В Україні випустять книгу “Лев у цирку не сміється”: у чому рішення?

Ця книга допоможе батькам розповісти дітям, чому утримувати тварин у неволі неправильно. Це збірка 12 "інтерв'ю з тваринами", де ті розповідають про жахливі умови утримання та мрії повернутись у дику природу. 

Про це пише "Рубрика" з посиланням на видавництво "Ранок".

У чому проблема?

Чимало дітей та дорослих не усвідомлюють, чому тваринам не місце у цирках, зоопарках чи інших розважальних закладах. Вони не знають чи не хочуть знати про жахливі умови утримання тварин у подібних місцях. Водночас ті батьки, які розуміють це, не завжди знають, як пояснити своїй дитині, чому їй не варто відвідувати цирк з тваринами чи дельфінарій. 

Яке рішення?

В Україні випустять книгу "Лев у цирку не сміється (історії хвостатих з неволі)". Ця книга — це збірка "інтерв'ю з тваринами", які живуть у неволі: чорна пантера в маленькій клітці приватного зоопарку, дельфін в дельфінарії, лев у цирку та інші. Водночас вона містить поради від організації UAnimals про те, як краще спілкуватись з дітьми на тему захисту тварин.

"«Лев у цирку не сміється…» — це 12 зворушливих історій тварин, які залюбки жили б у своїх прекрасних домівках десь у лісах, морях, саванах і джунглях… Та от це все тільки мрії, адже натомість наші герої змушені виконувати трюки на аренах цирків, тіснитися у клітках зоопарків і позувати для фото. Книжка оформлена у форматі інтерв'ю з 12 тваринами, які нарешті наважилися подати голос і розповісти, чого вони хочуть насправді", — йдеться на сайті видавництва "Ранок".

"Рубрика" поговорила з авторкою книги Ганною Булгаковою та розповідає більше подробиць про книгу.

Як це працює?

Ідея створити таку книгу з'явилася ще у 2021 році. Тоді активно обговорювали  прийняття законопроєкту 2351, який покращив правову базу норм поводження з тваринами. 

"Хоча матеріал для цієї книжки формувався в моїй голові ще з самого дитинства. Найперший спогад — коли в першому класі до нас у школу привезли на фотографування мавпу, удава і крокодила. І от образ крокодильчика з перемотаною скотчем пащею дуже чітко засів у моїй голові. Мені було його тоді дуже шкода. І він став одним з героїв книжки. У книзі щонайменше троє персонажів мають для мене дуже реальних прототипів: крокодил, чорна пантера і поросятко", — розповідає Ганна Булгакова.

Книга написана для дітей віком 5-8 років і має допомогти свідомим батькам пояснити дитині, чому, наприклад, не варто відвідувати дельфінарій. А формат "інтерв'ю з тваринами" авторка обрала, оскільки завдяки йому "можна стисло подати багато корисного, а головне — дати тваринам голос і право говорити за себе".

"Я рекомендую цю книгу для дошкільнят і учнів молодших класів. Це не книжка для самостійного читання. Навпаки, я дуже раджу читати її спільно зі свідомими дорослими. Головне повідомлення, яке я хочу донести, — що коли ми по-справжньому любимо когось, наприклад тварин, нам важливо не тільки бути поряд, милуватися, торкатися, взаємодіяти з об'єктом нашої любові, а й дбати про те, щоб йому було добре. Що любов до тварин можна проявляти в інші, гуманні способи", — пояснює авторка.

Під час написання книги Ганна зверталась до організації UAnimals. Вони надали фахову рецензію, а ще підготували розворот з порадами про гуманне ставлення до тварин від їхніх експертів наприкінці. Також команда UAnimals рекомендувала, як краще зображати тварин у книзі. 

"Ми отримали коментар, що важливо не показувати тварини у таких ситуаціях і образах, які їм у природі не властиві. Так, коли ми зображали єнота у природному середовищі, спершу ілюстраторка намалювала його у фартушку. Але оскільки це явно не природний образ тварини, ми перемалювали й надалі уважно стежили за природністю і правдивістю зображених тварин, їхніх поз і середовищ довкола", — розповідає Ганна Булгакова.

Нагадаємо, 25 січня африканські леви Геркулес, Вілія, Дарина та Христина відзначали своє 16-річчя. Це дуже поважний вік для цих тварин, адже в дикій природі вони рідко доживають і до 14-ти.

Свіжі дописи

  • Новини

Міноборони: 70% зброї, яку застосовують ЗСУ, – це міжнародна допомога, наразі Україна нарощує виробництво зброї

Приблизно 70% зброї, яку застосовує українська армія на полі бою, — це міжнародна допомога партнерів.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Херсонський художній музей отримав у дар від колекціонера картину Шовкуненка

Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею роботу Олексія Шовкуненка. Про це повідомляє Херсонський художній… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

У Центрі стратегічних комунікацій заявили, що доказів спроби росіян 6 лютого запустити по Києву “Орєшнік” немає

У відомстві наголосили, що реальних доказів того, що російські війська 6 лютого намагалися запустити по… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Зеленська: в Україні суттєво зріс запит на психологічну допомогу

Олена Зеленська повідомила, що результати дослідження у межах всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" свідчать,… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Отримав у подарунок ляльку з вшитим осколком: Франциск зустрівся з групою сиріт з України

Папа Римський зустрівся 5 лютого із сімома дівчатами-сиротами віком від 6 до 19 років з… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

У Повітряних силах підтвердили збиття КАБу у Запоріжжі – це не перший випадок

Військові Збройних сил України змогли збити керовану авіаційну бомбу у Запоріжжі. Це вже не перший… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.