У парках столиці через вирубку старих дерев практично зникли білки: у “Київзеленбуді” прокоментували

У столичних парках практично зникли білки, якщо порівнювати з попередніми роками. За підрахунками екологів, їхня кількість скоротилася у 20 разів і більше.

Про це повідомили у КЕКЦ, пише Рубрика.

Там наголосили на тому, що їх зникнення пов'язані із двома головними причинами:

  • Вирубка старих дуплистих дерев

Як наголошують у Центрі, одним із ключових факторів зникнення білок є масове знищення старих дерев із дуплами, які є природними місцями для гніздування цих тварин. КП "Київзеленбуд" здійснює масштабну вирубку старих дерев у межах проєктів реконструкції та благоустрою парків, що фактично позбавляє білок можливості розмножуватися та ховатися від хижаків і негоди.

Як доказ, можна розглянути ситуацію у двох ботанічних садах столиці: Університетському та імені Гришка. Вони перебувають у віданні наукових установ – Київського університету та Національної академії наук. Науковці не вирубують старі дерева, що сприяє збереженню популяції білок. Відвідувачі цих садів часто спостерігають білок та годують їх горіхами.

Натомість у парку КПІ, де близько восьми років тому була проведена масова вирубка дуплистих дерев, білки залишилися без своїх сховищ. Вони намагалися перебігти проспект Перемоги до парку Пушкіна, але майже всі загинули під колесами автомобілів. 

Фото: З відкритих джерел

  • Відсутність штучних гнізд для білок

Як зауважує директор центру Борейко, ще одним серйозним недоліком у підході до догляду за міською природою є те, що Київзеленбуд не встановлює у парках спеціальні штучні будиночки для білок. У природі білки будують свої гнізда у дуплах або серед гілок дерев, але після вирубки старих дерев вони позбавлені такої можливості.

Розміщення спеціальних будиночків могло б допомогти збереженню популяції цих тварин. Однак, як зазначає автор, КП "Київзеленбуд" не зацікавлений у такій ініціативі.

""Київзеленбуду" це не треба, бо на будиночках для білочок він нічого не заробить. Це не гламуризація парків, на яку щорічно виділяють сотні млн гривень", – додали в КЕКЦ.

Кілька років тому Борейко звертався до директора Департаменту захисту довкілля КМДА Олександра Возного з пропозицією організувати розвішування будиночків для білок, птахів та кажанів у київських парках. Проте жодних дій у цьому напрямку не було зроблено. 

Фото: Фейсбук / КЕКЦ

Реакція КО "Київзеленбуд"

Своєю чергою КО "Київзеленбуд" спростувала інформацію про зникнення білок. Там розповіли, що робиться у місті для підтримання біорізноманіття:

  • залишили фрагменти мертвої деревини на певних локаціях, яка підтримує життєвий цикл численних видів комах, грибів, мікроорганізмів, а також є "їдальнею" для синиць, дятлів та інших птахів;
  • збільшили кількість ділянок без скошування трави. Вони також створюють притулок для корисних комах-запилювачів.
  • на початку зими розробили та встановили 300 нових годівничок для пернатих. А на початку лютого 2025 року – стільки ж шпаківень у міських лісах.

Також щороку працівники лісопаркових господарств облаштовують та оновлюють годівниці для диких звірів. Приміром, цієї зими облаштували 40 годівниць, заготовили майже 2000 кормових віників та сіно, встановили 24 солонці для мінеральної підгодівлі лосів та косуль.

Також у "Київзеленбуд" додали локації, де можна погодувати та подивитися на білочок:

  • Голосіївський район: парк імені Максима Рильського
  • Дарницький район: парк "Партизанської Слави"
  • Деснянський район: Парк "Муромець", парк з водними обʼєктами вздовж просп. Романа Шухевича.
  • Дніпровський район: парк "Перемога"
  • Оболонський район: парк культури та відпочинку "Пуща-Водиця", парк "Наталка"
  • Печерський район: Наводницький парк, Печерський ландшафтний парк, Аскольдова могила
  • Подільський район: парк "Кинь-Грусть", Старокиївська гора (Пейзажна алея), Алея Художників, парк "Сирецький Гай", парк "Березовий Гай"
  • Святошинський район: парк "Совки", сквер між вул. Гетьмана Кирила Розумовського та вул. М. Поповича, сквер ім. Ревуцького
  • Солом'янський район: парк "Відрадний", Соломʼянський ландшафтний парк, парк "Супутник", парк "Юність", парк імені М. Зерова
  • Шевченківський район: парк "Нивки", парк "Сирецький".

Нагадаємо, що у Дніпровському районі столиці масово гинуть сакури, які висадили кілька років тому на бульварі Верховної Ради. Екологи вважають, що причиною цього є неналежний догляд, а комунальники вказують на невиліковну хворобу дерев.

Раніше "Рубрика" розповідала про ініціативу Центру альтернативного озеленення Києва та як до неї долучитися.

Свіжі дописи

  • Новини

Прем’єр-міністри України та Албанії обговорили оборонну співпрацю та посилення санкційного тиску на рф

11 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Албанії Дениса Шмигаля й Еді Рама. Сторони… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Анімаційний фільм “Я померла в Ірпені” здобув перемогу на найбільшому фестивалі короткометражного кіно

Анімаційний фільм «Я померла в Ірпені» (I Died in Irpin) режисерки Анастасії Фалілеєвої здобув нагороду… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Росіяни КАБами атакували Сумщину: відомо про двох загиблих

Окупанти скинули дві керовані авіаційні бомби на цивільну інфраструктуру Краснопільської громади Сумського району. Про це повідомили МВС та Офіс генпрокурора, пише… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Цветочные возможности за рубежом: как поддержать и порадовать близкого человека в ОАЭ?

Приятные сюрпризы и внимание важны для каждого, поэтому важно напомнить любимому человеку о своих чувствах… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Цього тижня можна безоплатно навчити дитину інклюзивності: як долучитися?

Проєкт Тиждень Турботи — це спілкування з дитиною через казку, яка може навчити її емпатії… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025
  • Новини

Зеленський пропонуватиме путіну обмін частини Курської області на окуповані території України

Президент Володимир Зеленський заявив, що в разі проведення потенційних переговорів з очільником Кремля володимиром путіним… Читати більше

Tuesday February 11th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.