Фото: Іstockphoto
Про це інформує Рубрика із посиланням на МОН.
"Сім років упровадження чинного стандарту дали нам неоціненний досвід. Ми побачили, які підходи працюють найефективніше, де потрібні додаткові інструменти, як зробити навчання більш результативним.
Особливо важливо врахувати досвід організації освіти в умовах війни та дистанційного навчання", — розповіла заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова.
Як зазначають у МОН, до роботи залучили фахівців галузі та провідних експертів, зокрема досвідчених вчителів-практиків. Серед них — Леся Павлюк, вчителька початкових класів з Івано-Франківська, яка ввійшла до 50 найкращих учителів світу за версією Global Teacher Prize 2025.
Робоча група зосередилася на кількох ключових напрямах:
Крім того, як наголошують у МОН, оновлення стандарту потрібно для узгодження його структури з новими стандартами базової середньої освіти (5–9 класи, 2020) та профільної середньої освіти (10–12 класи, 2024). Це забезпечить послідовність і наступність між різними рівнями шкільної освіти.
Оновлений Державний стандарт початкової освіти стане основою для нової Типової освітньої програми, модельних навчальних програм до предметів / інтегрованих курсів, сучасних підручників для 1–4 класів та інноваційного освітнього контенту. Важливо, що стандарт враховуватиме потреби всіх учнів, зокрема дітей з особливими освітніми потребами, що сприятиме створенню інклюзивного навчального середовища.
Робоча група має подати пропозиції щодо змін до директорату шкільної освіти МОН до 31 березня 2025 року. Це стане першим кроком в оновленні Державного стандарту.
На наступному етапі МОН проаналізує подані пропозиції та підготує проєкт змін до стандарту. Документ пройде громадське обговорення, після цього його має затвердити Кабінет Міністрів.
Надалі передбачається розроблення освітніх програм:
На завершальному етапі впровадження оновленого стандарту відбудеться навчання педагогів. Учителі отримають комплексну методичну підтримку та пройдуть навчання для роботи за новими вимогами.
Довідка
У Міністерстві освіти та науки нагадали, що оновлення державних стандартів освіти – законодавчо визначений процес, що відбувається щонайменше раз на 8-10 років. Наразі зміни стосуються лише стандарту початкової освіти. Перегляд стандартів базової та профільної освіти відбуватиметься у визначені законодавством терміни після завершення їхнього пілотування. Зокрема пілотування Державного стандарту базової середньої освіти завершиться в травні 2026 року.
Якісна освіта в Україні — буквально запорука її майбутнього. Проте війна та дистанційна освіта не минають безслідно — підтримувати ефективний освітній процес стає дедалі складніше. "Рубрика" поговорила з освітніми громадськими організаціями про те, з якими проблемами треба давати раду якнайшвидше, що вже відбувається для їхнього вирішення та що ще потрібно зробити заради майбутнього. Про все це читайте докладніше в нашому матеріалі "Що робити з освітою в Україні: освітні ГО про проблеми і рішення під час війни".
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Європейський Союз не вимагає проведення виборів в Україні, бо, по-перше, не може диктувати свої умови,… Читати більше
У понеділок, 24 лютого, Франція та Естонія проведуть зустріч європейських міністрів оборони, під час якої обговорять… Читати більше
21 лютого відбулася телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Високим представником ЄС, Віце-президентом Європейської… Читати більше
Парламент Болгарії 21 лютого схвалив декларацію про неучасть болгарських Збройних сил у бойових діях на території України.… Читати більше
Служба безпеки та Національна поліція «по гарячих слідах» затримали агента фсб, який підготував теракт у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.