Фото: Рубрика
Про це розповів керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко в інтерв'ю "Укрінформу".
Представник штабу наголосив, що перемовники з російського боку висловлюють зацікавленість у поверненні з полону передусім солдатів строкової служби й чеченців.
"Робота наших перемовників інколи полягає у тому, що, окрім досягнення домовленостей про повернення наших громадян, ми вмовляємо росіян забирати своїх. У них величезна кількість насильно мобілізованих, загітованих з колоній зеків. Велика кількість мобілізованих з окупованих територій, з квазіреспублік "Л/ДНР", яких у росії не вважають за своїх громадян…
Вихідці з малих народів їх не цікавлять, окрім чеченців. Вони чомусь плюють на своїх громадян, але чеченців готові забирати. Може бути зацікавленість, коли у полон потрапляє строковик, оскільки путін розказував своєму електорату, що строковики не будуть брати участі в бойових діях. А вони реально беруть, і ми це показували", – сказав він.
Він також прокоментував ситуацію щодо повернення з полону "азовців" військової частини 3057.
"На Азовсталі перебували змішані підрозділи, там були представники усіх видів і родів військ. Прокопенко тоді керував батальйоном "Азов" військової частини 3057 (командир бригади Нацгвардії "Азов" Денис Прокопенко – ред.). А тепер він керує всією частиною 3057. Повернення особового складу інших підрозділів цієї частини також має бути в пріоритеті. Можу сказати, що ми повернули з полону 30% військовослужбовців військової частини 3057", – зазначив Охріменко.
Однак, як зауважив він, щодо "азовців", як і стосовно морпіхів, складна ситуація.
"Російська сторона їх не хоче віддавати. "Азов" оголосили в росії терористичною організацією, і коли ми повертаємо з полону "азовців" і це стає відомо місцевому населенню, то влада там має репутаційні втрати. А морпіхів сприймають у росії як вмотивованих, підготовлених військовослужбовців, що після повернення готові знову долучитися до лав Збройних сил.
Тому якщо військових інших підрозділів – ТрО, сухопутки, ДПСУ, яких ми називаємо "оборонці гарнізону Маріуполь", повертають, то щодо морпіхів і "азовців" дійсно є проблема", розповів представник штабу.
Обміни військовополоненими
Нагадаємо, що у середу, 5 лютого, Україна повернула з російського полону 150 громадян. Серед тих кого повернули – солдати, сержанти та офіцери.
Чимало українців перебували в російському полоні понад два з половиною роки. Захисники мають загострені хронічні хвороби, наслідки мінно-вибухових травм, важкі поранення.
До того 15 січня між Україною та російською федерацією відбувся черговий обмін полоненими військовими та цивільними. Додому повернулися 24 українських військових.
Також 30 грудня 2024 року в Україну вдалося повернути 189 українських захисників з російського полону.
Раніше Рубрика повідомляла, що українська розвідка порахувала число звільнених з російського полону минулого року українців. У 2024 році вдалось повернути в додому на 356 громадян більше, ніж за 2023-й.
Варто додати, що через Катар уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець отримав списки українських військовослужбовців, які зникли безвісти, а також листи військовополонених.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.