Лідер німецького опозиційного блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц. Фото: Correctiv
Про це пише Рубрика з посиланням на дані Федеральної виборчої комісії та мережі Х глави держави Зеленського.
Дані Федеральної виборчої комісії
Свій голос за ХДС/ХСС віддало 28,5% виборців. Тепер блок отримає 208 місць у парламенті.
Друге місце на виборах з 20,8% голосів посіла партія "Альтернатива для Німеччини". Найбільше за ультраправих голосувала Східна Німеччина. Вони можуть розраховувати на 152 місця у парламенті.
Третьою стала Соціал-демократична партія Німеччини, здобувши 16,4% голосів. У парламенті партія матиме 120 місць.
А за СПДН йде Партія зелених з 11,6% та Ліва партія з 8,8%.
Після поразки на виборах вже зʼявилися перші оголошення про відставку. Так, 65-річний очільник парламентської групи СДПН Рольф Мютценіх пішов з посади, передає ntv. У листі до своєї фракції він запропонував призначити молодшого політика — 47-річного Ларса Клінгбайля.
А от лідер ліберальної Вільної демократичної партії Крістіан Лінднер оголосив, що відходить від активної політичної діяльності після 25 років роботи.
"Федеральні вибори принесли поразку ВДП, але, сподіваюся, стали новим початком для Німеччини. Ось за що я боровся", — заявив він.
Зеленський привітав Мерца з перемогою
Президент України Володимир Зеленський привітав лідера ХДС/ХСС Фрідріха Мерца з перемогою на виборах до Бундестагу.
"Вітаю ХДС/ХСС і Фрідріха Мерца з перемогою на виборах до Бундестагу. Чіткий голос виборців, і ми бачимо, як це важливо для Європи. Розраховуємо на продовження нашої спільної з Німеччиною роботи заради захисту життів і наближення реального миру в Україні, а також на зміцнення Європи", – написав Володимир Зеленський у мережі Х.
Європі потрібно вміти захищати себе, розвивати свої індустрії та досягати необхідних результатів. Європі потрібні спільні успіхи, і успіхи принесуть Європі ще більше єдності, додав Президент.
Заяви після виборів
Лідер ХДС Фрідріх Мерц назвав одним зі своїх пріоритетів посилення Європи та порівняв американське втручання у вибори в ФРН з російським, інші політики погодились з неприпустимістю втручання США у внутрішні справи України.
"Для мене абсолютним пріоритетом буде якомога швидше зміцнити Європу, щоб ми могли крок за кроком справді досягти незалежності від США", – сказав Мерц в ефірі програми "Berliner Runde", додавши, що ніколи б не подумав, що йому доведеться сказати щось подібне в телевізійному шоу, "але після коментарів Дональда Трампа минулого тижня стає зрозуміло, що американцям, або принаймні тій частині американців у цьому уряді, здебільшого байдужа доля Європи".
За словами Мерца, абсолютним пріоритетом є те, щоб європейці спілкувалися і домовлялися між собою. Зараз, зазначив він, "більшість європейської політики відбувається без Німеччини". Але Мерц запевнив, що тісно спілкується з багатьма прем'єр-міністрами, главами держав і урядів Європейського Союзу.
Фото: Укрінформ
На саміті НАТО наприкінці червня, можливо, доведеться набагато швидше створювати незалежну європейську оборонну спроможність, – припустив Мерц.
Він також зазначив, що не має жодних ілюзій щодо того, що відбувається в Америці.
"Просто подивіться на нещодавнє втручання пана Ілона Маска в німецьку виборчу кампанію. Це унікальний випадок. Втручання з боку Вашингтона було не менш драматичним, різким і, зрештою, обурливим, ніж втручання, які ми бачили з Москви. Отже, ми перебуваємо під таким потужним тиском з двох сторін, що зараз моїм абсолютним пріоритетом є створення єдності в Європі", – підкреслив політик.
Лідер "Зелених" Роберт Габек заявив, що нинішній американський уряд намагається зламати «корсет західних цінностей», зраджує Україну.
Фото: Укрінформ
"Я б сказав, що те, що зараз робиться, це імперіалізм найгіршого роду. І Європа повинна швидко знайти власну силу у сферах, де вона ще не досягла згоди – у політиці безпеки та зовнішній політиці. Все це потрібно профінансувати й все це потрібно профінансувати зараз", – сказав Габек.
Те, що американці не тільки залишають Європу саму, але й працюють проти Європи, є історичною ситуацією, якої ніколи раніше не було, додав він.
Чинний канцлер Олаф Шольц своєю чергою повторив, що "Україна не повинна залишатися одна і зараз надзвичайно важливо як для європейців, так і, слід очікувати, для американців, щоб подальша військова та фінансова допомога була надана, щоб українці могли продовжувати протистояти нападу Росії". По-друге, має бути зрозуміло, що Україна сама визначає, хто керуватиме її державою та інші держави не повинні втручатися в її внутрішні справи.
"Вони обрали президента Зеленського і він має вести мирні переговори, якщо вони будуть, а не хтось інший", – сказав Шольц.
Він також підкреслив, що партнери повинні забезпечити "існування сильної української армії навіть у мирний час".
"Усе те, що російський президент завжди відкидав у своїй імперській спробі контролювати країну. І цього нам доведеться вимагати від наших американських партнерів. Ми теж це робимо як щодо права України вирішувати власну долю, так і щодо того факту, що якщо Європа виконала більшу частину роботи, в тому числі щодо підтримки України, то ми також маємо тут зіграти свою роль. Без нас нічого не вийде", – сказав Шольц.
Вибори в Німеччині
23 лютого в Німеччині минули позачергові вибори до Бундестагу. Вони мали відбутися восени 2025 року, однак їх довелося перенести на лютий через розпад урядової коаліції.
Ці вибори до Бундестагу відбулися за новим законом — новий обраний парламент буде значно меншим. Кількість депутатів обмежена до 630, що на понад 100 депутатів менше, ніж зараз.
Також буде скасовано так звані прохідні та зрівняльні місця, які до цього часу часто роздували парламент.
Нагадаємо, 16 грудня 2024 року Бундестаг оголосив вотум недовіри до уряду канцлера Олафа Шольца. Це питання чинний канцлер виніс на розгляд парламенту після розпаду "світлофорної коаліції". На поіменному голосуванні більшість депутатів висловили йому недовіру.
Після цього президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр оголосив про розпуск парламенту та про проведення дострокових виборів.
Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії.… Читати більше
У ніч проти 24 лютого Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки,… Читати більше
Several leaders of the Baltic states, Europe, and Canada arrived in Kyiv on the third… Читати більше
24 лютого - треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та та… Читати більше
Найактивніше минулої доби російська армія атакувала Курський та Покровський напрямки. Загалом на фронті відбулося 96… Читати більше
Війська рф у ніч проти 24 лютого запустили по Україні 185 ударних безпілотників типу Shahed… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.