“Укрпошта” презентувала марки присвячені Маріуполю, які вкриті сталлю з “Азовсталі”

"Укрпошта" анонсувала новий поштовий випуск "Місто Героїв. Маріуполь", присвячений захисникам Маріуполя та містянам, які загинули внаслідок російських злочинів. 14 березня марку запустять в обіг.

Про це у Телеграмі повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський, передає Рубрика.

"Я задумав цю марку понад два роки тому, але вона побачить світ тільки цього тижня — і, як мені здається, своєчасно, як ніколи. Це десята марка серії "Міста-герої". Маріуполь", – написав Смілянський.

Фото: t.me/igorsmelyansky

Поштові марки випуску вкриті частинками сталі, виготовленої на меткомбінаті "Азовсталь", який став останньою "фортецею" міста, повідомили в "Укрпошті".

"16 березня – роковини чи не найстрашнішого злочину, скоєного Росією. Цього дня росіяни скинули дві надпотужні бомби на будівлю Маріупольського драмтеатру. Їх не спинили написи "Дети", що виднілися навіть із супутника. Загинули сотні людей, зокрема жінки й діти, які шукали прихисток. І не знайшли його.

Нам не залишається нічого, як безупинно нагадувати світу про те, хто насправді ворог. І нести правду крізь роки. У свідченнях очевидців, на світлинах, у спогадах, а відтепер – на поштових марках", – кажуть в "Укрпошті".

Головним зображенням нового поштового випуску стала будівля Донецького драматичного театру в Маріуполі, яку майже три роки тому розбомбили росіяни.

Фото: t.me/igorsmelyansky

"Театр завжди був серцем Маріуполя. Поштова марка відтворює будівлю після російського удару, а її дзеркальне відображення нагадує про те, яким був театр до війни – місцем свят, концертів, культурного життя міста", – додають у компанії.

В "Укрпошті" додали, що на нових поштових марках вперше застосували технологію термографії завдяки співпраці Укрпошти з французькою компанією з поліграфічних послуг Cartor Security Printers.

Фото: t.me/igorsmelyansky

Тираж поштової марки "Місто Героїв. Маріуполь" становить 400 тисяч примірників, номінал – М, окрім того, "Укрпошта" випустить 25 тисяч примірників конверта "Перший день" і 25 тисяч художніх карток:

  • марку та блок намалював художник Олег Шупляк,
  • конверт "Перший день" та картку – художниця Вікторія Анікієнко,
  • а фото на немаркованому художньому конверті зробив маріуполець Євген Сосновський.

Погашення спеціальним штемпелем "Перший день" відбудеться у Києві.

З 10 березня поштовий випуск, конверт та художню картку можна буде передзамовити на сайті "Укрпошти", а 14 березня марку "Міста Героїв. Маріуполь" офіційно введуть в обіг.

Фото: t.me/igorsmelyansky

Одночасно з виходом поштової марки "Місто Героїв. Маріуполь" "Укрпошта" презентує поштовий блок з однойменною назвою, який складається з двох марок з номіналом W.

Тираж блоку лімітований – 6 тисяч примірників із Сертифікатом автентичності, зокрема 3250 примірників в сувенірному буклеті. Цей блок доступний для власників філателістичних абонементів пакетів "Ексклюзив" та "Ексклюзив+".

Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року росіяни почали знищувати Маріуполь, завдаючи ударів з повітря, моря та землі. Одним із воєнних злочинів РФ стало бомбардування маріупольського драмтеатру, де від обстрілів ховалися тисячі цивільних, зокрема жінки та діти.

На площі перед театром великими літерами зробили попереджувальний напис "ДЕТИ" російською мовою, але це не зупинило російських пілотів.

16 березня росіяни скинули дві авіабомби на будівлю драмтеатру – внаслідок цього удару понад 600 людей загинуло під завалами.

Свіжі дописи

  • Новини

У Харкові правоохоронці затримали агентку рф, яка отруїла військового ЗСУ та готувала вибухівку для терактів

Співробітники контррозвідки СБУ затримали агентку рф у Харкові, яка за завданням російських спецслужб отруїла військовослужбовця… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

У застосунок “Дія” додали дозвіл на зброю

Віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що у застосунку "Дія" розпочалося бетатестування… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

На Херсонщині через ворожі обстріли постраждали 10 людей, серед них – поліціянт

 У Херсонській області внаслідок російських обстрілів за минулу добу постраждали десятеро людей. Про це повідомили… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

В Україні запускають перший курс із графічного дизайну жестовою мовою: як працює це рішення?

Окремі теми на курсі від онлайн-школи популярної культури Skvot будуть присвячені тому, як шукати перших… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

“Люди з досвідом війни”: Зеленська презентувала сьомий епізод освітнього серіалу

Олена Зеленська розповіла, що сьомий епізод освітнього серіалу "Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія" розповідає… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Новини

Ураження ворога дронами зросло на 22%, FPV-дрони та бомбери найефективніші, – Сирський розповів про СБС

Головнокомандувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський на щомісячній нараді з питань розвитку безпілотних систем заявив,… Читати більше

Monday March 10th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.