Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Рубрика.
Експерти зазначають, що прем'єр-міністр росії Михайло Мішустін зустрівся 7 лютого з володимиром путіним, щоб обговорити стан російської економіки.
Мішустін заявив, що ВВП Росії зріс у 2024 році на 4,1% переважно завдяки "інтенсивному" зростанню російської обробної промисловості – ймовірно, маючи на увазі нарощування росією своєї оборонно-промислової бази з початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Мішустін стверджував, що інфляція в росії досягла 9,52% у 2024 році, а Путін заявив, що станом на 3 лютого 2025 року інфляція становила вже 9,9%.
"Однак реальна інфляція в Росії значно вища, ніж офіційна статистика, яку Кремль готовий оприлюднювати. Деякі дослідження вказують на те, що рівень інфляції в Росії наближається до 20%", – зазначають аналітики.
Мішустін підкреслив низький рівень безробіття в росії у 2024 році – 2,5%, але лише коротко визнав значний дефіцит робочої сили, який є причиною низького рівня безробіття в росії.
"Мішустін зазначив, що економічне зростання Росії може бути менш значним у 2025 році, оскільки дуже важливо зупинити інфляцію і забезпечити довгострокове економічне зростання – ймовірно, це сигнал для підготовки російського населення до економічних труднощів у 2025 році.
Мішустін і Путін також намагалися представити російську економіку як стабільну перед обличчям міжнародного економічного тиску", – йдеться у звіті.
Мішустін стверджував, що російська економіка "успішно впоралася" з "безпрецедентним санкційним тиском" в останні роки, і що антиросійські санкції завдають більшої шкоди країнам, які їх запровадили, ніж самій Росії. Путін також намагався представити російську економіку як сильнішу і таку, що зростає швидше, ніж економіки країн Заходу.
"Мішустін і Путін, зокрема, не згадали про те, що російський Центробанк підвищив процентну ставку до 21% в жовтні 2024 року, або про те, що Росія протягом останніх трьох років використовувала кошти з Фонду національного добробуту для фінансування своїх військових зусиль.
Ліквідна частина Фонду національного добробуту Росії може вичерпатися до осені 2025 року", – пишуть аналітики.
Ключові висновки ISW за 7 лютого
Нагадаємо, за даними британської розвідки, проблеми в російській економіці посиляться у 2025 році. Це пов'язано зі зростанням військових витрат та дією санкцій.
Раніше розвідка Британії зазначала, що кремль напевно чинить тиск на бюджет російської федерації, він засекретив значну частину своїх військових витрат.
Окрім того, британська розвідка також вважає, що росія все більше наближається до СРСР: людей хочуть примусити працювати безкоштовно для потреб війни.
Також варто додати, що західні санкції діють, попри бравурні заяви, що економіка рф впоралась. Вона вже відчуває "певні турбуленції", та Москва намагається не визнавати це.
Президент Володимир Зеленський та голова Військового комітету НАТО Джузеппе Каво Драгоне на одному з підприємств… Читати більше
У Львові лікарі центру дитячої медицини "Охматдит" прооперували 15-річну дівчину, у якої в кишківнику виявили… Читати більше
Під час зустрічі головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський та голова Військового комітету НАТО… Читати більше
Велика Британія з метою підтримки інклюзивного та сталого соціального відновлення в Україні виділяє 25 млн… Читати більше
По всій Південній Кореї 8 лютого, попри холодну погоду, відбулися масштабні мітинги. Одні протестувальники вимагали… Читати більше
Перші зенітні ракетні комплекси IRIS-T SLS були поставлені в Україну ще у 2022 році, проте… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.