Про це пише TASR із посиланням на голову правління словацької компанії Войтеха Ференца.
Як зазначив він, до квітня Словаччина збирається подвоїти обсяг постачання російського газу цим маршрутом, однак не назвав конкретного обсягу.
Ференц також зазначив, що у SPP все ще діє контракт з російським "Газпромом", і що плата за транзит значно нижча, ніж в інших постачальників.
Водночас керівник відділу торгівлі SPP Міхал Лалік каже, що навіть за наявності угоди з російським "Газпромом" Словаччина, ймовірно, все одно буде змушена імпортувати газ й іншими маршрутами. Він пояснив, що пропускної здатності трубопроводу через Угорщину, куди потрапляє російський газ із "Турецького потоку", недостатньо для покриття споживання.
Цілком ймовірно, що іншим маршрутом буде маршрут з Німеччини через Чехію, для якого SPP має зарезервовані потужності.
У січні SPP задовольняла потреби своїх клієнтів в основному за рахунок відбору газу з власних резервуарів, запаси в яких на цей час все ще вищі за середні. Ференц підкреслив, що пріоритетом для SPP є забезпечення достатнього постачання газу для своїх клієнтів.
Проблема полягає у зростанні цін на газ та вищих транзитних зборах за постачання альтернативними маршрутами. Наразі ціни на газ є вищими за середні довгострокові показники й становлять 53 євро за мегават-годину (МВт-год). У грудні, до припинення транзиту газу через Україну, ціни коливалися на рівні близько €40/МВт-год.
Трейдери також побоюються дефіциту газу влітку, коли країни ЄС зобов'язані заповнити свої сховища, щоб виконати директиву Єврокомісії про наявність достатніх запасів газу на початку наступного опалювального сезону.
Транзит газу рф через Україну
Контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" від 2019 року передбачав транспортування 40 мільярдів кубометрів газу на рік.
Володимир Зеленський ще в грудні заявляв, що Україна не збирається продовжувати договір з росією щодо транзиту газу, термін якого закінчується 1 січня 2025 року.
Це викликало обурення у Словаччині. Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо особисто приїжджав до Києва, щоб переконати український уряд продовжити контракт.
Премʼєр-міністр Словаччини навіть звернувся до лідерів Європейського Союзу через те, що з січня 2025 року Україна не забезпечуватиме транзит газу через свою територію.
Проте, 1 січня, в інтересах національної безпеки зупинили транспортування російського природного газу територією України.
Photo: video screenshot / Instagram / secondwindua[/caption] Героями проєкту «Друге дихання», які піднялись на пік Кіліманджаро,… Читати більше
У Донецькій області дрони українських військових зафіксували, як під час пересування Великою Новосілкою російські загарбники… Читати більше
Висока представниця Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки та віцепрезидентка Європейської комісії Кая… Читати більше
Чотири айтівці зі Львова розробили месенджер Bridge, який може працювати під час відсутності світла, коли… Читати більше
З тимчасово окупованого Криму вдалося вивезти вісьмох дітей, яких російська влада насильно відібрала у матері.… Читати більше
Сили спеціальних операцій ЗСУ розповіли, що завчасно просувалися територією росії ще до початку Курської операції,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.