Сметанін та Камишін обговорили співпрацю з оборонними компаніями Чехії

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін та радник Президента Україна зі стратегічних питань Олександр Камишін провели низку зустрічей з керівництвом оборонних компаній Чехії. Вони домовилися розширити партнерство у виробництві товарів ОПК.

Про це Сметанін повідомив у Телеграмі, інформує Рубрика.

"Кожна поїздка за кордон – шанс налагодити співробітництво та укріпити існуючі зв'язки між індустріями.

Під час відрядження в Чехію, разом з радником Президента зі стратегічних питань Олександром Камишіним зустрілися з представниками кількох оборонних компаній", – йдеться в повідомленні міністра.

За словами Сметаніна, з компанією PBS йшлося про співпрацю у сфері нових спільних комерційних та інженерних проєктів у:

  • аерокосмічній,
  • оборонній,
  • енергетичній галузях.

З COLT CZ та Česká Zbrojovka – про чинні проєкти, зокрема про ліцензійне виробництво гвинтівок Bren-2.

Міністр підкреслив, що ця співпраця буде поглиблена шляхом трансферу виробничих потужностей для виробництва напівавтоматичної зброї в Україні.

"У перспективі плануємо створення нової української штурмової гвинтівки", – додав Сметанін.

Також відбулися зустрічі з керівництвом компаній Omnipol, LPP, AMOS. В ході цих зустрічей йшлося про партнерство у сфері:

  • обслуговування та виробництва авіаційної техніки,
  • боєприпасів,
  • виробництво БпЛА та комплектуючих тощо.

"Дякую чеським оборонним компаніям за партнерство з українськими. Перші результати такої співпраці вже є, і я сподіваюсь, що невдовзі ми зможемо про них розповісти.

А доки працюємо над реалізацією досягнутих домовленостей", – зазначив міністр.

Довідка

Ще у вересні 2023 року Чехія пообіцяла надати Україні ліцензію на виробництво штурмових гвинтівок CZ BREN 2. Тоді ж у своєму виступі міністр оборони Даніель Блажковец чітко озвучив позицію уряду, що підтримка з боку Чехії триватиме до остаточної перемоги України.

Важливий етап у реалізації цього проєкту було досягнуто 16 липня 2024 року, коли Укроборонпром уклав угоду з Česká zbrojovka.

"Чехія один з найактивніших наших партнерів. Ми вдячні чеському народу за підтримку, а чеським зброярам за довіру. Впевнений, що ця співпраця допоможе не лише наростити виробництво озброєння в Україні, але й поглибити інтеграцію української оборонки в систему НАТО", сказав тоді міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

А у листопаді 2024 року на одному з підприємств Акціонерного товариства "Українська оборонна промисловість" стартувало ліцензійне складання штурмових гвинтівок BREN-2. Цей проєкт є результатом практичної співпраці з Česká zbrojovka, дочірньою компанією Colt CZ (Чеська Республіка).

Також повідомлялось, що промислово-технологічна група Czechoslovak Group спільно з "Українською бронетехнікою" вироблятимуть в Україні артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів. Виробництво почнеться вже у 2025 році.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні за час грипозного сезону вже зафіксовано понад 70 летальних випадків

Директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада повідомив, що за епідсезон 2024/2025 року вже зафіксовано понад… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Білий дім: Зеленський з Трампом обговорив питання систем Patriot

Під час телефонної розмови президент України Володимир Зеленський просив главу Білого дому Дональда Трампа про… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

У “Феофанії” вперше провели унікальну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому воїну

Уперше в клінічній лікарні "Феофанія" лікарі виконали унікальну мікрохірургічну операцію, яка дозволила зберегти ногу пораненому… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

СБУ опублікувала ексклюзивні кадри з великого обміну полоненими

Служба безпеки України показала ексклюзивні фото та відео з найбільшого обміну військовополоненими, який відбувся у… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Комісія ООН представила звіт про воєнні злочини рф в Україні: викрадення та катування

Комісія ООН констатувала, що у рамках свого повномасштабного вторгнення в Україну російська влада вчинила злочини… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025
  • Новини

Обговорили підтримку України: Зеленський зустрівся з прем’єром Фінляндії

Президент Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо. Основними темами зустрічі стала оборонна та… Читати більше

Wednesday March 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.