Фото: Фейсбук / YermilovCentre
Про це повідомила команда "ЄрміловЦентру" у Facebook, посилаючись на матеріали організаторів премії.
"Це заслуга і визнання фундаментального внеску харківського художника Павла Макова в українське і європейське мистецтво! Вітаємо! І дякуємо, Павло Маков, за відданість мистецтву, за глибину досліджень, за роботи, які сьогодні вже стали культурним надбанням! І за послідовну громадянську позицію, яку Ви так невпинно відстоюєте!" — написали в центрі.
Павло Маков – український художник-графік, відомий своїми офортами, шовкодруками та мистецькими книгами. Народився 1958 року в Ленінграді, але більшу частину життя провів в Україні, зокрема в Харкові, який став центром його творчості.
Митець здобував освіту у:
Основні теми у творчості Макова простежується через теми саду, утопії та урбаністичного пейзажу. Однією з ключових тем у творчості Макова є сад як метафора історії та людського існування. Художник порівнює його з Версальськими садами, де кожна рослина символізує людську долю.
Фото: Сайт Павла Макова
Його графічні роботи часто наповнені відбитками пальців, що підкреслює особисту відповідальність за залишений слід у світі. Через цю тему Маков досліджує, як місця змінюються під впливом часу та людської діяльності.
Художник також активно працює з темою утопії, що відображається в його мистецьких проєктах, пов'язаних із Донбасом.
Фото: Сайт Павла Макова
Важливе місце у творчості Макова займають артбуки – мистецькі книги, що поєднують текст та візуальні образи. Його проєкти "Завдання №1" і "Вóди" існують в єдиному екземплярі, а пізніші артбуки були створені у співпраці з дизайнерами.
"Основним медіа для Макова є глибокий офсетний друк, що дає створювати складні багатошарові зображення. Він особливо цінує якість матеріалів, використовуючи данський папір і власноруч виготовляючи лак для офортів. Процес друку для нього — це не просто механічна робота, а спосіб створення мистецького "щоденника", в якому зафіксовані особисті спостереження та відкриття"' — зазначили у "Суспільне Культура".
Що відомо про премію
Премія Leonardo Sciascia amateur d'estampes була заснована організацією Amici di Leonardo Sciascia на честь італійського письменника та мистецтвознавця Леонардо Шаші, який був колекціонером графічних естампів. Нагороду вручають раз на два роки, а її підтримують провідні культурні установи Італії, зокрема:
Переможець премії отримує грошову винагороду у розмірі 2500 євро та можливість взяти участь у мистецькій резиденції у Фабріано. Крім того, його роботи будуть представлені на виставках у кількох містах Італії. Всі твори, що брали участь у конкурсі, поповнять колекцію Civica Raccolta di Stampe Achille Bertarelli в Мілані.
Премія Leonardo Sciascia amateur d'estampes – одна з найпрестижніших нагород у світі сучасної графіки. Визнання Павла Макова на міжнародному рівні ще раз підтверджує високий рівень українського мистецтва у світовому контексті.
Нагадаємо, що у Львові на вулиці Шота Руставелі встановили скульптуру "Маленький принц" на даху сучасної мистецької галереї ZAG Gallery (Zenyk Art Gallery).
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Якщо Кремль ставить під сумнів легітимність чинної влади в Україні та хотів би бачити вибори… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.