Фото: ОП
Про це дружина президента написала у Телеграмі, передає Рубрика.
"Cпівчуття замість критики ментальних проблем. Бажання поступово "відкриватися" фахівцям та конструктивні методи подолання стресу. Про це — результати четвертої хвилі всеукраїнського дослідження, проведеної у грудні 2024 – січні 2025 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", — зауважила Зеленська.
За її словами, низка надважливих показників свідчить про поступове зниження в українському суспільстві стигми й упередження щодо психологічної допомоги.
Частка тих опитаних, хто вже звертається до психологів або психотерапевтів, зросла із 7% у 2022 році до 17% на початку 2025 року, наголосила перша леді.
Як зауважила Зеленська, відсоток тих, хто категорично не планує звертатися за такою допомогою, зменшився практично удвічі, з 46% у 2022 році до 22% у 2025 році
Також, за її даними, суттєво збільшився запит на психологічну підтримку — з 41% до 71%. 86% українців вважають, що тему ментального здоров'я слід обговорювати більше, на початку 2024 року так вважали 75%.
"А це показник того, як потрібна людям якісна, фахова інформація про ментальне здоров'я — і що є готовність її сприймати", — наголосила перша леді.
Також Зеленська виділила що:
"Позитивно змінюється ставлення до людей, які мають труднощі з ментальним здоров'ям. Абсолютна більшість опитуваних висловлюють підтримку та розуміння, акцентують на важливості співчуття замість критики (92%)".
Це дослідження, за її словами, проводиться із 2022 року, щоб відстежувати, як змінюється ставлення українців до власного ментального здоров'я та до проблем інших.
Як наголосила Зеленська, також його проводять, щоб:
Нагадаємо, що Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 "Про систему охорони психічного здоров'я". Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка відповідатиме європейським нормам та стандартам й працюватиме для всіх громадян країни.
Також повідомлялось, що у 2025 році всі медичні працівники в Україні проходитимуть обов'язкове навчання з надання послуг з психологічного здоров'я за програмою ВООЗ.
Нагадаємо, що мистецький проєкт пропонує відвідувачам загорнутися в різнокольорові кокони, полежати на м'якій ковдрі, приміряти шубу з іграшок, розмалювати на стіні історії боротьби українців, послухати звуки міста — і так відчути тепло, знайти спокій та відновлення в умовах війни. "Рубрика" побувала на відкритті простору й розповідає про нього детальніше.
Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
The first pipeline supply of biomethane between Ukraine and the European Union took place in… Читати більше
У резонансній справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті Суд оголосив новий вирок. Трьох фігурантів відправили… Читати більше
Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.