зобов'язання Україна має виконати в контексті Євроінтеграції з охорони таких лісів і які є проблеми з цим в Україні", — розповідає Михайло.

Проєкт реалізує ГО "Інститут успішного міста" за підтримки Міжнародної програми розвитку комунікації ЮНЕСКО.

Свіжі дописи

  • She’s Got It

A place to recharge: How women in one small Ukrainian community created a space that brings locals together

Rubryka spoke with the head of a community center in the southern village of Zelenyi… Читати більше

Wednesday December 11th, 2024
  • Ecorubric

What’s in the city trash? Why Ukrainian communities are studying waste composition

Waste testing involves both rear and front-line communities. Rubryka explores two cases: the city of… Читати більше

Tuesday December 10th, 2024
  • Cases

Gamified therapy sessions: How Ukrainian grandmothers are supporting children’s mental health through play and purpose

Rubryka highlights a program where older women are taught the basics of psychology to provide… Читати більше

Tuesday December 10th, 2024
  • She’s Got It

Зламані пальці, побиття, контроль і постійний страх: історії жінок, які наважилися вирватися з кола насильства в умовах війни

З 25 листопада по 10 грудня діє кампанія “16 днів проти насильства”, що охоплює низку… Читати більше

Monday December 9th, 2024
  • Ecorubric

Rubryka launches Eco-solutions Journalism School

Ecorubric is excited to announce the launch of its recruitment for the training program on… Читати більше

Monday December 9th, 2024
  • What’s Going On

“Так, це довго, але точно безпечно”: чому розмінування фермерських полів може тривати роками

Як відбувається гуманітарне розмінування фермерських полів в Україні? “Рубрика” побачила роботу саперів на власні очі… Читати більше

Friday December 6th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.