Про це повідомила перша леді Олена Зеленська у Телеграмі, інформує Рубрика.
"Нещодавно ми отримали результати четвертої хвилі всеукраїнського дослідження щодо психічного здоров'я українців під час війни.
Серед іншого, респонденти зазначали, що останнім часом найчастіше мали тривожність і напругу (58%), погіршення сну (50%), виснаженість (49%), поганий настрій (49%), емоційну нестабільність (45%)", – зазначила дружина Президента.
За її словами, проблеми зі сном, постійна роздратованість і навіть зміна харчових уподобань – усе це може бути симптомами емоційного вигорання, яке, зокрема, через виклики війни, може спіткати будь-яку людину.
"І хоч емоційне вигорання не є медичним діагнозом, воно погіршує якість життя та негативно впливає на фізичне й психічне здоров'я, кажуть фахівці Всеукраїнської програми ментального здоровʼя "Ти як?".
На платформі програми підготували матеріал про ознаки такого вигорання, аби вчасно його ідентифікувати та звертатися по допомогу", – зазначила дружина Президента.
Зеленська наголосила, що важливо відрізняти емоційне вигорання від професійного:
Емоційне вигорання також відрізняється від перевтоми. У першому випадку людина відчуває знесилення навіть після відпочинку. При перевтомі буде достатньо декількох вихідних, щоб набратися сил.
"Тож знати ознаки такого вигорання означає вміти дослухатися до себе та своїх потреб, могти запобігти його крайній межі.
Розуміти, що це OK бути не OK, – уже величезний крок на шляху самодопомоги", – зауважила перша леді.
Довідка
Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" була започаткована з ініціативи Олени Зеленської. Вона спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
Як "Рубрика" писала, чотири з п'ятьох українців стикнулися з проблемами зі сном після початку повномасштабної війни в Україні. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Безсоння під час війни: як відновити режим сну".
Також "Рубрика" писала, що українці вже дуже довго живуть у стані постійного стресу. А одна з перших реакцій на тривалий стрес — порушення сну. Особливо гостро це відчувають військові, які довгий час перебували чи перебувають в небезпечних умовах. Що з цим робити читайте в нашому матеріалі "Проблеми зі сном у військових (і не тільки): чому снодійні не працюють і де шукати вихід".
У Тверській області російської федерації в ніч на 13 лютого безпілотники Служби безпеки України повторно… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову поштову марку, присвячену місту Волноваха Донецької області. Її присвятили героїзму українців, які віддано… Читати більше
100,000 peacekeepers will be needed to maintain peace between Ukraine and the Russian Federation. The… Читати більше
13 лютого російські загарбники у Донецької області атакували Краматорськ, внаслідок ворожого обстрілу є загиблий та… Читати більше
Нові санкційні пакети проти російської федерації вже готує Європейська комісія: вони будуть стосуватись імпорту викопного… Читати більше
Для тих олігархів, які повернуть до бюджету виведені під час війни кошти, будуть скасовані санкції,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.