Фото: Посольство США в Україні via Facebook
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Financial Times.
Як пише видання, за словами українських чиновників, Київ готовий підписати угоду про спільну розробку своїх мінеральних ресурсів, включно з нафтою і газом. Чиновники стверджували, що їм вдалося виторгувати набагато вигідніші умови для України, і представляли угоду як спосіб розширити відносини зі США, щоб зміцнити перспективи після трьох років війни.
"Угода щодо корисних копалин – це тільки частина картини. Ми неодноразово чули від адміністрації США, що це частина загальної картини", – заявила у вівторок Financial Times віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Остаточний варіант угоди, датований 24 лютого, який потрапив у розпорядження FT, передбачає створення фонду, до якого Україна відраховуватиме 50 відсотків доходів від "майбутньої монетизації" належних державі мінеральних ресурсів, включно з нафтою і газом, і супутньої логістики. Фонд інвестуватиме в проєкти в Україні.
До нього не входять мінеральні ресурси, які вже надходять до державної скарбниці України, тобто він не буде охоплювати діяльність "Нафтогазу" і "Укрнафти", найбільших українських виробників газу і нафти.
Однак в угоді відсутні будь-які посилання на гарантії безпеки з боку США, на яких Київ спочатку наполягав в обмін на згоду на угоду. Крім того, такі важливі питання, як розмір частки США у фонді та умови угод "спільного володіння", мають бути врегульовані в наступних угодах.
Українські офіційні особи заявили, що угоду схвалили міністри юстиції, економіки та закордонних справ. Вони також повідомили, що найближчими тижнями президент Володимир Зеленський вирушить до Білого дому на церемонію підписання угоди з президентом США Дональдом Трампом.
"Це буде можливість для президента обговорити загальну картину. А після цього ми зможемо подумати про подальші кроки", – сказав один із чиновників.
Що відомо про угоду щодо рідкісноземельних корисних копалин
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам рідкоземельні мінерали, потрібні для електроніки в обмін на американську допомогу.
Своєю чергою Зеленський заявив, що Україна готова до угоди зі США щодо постачання рідкісноземельних ресурсів. Однак не планує "віддавати" свої ресурси, а пропонує взаємовигідне партнерство.
Також Глава держави заявляв, що Україна відкрита до американських інвестицій у добування українських рідкісноземельних мінералів в обмін на американську допомогу. Він каже, що вже обговорював це з американським президентом Дональдом Трампом у вересні 2024 року, а також вніс це у свій План перемоги як один із пунктів.
15 лютого стало відомо, що Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа запропонувала Україні передати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини. Водночас президент Володимир Зеленський відмовився підписувати відповідний документ.
Як зазначив український лідер, в угоді про рідкісноземельні метали не було вказано про гарантії безпеки для України.
Згодом повідомлялось, що адміністрація президента США, за даними ЗМІ, може спробувати укласти з Україною спрощену угоду щодо корисних копалин, щоб пришвидшити процес, а потім обговорити детальні умови.
А Володимир Зеленський закликав швидко та виважено працювати над угодами зі Сполученими Штатами. Зокрема, йдеться про угоди про рідкоземельні метали й гарантії безпеки для України.
Українці за кордоном отримають можливість дистанційного оформлення бронювання від мобілізації. Для цього за кордоном відкриють… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України безпілотний авіаційний комплекс… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз активно готуються зустрічі, угоди та перемовини з партнерами.… Читати більше
Російські війська у прикордонні Сумської області проводять штурми групами піхоти. Також окупанти продовжують задіювати міномети,… Читати більше
25 лютого Уряд прийняв постанову «Про індексацію пенсійних і страхових виплат і додаткові заходи щодо… Читати більше
До третіх роковин від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Національний банк України відкарбував нову пам’ятну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.