Фото: надане аеропортом Бориспіль
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Укрінформ.
Під час заходу Європейської Бізнес Асоціації "Global Outlook: Enduring Change" генеральний директор аеропорту Олексій Дубревський запевнив, що якщо влада ухвалить необхідні рішення, для відновлення регулярних рейсів з Міжнародного аеропорту "Бориспіль" знадобиться від трьох тижнів до одного місяця.
Топменеджер сподівається, що летовище відновить роботу вже цьогоріч – за умов гарантування безпеки польотів.
"Необхідною передумовою відкриття «Борисполя» чи будь-якого іншого аеропорту будуть рішення регулятора – Державної авіаційної служби України – про відкриття частини або всього повітряного простору.
А це залежатиме від результатів ґрунтовного аналізу реальних ризиків. Відновлення польотів цивільної авіації можливе лише тоді, коли цей рівень буде прийнятним", – наголосив Дубревський.
Дуже важливими для цього є військова компонента – сили й засоби протиповітряної оборони та формування принципово нової архітектури безпеки, яка через створення Спільного центру контролю й координації між військовими та цивільними дозволить керувати ризиками і мінімізувати їх до прийнятного рівня.
"Така ситуація можлива навіть до завершення війни. У світі є досвід дій за подібних обставин. І зараз Україна вивчає цей довід та всерйоз опрацьовує такий варіант, активно залучаючи міжнародних експертів", – розповів гендиректор «Борисполя».
Позитивні сигнали, за словами Дубревського, надходять і від учасників ринку. Як приклад, він навів нещодавню заяву виконавчого директора Ryanair Майкла О'Лірі про готовність лоукостера за лічені тижні розгорнути програму розвитку цивільної авіації в Україні.
"І це справді так. Головне, щоб Україна була інфраструктурно й технічно до цього готова. Адже мова не лише про проєкти відновлення і комплексної модернізації летовищ. Йдеться про безпеку. В умовах підвищеного ризику ніхто не працюватиме.
Відновлення польотів можливе лише за умови гарантування безпеки на землі, у повітрі та по маршруту слідування повітряних суден", – пояснив посадовець.
Тільки-но ризики вдасться мінімізувати й військові дозволять польоти, Державіаслужба "дасть відмашку" і у "Борисполі" візьмуться за відновлення авіаруху.
"Рівень готовності дуже високий. Якщо казати про прийняття чи відправку спеціального авіарейсу, наша готовність улітку – 24 години, взимку, у складних метеоумовах, – 48 годин.
Для організації регулярних рейсів пасажирської цивільної авіації знадобиться від 3 тижнів до місяця, щоб запустити інфраструктуру в потрібному режимі – розставити людей по місцях, провести фінальне стажування, виконати необхідні процедури", – деталізував Дубревський.
Аеропорт, за його словами, повністю зберіг висококваліфікований персонал. До війни на підприємстві працювали трохи понад 4 тисяч людей, зараз їх – понад 3,5 тисячі. І йдеться про природній відтік людського капіталу – нікого під час війни не скорочували. Хоча, зі зрозумілих причин, приблизно 80% колективу зараз у вимушеному простої.
Водночас тривають стажування, тренування й навчання, аби працівники не втрачали навичок. Звідси, за словами Дубревського, і такий високий ступінь готовності до відновлення польотів.
Довідка
Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Посольства США в Україні спільно з Державною авіаційною службою, Украерорухом, Командуванням Повітряних Сил та керівниками міжнародних аеропортів презентувало дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану.
Низка страхових компаній та перевізників повідомили про готовність відновити роботу, щойно будуть ухвалені політичні рішення про відновлення авіасполучення.
Нагадаємо, аеропорт "Бориспіль" став першим об'єктом, який закрили через початок повномасштабної війни, проте відновлення польотів є бажаною, однак поки що недосяжною метою.
Також повідомлялось, що Ірландський лоукостер Ryanair заявив, що розглядає можливість відновлення невеликої кількості рейсів в Україну за умови успішних переговорів щодо часткового відкриття повітряного простору.
Зустріч російського диктатора володимира путіна та президента США Дональда Трампа може відбутися найближчим часом. Про… Читати більше
У лютому в Харкові стартувала програма підтримки членів родин військовослужбовців “Харків — місто кіборгів”, яка… Читати більше
Командира 155 бригади Дмитра Рюмшина, військові якої самовільно залишали частину та дезертували під час навчань… Читати більше
Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Франка провів розіграш монографії Володимира Шухевича "Гуцульщина" та зібрав… Читати більше
225-й окремий штурмовий батальйон ЗСУ, який відзначився успішними операціями, зокрема в Курській області, офіційно переформовано… Читати більше
Перший етап проєкту енергонезалежності закладу має закінчитись вже наприкінці лютого. У його межах планують встановити… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.