МОЗ: у 2025 році на лікування онкохвороб передбачено понад 6,4 мільярда гривень

 У межах Програми медичних гарантій  на лікування онкологічних захворювань передбачено понад 6, 4 млрд гривень. А з січня 2025 року набув чинності новий порядок скринінгу та ранньої діагностики раку шийки матки, молочних залоз, колоректального раку.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Рубрика.

"Послуги з раннього виявлення та лікування онкологічних захворювань є безоплатними в рамках Програми медичних гарантій.

Кількість медичних закладів, законтрактованих за онкопакетами у 2024 році, становить 113. Бюджет програми за цими напрямами у 2025 році становить понад 6,4 млрд грн.

Зокрема, 2,4 млрд грн виділено на хімієтерапевтичне лікування, 2,75 млрд грн — на радіологічну терапію, понад 1,2 млрд грн на лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями", – йдеться у повідомленні.

Окрім того, на закупівлю ліків та медичних виробів для боротьби з раком, проведення трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин дітям і дорослим передбачено понад 2 млрд грн.

В МОЗ наголосили, що пріоритетом для системи охорони здоров'я є рання діагностика раку.

Зокрема, 1 січня 2025 року в Україні набув чинності наказ про порядок скринінгу та ранньої діагностики раку молочної залози, раку шийки матки та колоректального раку, а також моніторингу стану здоров'я пацієнтів з груп ризику, маршрути пацієнтів у надавача первинної медичної допомоги або лікаря спеціаліста.

Як зазначають у міністерстві:

  • первинна профілактика спрямована на зниження ризиків розвитку раку
  • вторинна — на його раннє виявлення.

Жінкам від 21 року рекомендовані регулярні огляди щодо раку шийки матки (РШМ) та молочної залози (РМЗ), у 30+ — ПАП-тест, чи ПРЛ тест, у 50-69 років — мамографія кожні два роки.

Людям 40-49 років важливо не забувати про заходи з раннього виявлення колоректального раку (КРР), а у 50-75 років — проходити тест на приховану кров у калі.

Усі ці обстеження можна зробити безоплатно за направленням лікаря в межах Програми медичних гарантій.

За даними МОЗ, у 2023 році, в Україні онкологічні захворювання виявили у 110 022 людей (52 626 чоловіків і 57 396 жінок). 484 випадки раку діагностовано у дітей. Більш ніж половина захворювань у чоловіків України припадало на рак легені, передміхурової залози, колоректальний рак і рак шлунка. У жінок 56% захворювань становили рак молочної залози, тіла і шийки матки та колоректальний рак.

Як нагадали у міністерстві, минулого року уряд схвалив Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року та затвердив план її реалізації до 2025-го. Стратегія спрямована на зниження захворюваності та смертності, покращення якості життя пацієнтів, забезпечення створення системи надання доступних високоякісних медичних послуг в Україні, розв'язання системних проблем у цій сфері. Також вона охоплює:

  • профілактику,
  • раннє виявлення,
  • доступ до сучасного лікування,
  • підвищення рівня медичної освіти,
  • інформування населення,
  • також розвиток реабілітації, догляду та паліативної допомоги.

Також з 2026 року планується запровадити в Національний календар щеплень безоплатну однократну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12-13 років. Вакцина дозволяє захищати дітей, а потім вже дорослих від тих типів раку, які викликаються саме онкогенними типами вірусів.

Нагадаємо, 4 лютого відзначався Всесвітній день боротьби проти раку. Це нагадування про важливість профілактики, ранньої діагностики та доступного лікування. Саме раннє виявлення онкозахворювань — ключовий фактор успішного лікування, оскільки покращує прогнози та збільшує шанси на повне одужання.

Одним з найпоширеніших видів онкології та водночас найбільш смертельним є рак легені18% від усіх летальних випадків.

Нагадаємо, що провідні онкологи України створили серію з понад 20 інформаційних відео та анімаційних роликів у межах проєкту "ОнкоПросвіта". Ця ініціатива, заснована громадською організацією "Центр дієвих рішень", покликана подолати бар'єри, що перешкоджають профілактиці, діагностиці та ефективному лікуванню онкологічних захворювань.

Свіжі дописи

  • Новини

Президент доручив двом міністерствам розробити програму підтримки переселенців

Президент Володимир Зеленський доручив розробити програму підтримки переселенців, зокрема щодо забезпечення їх житлом. Про це… Читати більше

Thursday February 6th, 2025
  • Новини

Не тільки Mirage 2000: Повітряні сили отримали нову партію винищувачів F-16 від Нідерландів

В Україну, окрім перших бойових літаків Mirage 2000 від Франції, надійшла нова партія винищувачів F-16… Читати більше

Thursday February 6th, 2025
  • Новини

Зеленський: Офіційного плану Трампа щодо припинення війни немає

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у глави Білого дому Дональда Трампа ще немає офіційного… Читати більше

Thursday February 6th, 2025
  • Новини

У Латвії виготовляють для України перші бронетранспортери Patria 6х6

Першу партію бронетранспортерів Patria 6х6, яку передадуть Україні, виготовляють у латвійському місті Валмієр. Процес виробництва… Читати більше

Thursday February 6th, 2025
  • Новини

Словаччина знайшла можливість імпортувати російський газ: допомогла Туреччина

1 лютого, на тлі рішення України зупинити транзит газу із рф своєю територією, словацька газова… Читати більше

Thursday February 6th, 2025
  • Новини

Забудову зупинили: у Києві збережуть пам’ятку архітектури “Літаюча тарілка” на Либідській

Петицію, в якій мешканці столиці просили не вбудовувати в ТРЦ Ocean Mall "Літаючу тарілку", аби… Читати більше

Thursday February 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.