Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк, Олексій Гончаренко та Ірина Геращенко, пише hromadske.
Зазначається, що законопроєкт підтримали 269 депутатів.
"Влада дала старт "Великому атомному крадівництву" і витраті 1 млрд доларів на російський реактор. […] Що добре (якщо так можна сказати в цій ситуації), це дозвіл тільки на купівлю, а не початок будівництва", — написав Железняк.
Своєю чергою Гончаренко заявив, що "Європейська Солідарність" буде подавати "блокувальні постанови".
Напередодні народні депутати повідомили, що в Раді намагаються провести законопроєкт № 11392, водночас до другого читання комітет з енергетики "повністю змінив назву і весь текст законопроєкту".
Депутат Володимир В'ятрович зазначав, що спершу документ мав "непримітну" назву "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення господарської діяльності".
А вже до другого читання став називатися "Про придбання обладнання, необхідного для будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції".
"Весь текст ухваленого за основу законопроєкту 11392 комітет тупо викинув, а натомість вставив абсолютно новий текст на зовсім іншу тему, який, по суті, повторює скандальний законопроєкт про російські енергоблоки для ХАЕС", — написав В'ятрович.
Нардеп Гончаренко назвав цей законопроєкт "просто шахрайським".
Народний депутат від "Слуги Народу" Андрій Жупанин наполягає, що "попри справедливу критику" завдяки сьогоднішньому рішенню Україна зможе укласти угоду про купівлю реакторів до того, як спливе термін дозволу на продаж. А уряд підготує новий законопроєкт про добудову ХАЕС, до якого має надати оновлене обґрунтування та інформацію про джерела фінансування.
"Що далі? Завдання надалі проконтролювати виконання "Енергоатомом" і українським урядом рішення Верховної Ради та усунути всі недоліки ідеї добудови в законопроєкті, що буде невдовзі внесений Кабінетом Міністрів", — написав він.
Депутатка Інна Совсун наголосила, що Верховна Рада ще не давала "Енергоатому" дозвіл на добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС:
"А не давала, бо команда Галущенка, що складається з фігурантів корупційних скандалів, навіть приблизно не знає, скільки коштує спорудження ХАЕС і де взяти на це щастя гроші".
У самому законі не названа сума контракту, експерти кажуть, що мова може йти про сотні мільйонів доларів. Адже парламент Болгарії дав дозвіл на проведення перемовин з продажу обладнання за мінімум 600 млн євро.
Нагадаємо, що Україна розглядає укладання угоди з Болгарією щодо купівлі двох ядерних реакторів російського виробництва та іншого критично важливого енергетичного обладнання.
Зазначимо, що роботи на болгарській АЕС "Белене" зупинялися та перезапускалися кілька разів з 1980-х років.
Західні уряди критикували проєкт через його технічну та комерційну недосконалість у зв'язку із залежністю від постачання російського палива. На ній встановлені гігаватні водно-водні реактори ВВЕР-1000. Точно такі реактори встановлені на двох енергоблоках Хмельницької АЕС, що введені в експлуатацію.
Контррозвідка Служби безпеки та НАБУ викрили схему привласнення бюджетних коштів на колишньому держпідприємстві концерну «Укроборонпром»… Читати більше
Президент Володимир Зеленський у зв'язку з рішенням уряду США припинити фінансування USAID заявив, що Україна… Читати більше
11 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Албанії Дениса Шмигаля й Еді Рама. Сторони… Читати більше
Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» (I Died in Irpin) режисерки Анастасії Фалілеєвої здобув нагороду… Читати більше
Окупанти скинули дві керовані авіаційні бомби на цивільну інфраструктуру Краснопільської громади Сумського району. Про це повідомили МВС та Офіс генпрокурора, пише… Читати більше
Приятные сюрпризы и внимание важны для каждого, поэтому важно напомнить любимому человеку о своих чувствах… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.