Фото: Ярослав Концевий, Сергій Момотюк
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на U-cycle.
Rehc розроблений у Національному транспортному університеті в партнерстві з U-Cycle (громадською організацією "Асоціація велосипедистів Києва") і проєктною командою Bike City consulting.
У чому проблема?
Під час війни в Україні велосипедний транспорт є елементом стійкості громади, на думку експертів з мобільності. В умовах знищення транспортної інфраструктури, відсутності пального та потреби розраховувати лише на власні сили велосипед став масовою та недорогою відповіддю на ці виклики. Станом на сьогодні планування велосипедної інфраструктури набуло подвійної актуальності в громадах через збільшення населення за рахунок переселенців та підвищення цін на пальне.
Фото: Ярослав Концевий, Сергій Момотюк
Велосипед уже активно використовують у більшості громад України.
За даними Держстата велосипед є в 50 % домогосподарств України. Велосипед є ефективним транспортом на дистанції до 5-10 кілометрів, що покриває більшість переміщень у межах населених пунктів і частину переміщень у межах громади. Розвиток велосипедної інфраструктури розкриє потенціал велотранспорту, підвищить безпеку руху і дасть змогу громаді вирішити величезну кількість завдань, пов'язаних з пересуванням мешканців.
Фото: Ярослав Концевий, Сергій Момотюк
Яке рішення?
Наразі в Україні критично бракує фахівців і фахівчинь для планування велосипедної інфраструктури, здатних якісно організовувати безпечний велорух у громадах та на регіональному рівні. Водночас в українських університетах донедавна не було жодної навчальної дисципліни, орієнтованої на велосипедну мобільність.
Фото: надані НТУ
Тож 11 лютого 2025 року в НТУ стартував пілотний навчальний курс, його розробили і запустили з метою вирішити цю проблему і створити умови для навчання професійних транспортних інженерів та планувальниць веломобільності в містах і громадах.
Як це працює?
Курс про планування велоруху для студентів-магістрів Національного транспортного університету складається з лекційної та практичної частин.
Фото: надані НТУ
На курсі вивчають:
Цього року практична частина передбачає курсовий проєкт з плануванням велосипедної мережі в конкретній громаді.
Студенти на курсі матимуть можливість навчитися розробляти стратегічні документи планування веломережі, проводити велоаудит вулично-дорожньої мережі та розбиратися в тонкощах облаштування велосипедного руху та різновидах велосипедної інфраструктури.
Фото: надані НТУ
Курс є навчальною дисципліною трьох освітніх програм НТУ:
Їх реалізує кафедра транспортних систем і безпеки дорожнього руху факультету "Транспортні на інформаційні технології".
Нагадаємо, у Харкові відбулася публічна дискусія "Відбудова Харкова. Влада + громада: транспорт", де було представлено проєкт Концепції розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури у місті.
Також повідомлялось, що ДП "Ліси України" розглядає новий підхід до патрулювання лісів – це можливість перейти на електровелосипеди, які нададуть можливість зекономити на пальному та будуть екологічно чистими та значно дешевшими в обслуговуванні.
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.