Фото: Рубрика / Микола Тимченко
Про це Юлія Свириденко поінформувала під час Форуму "Україна. Рік 2025", передає Рубрика.
Критичні матеріали на ТОТ
Вона зазначила, що значна частина цих матеріалів може використовуватися росією в авіаційній, оборонній та медичній галузях.
"Ми знаємо і володіємо інформацією, що на території, яка, на жаль, тимчасово окупована, цих корисних критичних матеріалів знаходиться на суму порядку 350 мільярдів доларів", – зазначила Свириденко.
За словами Свириденко, перед Україною стоїть завдання не лише експортувати з ТОТ титан, літій, уран та рідкісноземельні метали, а й залучати інвестиції в переробку та розробку родовищ цих критичних матеріалів.
Також необхідно оновити геологічну інформацію та залучити інвесторів у переробну промисловість.
"Ми розуміємо, що це ресурси, якими, на жаль, на сьогодні володіє агресор. Зокрема титан, який використовується в авіаційній, оборонній та медичній галузях. Тому наше завдання – розвивати переробку цієї сировини, а не лише її експортувати", – наголосила Свириденко.
Також вона зауважила, що розвиток видобутку критичних матеріалів є одним із пунктів плану перемоги, представленого Президентом Володимиром Зеленським. План також включає питання безпеки, співпраці з НАТО та стримування Росії.
Як повідомлялось, до 20% мінеральних ресурсів України, включаючи близько половини родовищ рідкісноземельних елементів, перебувають під російською окупацією. Вартість корисних копалин України на територіях, які зараз контролює Росія, оцінюється в трильйони доларів, тому санкції проти РФ мають бути тотальними.
Допомога партнерів
Віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України під час Форуму поінформувала, що за три роки повномасштабної війни партнери надали Україні 115 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, зокрема від США надійшло 30 млрд доларів.
"В Україні продовжують будуватися заводи. Вони будуються іноземними та українськими компаніями, це агропереробка, машинобудування, виробництво озброєння.
Це говорить про те, що як українські, так й іноземні компанії своїми грошима підтримують нашу віру в майбутнє", – сказала Свириденко.
За її словами, українська економіка поступово відновлюється після падіння у 2022 році на 30%.
"У першу чергу ми завдячуємо зростанням українському підприємцю, який відновив свою діяльність, і нашим партнерам, які упродовж останніх трьох років надали нам 115 млрд доларів тільки прямої бюджетної підтримки", – наголосила міністр.
За її словами, від США Україна отримала 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, на першому місці за обсягами допомоги – Євросоюз.
Свириденко зазначила, що Україні важливо й надалі отримувати таку підтримку від партнерів, а також фокусуватися на власному виробництві. Тому цьогоріч Мінекономіки продовжить реалізовувати програми підтримки українських виробників. Крім того, будуть реалізовуватися програми подолання структурного безробіття, додала вона.
Нагадаємо, міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу Україні 350 мільярдів доларів. Це не відповідає фактичним даним і реальна сума є в рази меншою.
А Президент України Володимир Зеленський розповів, що Сполучені Штати продовжують надавати Україні допомогу, нічого не зупинено. Водночас нічого нового не проголошено.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
У столиці Австрії пройшов Український благодійний бал, на якому зібрали щонайменше 11,5 тис. євро для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.