Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство соціальної політики України.
Кожен Центр надає безкоштовну психологічну допомогу, допомагає у вирішенні різних соціальних питань, а також пропонує різноманітні заходи для дорослих і дітей.
"Центри життєстійкості стали вагомою частиною процесу трансформації соціальних послуг в Україні. Це простори, які змінюють підхід до підтримки кожної людини. Адже тут не тільки допомагають долати виклики, а й формують культуру життєстійкості в громадах. Ми бачимо велику зацікавленість людей, а тому прагнемо і будемо надалі розширювати проєкт," — зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
У 2024 році Міністерство соціальної політики України реалізувало масштабну ініціативу, спрямовану на забезпечення психосоціальної підтримки для жителів громад. У межах пілотного проєкту запрацювали 215 Центрів життєстійкості у 23 областях України, з них 7 — у громадах, релокованих із тимчасово окупованих територій. У просторах відбулося понад 600 тис. заходів. У центрах працює більш як 900 фахівців, серед яких соціальні менеджери, психологи та фахівці з соціальної роботи.
У планах Мінсоцполітики — залучити ще більше громад і надати допомогу у Центрах життєстійкості якомога більшій кількості українців.
Центри життєстійкості створені, щоб:
Тут кожен може отримати як індивідуальну підтримку, так і долучитися до групових заходів: терапевтичних занять, тренінгів, чи зустрічей для обміну досвідом.
Проєкт став майданчиком для співпраці держави та неурядових організацій, які виступають надавачами послуг у Центрах життєстійкості. Уперше послуги громадських організацій оплачуються державним коштом.
"Кожен із нас може зіштовхнутися з викликами, які важко подолати самотужки. Громадський сектор і держава об'єднують зусилля, аби підтримати, допомогти знайти ресурси та повернутися до активного життя. У Центрі життєстійкості кожен може знайти фахову підтримку професіонала та плече, на яке можна спертися", — розповіла Олена Стрілецька, соціальна менеджерка релокованого Мелітопольського Центру життєстійкості, що наразі працює у Запоріжжі.
Контакти діючих Центрів доступні на сайті Міністерства соціальної політики.
Центри життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?", ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Ця ініціатива є яскравим прикладом міжсекторальної співпраці, що об'єднує державу, громади та бізнес для підтримки українців у складні часи.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.