Про це сказала речниця Білого дому Керолайн Левітт, пише Рубрика, посилаючись на SkyNews.
"Держсекретар Рубіо та наш радник з нацбезпеки Майк Волц сьогодні вели переговори з українцями в Саудівській Аравії. Я можу запевнити вас і всіх тут, серед американського народу, що новини, які ми отримали з цієї зустрічі протягом дня, і про що президент (Дональд Трамп — ред.) був поінформований — ця зустріч була продуктивною", — заявила вона.
Варто зазначити, що Міністр закордонних справ США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон передасть росії пропозицію України запровадити 30-денний режим припинення вогню.
«Найкраще, що можуть зробити росіяни, це просто погодитися на пропозицію української сторони припинити вогонь та сісти за стіл переговорів. Це буде найкращий "жест доброї волі", який ми можемо очікувати», — зазначив Рубіо.
Водночас він зауважив, що є «ще багато питань, які треба обговорити», зокрема повернення українських дітей та звільнення військовополонених.
«Єдиний спосіб припинити війну — через дипломатію. Неможливо завершити її військовим шляхом. Мета — сісти за стіл переговорів, але як ви можете це зробити, коли продовжуєте стріляти одне в одного», — додав очільник МЗС США.
Що відомо про переговори України й США
У Саудівській Аравії 11 березня Україна та Сполучені Штати Америки проводять офіційну зустріч у Джидді, яка є першою після гучної суперечки в Білому домі.
Нагадаємо, що спочатку у Саудівській Аравії відбулася зустріч президента Володимира Зеленського зі спадкоємним принцом, а після – зустріч делегацій України й США без присутності українського глави держави.
За словами Зеленського, з боку Києва "буде чітка налаштованість на конструктив". Він висловив сподівання, що "вдасться обговорити й погодити необхідні рішення та кроки".
Єрмак своєю чергою повідомив, що на порядку денному української сторони – захист українських інтересів та чітке бачення завершення війни.
Рубіо, який очолює делегацію США, заявив, що американська сторона під час переговорів в Джидді хоче почути від України, "на які поступки вона може піти заради миру".
Варто додати, що Україна на переговорах у Саудівській Аравії спробує переконати Сполучені Штати відновити надання розвідувальної та військової підтримки, а також намагатиметься довести, що глава держави Володимир Зеленський прагне швидкого завершення війни з росією. Водночас президент США Дональд Трамп заявив, що очікує позитивних результатів від майбутніх переговорів з Україною в Саудівській Аравії.
Під час перемовин Україна та США погодили низку питань, про це йдеться у спільній заяві за підсумками зустрічі:
Припинення вогню на 30 днів, на яке погодилася Україна в разі взаємного виконання його з боку російської… Читати більше
Ще ввечері, 11 березня, російські загарбники завдали удару по Дніпру безпілотниками, внаслідок чого виникли руйнування… Читати більше
Уже наступного тижня розпочнеться обговорення деталей щодо негайного запровадження 30-денного режиму припинення вогню, на яке Україна… Читати більше
Віцепрезидент США Джей Ді Венс прокоментував заяви свого двоюрідного брата Нейта Венса, який воював проти РФ… Читати більше
У трьох львівських музеях відбулися дні відкритих дверей, тобто заклади не отримували прибутку за вхідні… Читати більше
У вівторок, 11 березня, президент Францій Еммануель Макрон під час зустрічі "коаліції охочих" у Парижі закликав військових… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.