Фото: скриншот відео
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Tagesschau.
Загалом дебати між Шольцем та Мерцем тривали півтори години, вони пройшла у спокійній атмосфері.
На думку німецьких оглядачів, під час "теледуелі" Шольц "мало атакував", а Мерц "мало помилявся".
Говорили про війну в Україні
"Було б добре, якби ця війна нарешті закінчилася. Сотні тисяч людей загинули через руйнування, які Росія спричинила в Україні, вбивства, спричинені ракетами, через усе, що там відбувається щодня", – заявив Шольц.
Своєю чергою Мерц висловив переконання, що війна, яка триває майже три роки, "могла б закінчитися швидше, якби Україні допомагали сміливіше і менше вагаючись". За його словами, наразі треба почекати й подивитися, що планує американський уряд, адже "без Америки тут не вийде".
Водночас лідер ХДС підкреслив, що жодні рішення не повинні ухвалюватися через голову України, "і було б добре, якби європейці мали спільну думку, а в ідеалі, навіть спільну стратегію разом з Америкою".
Фото: скриншот відео
Стосовно запитання модераторів, як кандидати бачать можливість у майбутньому захистити Україну від російського вторгнення, Шольц назвав важливим, аби США дали сигнал РФ, що вони продовжуватимуть підтримувати Україну – як це зробила Німеччина, – інакше путін не відступиться.
"Ми повинні допомогти Україні мати сильну армію. Тому що її економіка не зможе фінансувати армію такого розміру, яка потрібна для захисту.
Це перше, що важливо з гарантіями безпеки, які ми погоджуємо", – сказав лідер соціал-демократів і нагадав що Німеччина є другою державою за обсягами наданої допомоги.
Водночас він знову підкреслив, що не допускає думки про передачу Україні далекобійної зброї, адже необхідно "гарантувати, що війна не переросла у війну між Росією та НАТО".
Стосовно членства в Альянсі як безпекової гарантії, Шольц зауважив, що "американський уряд це відкидає", і він особисто не бачить такого варіанту в нинішній ситуації.
Мерц погодився з опонентом у тому, що членство України в НАТО наразі не є можливим через війну, а також у необхідності надання військової допомоги.
Стосовно Taurus політик заявив, що "завжди говорив – постачання цих крилатих ракет має бути скоординовано в рамках Євросоюзу". В цьому контексті він також згадав, що в ЄС, перспективу членства в якому Україна вже має, існують зобов'язання щодо взаємодопомоги, подібні до тих, які передбачені Договором про НАТО.
Лідер ХДС додав, що не має ілюзій стосовно Росії.
"Протягом наступних кількох років нам доведеться підготуватися до того, що РФ продовжуватиме агресивні військові дії проти Заходу та Європи", – констатував він.
Про міграцію, надання притулку та економіку
Стосовно питання міграції чинний канцлер заявив, що уряд відхилив 40 тисяч заявок. Крім того, у 2024 році нелегальна міграція скоротилася на 34%. Головний кандидат від СДПН також розповів, що відколи став канцлером, німецький уряд збільшив кількість депортацій на 70%.
Як зауважив Марк Фойзер від ARD Capital Studio у коментарі Tagesschau, навіть на таку суперечливу тему, як міграція, нових відповідей не було як у Шольца, так і у Мерца.
Економічний розвиток країни став однією з головних тем на їхніх дебатах. Основний кандидат від союзу заявив, що в Німеччині була хвиля банкрутств, як ніколи раніше за останні 15 років. Зокрема, за словами Мерца, під час каденції Шольца збанкрутували 50 тисяч компаній, причому майже половина з них – минулого року.
Довідка
Позачергові вибори мають відбутися в Німеччині 23 лютого. Згідно з останніми опитуваннями, блок християнських партій, кандидатом від якого виступає Фрідріх Мерц, має підтримку 30%, соціал-демократи – 15%, стільки ж "Зелена" партія.
Праворадикальній "Альтернативі для Німеччини" симпатизують 20% громадян ФРН.
Як повідомлялось, у Німеччині вже деякий час активно обговорюється те, що Шольц, мовляв, блокує 3 млрд євро додаткової військової підтримки Україні, тоді як його міністри – закордонних справ Анналена Бербок і оборони Борис Пісторіус – переконують його в необхідності збільшити закладену в проєкті бюджету 2025 суму в 4 млрд євро.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2024 року Німеччина передала Україні великий пакет допомоги із IRIS-T й Patriot.
А на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент Володимир Зеленський зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, щоб обговорити продовження підтримки України та координацію з партнерами для досягнення справедливого миру.
Німецький виробник зброї Rheinmetall передав Україні ще п’ять новітніх десантно-штурмових машин Caracal. Про це повідомляє… Читати більше
“Укрпошта” повністю завершила автоматизацію своїх сортувальних потужностей. Дві останні автоматичні лінії запрацювали на терміналах у… Читати більше
Булава XV століття, яку знайшли під час міжнародної археологічної експедиції "Фортеця Тягинь" відтепер має репліку.… Читати більше
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України безпілотні авіаційні комплекси… Читати більше
10 лютого відбулася телефонна розмова прем’єр-міністрів України та Польщі Дениса Шмигаля і Дональда Туска. Сторони… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) з метою врегулювання… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.