Про це пише Politico з посиланням на двох неназваних дипломатів ЄС.
Як розповіли джерела виданню, домовленості з Угорщиною вдалося досягти в останню хвилину. Для цього сьогодні, 27 січня, посли ЄС зберуться на екстрену нараду, а саму угоду офіційно затвердять під час зустрічі міністрів закордонних справ.
Politico цитує дипломатів Євросоюзу, які "невдоволено зітхають" через погрози Будапешта заблокувати санкції:
"Їм [угорцям] подобається драма".
Раніше Орбан заявляв, що Брюссель повинен адаптуватися до "нової ситуації" та скасувати санкції проти рф. А якщо Україна таки хоче продовження європейських санкцій, то вона має відновити транзит газу.
У грудні 2024 року Орбан заявив іншим 26 лідерам ЄС, що він може заблокувати продовження санкцій ЄС проти росії після 31 січня, адже цей крок вимагає одностайного схвалення. На його думку, небезпека війни "значно відійде" з президентством Трампа, а от наступним "найбільшим джерелом небезпеки" нібито є ціни на енергоносії.
"Нам потрібно перешкодити Брюсселю проводити санкції та ліквідувати наявні, щоб знизити ціни на енергоносії", закликав Орбан.
Тим часом в ЄС розглядають варіанти, як діяти, якщо Будапешт накладе вето на відновлення обмежень для москви. Серед варіантів — указ короля Бельгії часів Другої світової війни.
Оскільки активи зберігаються в бельгійському Euroclear, то одним із запасних варіантів є використання воєнного указу, ухваленого в 1944 році. Він дозволяє королю Філіпу блокувати передачу активів із країни, розповіли виданню чотири посадовці.
Кілька держав також висунули пропозицію позбавити Угорщину права голосу, але для такого кроку, ймовірно, не буде одностайної підтримки.
Також угорський прем'єр вважає, що антиросійські обмеження не зупинили війну та не зашкодили російській економіці.
За його словами, введені проти росії санкції буцімто знищили конкурентоспроможність європейської економіки.
"Вони довели війну до кінця? Ні. Чи завдали вони шкоди російській економіці? Ні. Чи вдалося Європі замінити російську енергію іншими доступними джерелами? Ні (…) Час змін настав!", наголосив Орбан.
Останні санкції проти росії
Нагадаємо, 10 січня США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній. Водночас обмеження торкнулися й сербської компанії, яка пов'язана з "Газпром нефть", зокрема до списку увійшли кілька десятків структур "Газпром нефти" і "Сургутнефтегаза"
Нагадаємо, що Велика Британія вперше також ввела санкції проти російських компаній "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз". Обмеження вдарять по доходах росії від продажу нафти.
Раніше Рубрика повідомляла, що уряд Японії у п'ятницю, 10 січня, ухвалив нові санкції проти росії через війну в Україні. Активи заморозять 33 організаціям та 12 людям, серед яких є громадянин Північної Кореї. Ще Токіо обмежить вивезення 335 товарів.
У російській федерації очікують, що зупинка їхніх заводів через останні санкції Сполучених Штатів не сильно вплине на світові ринки, натомість значно скоротить виторг росії.
Найбільша роздрібна торгівельна мережа Канади відкрила у своїх продовольчих магазинах поличку з українськими товарами. Про… Читати більше
Премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо під час дискусії у парламенті про зупинку транзиту російського газу через… Читати більше
Міністерство оборони України продовжує роботу над забезпеченням військовослужбовців більш сучасним і зручним обмундируванням та екіпіруванням.… Читати більше
У Львові міністри закордонних справ Андрій Сибіга та Хосе Мануель Альбарес підписали угоду про співпрацю… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів надати звіт щодо тих програм, які залишись без… Читати більше
Сьогодні у Львові урочисто відкрили Культурний хаб ЮНЕСКО. Це один з перших просторів такого зразка… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.