Photo: Facebook / Ministry of Foreign Affairs of Ukraine
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Facebook українського міністра закордонних справ.
За словами Сибіги, за рівнем емоцій Мюнхен-2025 можна порівняти хіба що з Мюнхеном-2022.
"У попередні тижні та дні світова дипломатія дійсно увійшла в період турбулентності. Тому чесно скажу, ми їхали у цей візит, пристебнувши "дипломатичні паски безпеки". Перший день дійсно був важким. Але ми витримали удар і другий день йшов уже за іншою динамікою", – йдеться у повідомленні.
Міністр зазначив, що вся увага медіа була спрямована на заяви представників нової адміністрації США, оскільки вони хвилювали всіх в Україні та за кордоном.
У свою чергу українська делегація на чолі із президентом Володимиром Зеленським "вела дуже тверді і нестандартну дипломатичну гру, щоб вивести цей процесс у правильне русло", в врешті-решт це вдалося.
Сибіга наголосив, що під впливом американських заяв відбувався історичний процес.
"Цим ключовим відкриттям Мюнхена-2025 стала нова сила Європи. Це дійсно був момент істини для європейців. Беручи участь у деяких з переговорів, я усвідомлював, що таких виразів облич деяких наших європейських партнерів я не бачив з 2022 року. На них була суміш обурення, шоку, але й готовності до дій", – розповів міністр.
Він поінформував, що Україна використала переговори в цей час, щоб по-справжньому пробудити Європу, спрямувати обурення та шок "у конкретні дії себе та нас", оскільки українська та європейська безпеки неподільні. За словами Сибіги, Європа реально почала діяти.
Також він підкреслив, що роль США залишається дуже важливою і без Штатів не буде ані гарантів безпеки, ані стабільності.
"Зараз розпочинається нова ера. Це має бути ера союзництва з усвідомленням важливості та ролі кожного, поваги до внеску кожного. Європа буде перебирати більше відповідальності.
Але роль Сполучених Штатів залишається дуже важливою. Без США не "злетять" ані гарантії безпеки, ані довгострокова стабільність. Тому маємо зміцнювати трансатлантичну єдність на основі взаємної поваги та чесного розподілу навантажень", – написав міністр.
Очільник МЗС додав, що Україна вже відіграє важливу роль і несе дуже значну частину безпекового тягаря. На думку Сибіги, це має визначати і українську ключові роль в архітектурі безпеки, яка поступово має все більш чіткі обриси
Крім того, за словами міністра, росія боїться, що все закінчиться не лише новою силою США, але й Європи.
"Ми зацікавлені саме у рівноправній та ефективній співпраці обидвох берегів Атлантики. І до речі, це найбільший страх росіян, що закінчиться все не лише новою силою США, але і новою силою Європи. Зараз все до того йде", – резюмував він.
Мюнхенська конференція з безпеки
14 лютого у Мюнхені стартувала щорічна конференція з безпеки. Вона триватиме три дні й завершиться 16 лютого. Мюнхенська конференція з питань безпеки є регулярним форумом для глобальних обговорень міжнародної безпеки, який набув нового значення на тлі війни росії проти України, а також інших глобальних викликів.
Як повідомлялось, президент Володимир Зеленський очолив українську делегацію на Мюнхенській конференції з питань безпеки.
Зустрічі українських посадовців та представників країн-союзників:
Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше
Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше
Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше
Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.