Photo: Russian media
Про це Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
Також у відомстві зазначили, що насправді матеріал американського видання Forbes щодо ймовірного запуску по Києву "Орєшніка" побудований лише на припущеннях блогера й українського військового Кирила Сазонова, а не на фактичних даних.
Сам Сазонов, як зауважили в Центрі, у своєму дописі використав формулювання:
"Це підтверджує, що реальних доказів того, що росіяни запускали "Орєшнік" по Києву, немає. Офіційних підтверджень пуску "Орєшніка" не було ані з українського боку, ані з боку РФ", – зазначили у відомстві.
У Центрі нагадують, що росіяни часто вдаються до маніпулювання темою "Орєшніка", щоб залякати українців. Вони вже ширили фейки, зокрема, про нібито удар цією ракетою по Рівненській АЕС, удосконалення ядерної доктрини росії, публікували список "жирних цілей" в Україні.
ЦСКІБ закликає критично ставитися до подібних новин, адже вони лише підіграють ворогу та нагнітають паніку.
Раніше видання Forbes із посиланням на політолога, військовослужбовця 41-ї окремої механізованої бригади Кирила Сазонова написало про невдалу спробу Росії вранці в четвер запустити по Україні другу балістичну ракету "Орєшнік".
Як повідомляється, спробу запустити ракету Москва зробила вранці 6 січня націлившись, очевидно, на Київ.
Проте, за даними видання, "Орєшнік" під час польоту вийшов із ладу й вибухнув на російській землі.
Що відомо про "Орєшнік"?
Як відомо, ворог вранці 21 листопада запустив по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, "Кинджал" та сім крилатих ракет Х-101, при цьому підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101. Пошкоджено підприємство та Центр реабілітації для людей з обмеженими можливостями.
Увечері того ж дня російський диктатор володимир путін заявив, що удар наносився начебто новітньою гіперзвуковою ракетою середньої дальності "Орєшнік".
Окрім того, під час засідання Вищої державної ради Союзної держави президент рф володимир путін наголосив на російському ракетному потенціалі, використовуючи "Орєшнік" як символ демонстрації сили. В ISW вважають це є інформаційною операцією Кремля з рефлексивного контролю.
Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров також згадав про удар "Орєшником" по Дніпру 21 листопада, заявивши, що це показує готовність Москви використовувати "будь-які засоби" для досягнення своїх цілей.
Однак, за даними ISW, ці заяви не свідчать про наявність нових технологічних досягнень або особливих змін у російському ракетному арсеналі.
Водночас варто нагадати, що за словами заступника начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадима Скібіцького, росія всього може мати до 10 одиниць нової балістичної ракети.
Литва передала Україні запасні частини для бронетранспортерів та вантажівки. Вантаж, призначений для українських військових, прибув до… Читати більше
У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення… Читати більше
Japan will help Ukraine restore and increase the fertility of agricultural land using nanobubbles -… Читати більше
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
The first pipeline supply of biomethane between Ukraine and the European Union took place in… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.