Новини

Створили платформу, яка допомагає українцям за кордоном не втратити зв’язок із рідною культурою: як працює це рішення?

В Україні створили інструмент для збереження культурної спадщини та підтримки зв'язку переміщених українців із Батьківщиною. "Знай свою Україну" має на меті надати дітям та їхнім батькам доступ до сучасних якісних освітніх матеріалів, що допоможуть зберегти зв'язок з рідною культурою та мовою, незалежно від місця перебування.

Про це пише "Рубрика" із посиланням на БФ "КОЛО". 

У чому проблема?

З початку повномасштабного вторгнення росії понад 8 мільйонів українців виїхали за кордон, шукаючи притулку в Європі та світі. Ці сім'ї стикаються з подвійним викликом: адаптацією до нових умов і збереженням своєї культурної ідентичності, мови та зв'язку з Батьківщиною.

Наслідки цього переміщення виходять за рамки особистих проблем. Експерти попереджають про можливу втрату інтелектуального та культурного потенціалу України, адже серед переміщених осіб чимало освічених фахівців, викладачів та діячів культури. Без активних дій для підтримки їхнього зв'язку з Україною існує ризик втрати цілих поколінь талантів та їхнього бажання повернутися.

Леся Дуда, кандидатка філологічних наук, засновниця міжнародної онлайн-школи "Цвіт", зазначає:

"Багато педагогів працюють в умовах обмежених ресурсів. Автентичного візуального матеріалу про українську культуру в мережі недостатньо, а доступу до музеїв українські діти за кордоном не мають. Цифровізація культурної спадщини дозволяє інтегрувати її у навчальний процес і зближує дітей із Батьківщиною".

Яке рішення?

Один із проєктів, що допомагає українським сім'ям за кордоном, — "Знай свою Україну". Онлайн-курс, ініційований Оленою Кривенко, головою правління БФ "КОЛО", підтримали Український культурний фондом та Міністерством закордонних справ України.

Олена Кривенко, голова правління Благодійного фонду "КОЛО"
Фото: БФ "КОЛО"

"Я особисто відчуваю виклики збереження національної ідентичності за кордоном. Ми створили платформу, що дає доступ до якісних освітніх матеріалів і допомагає дітям зберігати зв'язок із рідною культурою", — наголошує Олена Кривенко.

Заступниця міністра закордонних справ України Мар'яна Беца додає:

"Національна ідентичність формує гордість за свою Батьківщину. Сучасні діджитал-платформи стають важливим інструментом для збереження культурних традицій і мови".

Як це працює?

"Знай свою Україну" — безкоштовна платформа, що містить інтерактивні матеріали про традиційні свята, історію, мистецтво та літературу. Це ресурс для шкіл, родин та освітян, що дозволяє дітям за кордоном не втратити зв'язок із рідною культурою.

Фото: БФ "КОЛО"

"Проєкт задумувався для зацікавлення дітей традиційною культурою. Сьогодні ми розуміємо, що він також підтримує родини, які вимушено покинули Україну. Наша мета — створити умови, за яких українські діти, незалежно від місця перебування, знатимуть і пишатимуться своєю спадщиною", — підкреслює Олена Кривенко.

Проєкт уже отримав визнання за свій інноваційний підхід до поєднання традицій і технологій, і він продовжує розширюватися та розвиватися. Це унікальна можливість для спільної роботи, яка зміцнить зв'язки між Україною та її людьми за кордоном.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський анонсував підвищення пенсій

Навесні в Україні проведуть індексацію пенсій. Підвищення виплат розпочнеться з 1 березня. Про це повідомив… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

У Києві відбудеться масштабний “Фестиваль кар’єри”: для чого це рішення?

Подія об’єднає роботодавців, освітні організації та тих, хто шукає роботу. Захід відбудеться 22-25 травня на… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Бої за Часів Яр: російські окупанти штурмують під димовою завісою, намагаючись прорватися до центру міста

У Часовому Яру російські військові проводять штурмові дії з району "Північний" у напрямку центральної частини… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Зеленський: Якщо процес вступу до НАТО затягнеться, то поверніть Україні ядерну зброю і дайте ракети

Україні необхідно мати власний захист на період, поки триває вступ у НАТО. Це може бути… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

“Рубрика” запрошує на онлайн-захід “РішенняХаб: фандрейзинг без американських донорів — де шукати можливості”

Медіа рішень “Рубрика” разом з Connection Agency запрошує на захід, де поговоримо про фандрейзинг без… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025
  • Новини

Ми відкриті до приходу інвестицій американських компаній у видобуток корисних копалин: Зеленський прокоментував пропозицію Трампа

Президент Володимир Зеленський прокоментував зацікавленість президента США Дональда Трампа у рідкісноземельних металах, які знаходяться в українських надрах,… Читати більше

Tuesday February 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.