Про це Суспільному повідомив один із працівників офісу USAID у Києві.
Водночас детальними вказівками, з його слів, як планують реалізовувати директиву та чи будуть виключення, працівники наразі не володіють.
У пресслужбі USAID Суспільному відповіли, що перенаправили наш запит до Держдепу США.
Як відомо, американська агенція з міжнародного розвитку в Україні підтримує:
Загалом українські організації отримують листи щодо необхідності призупинити активності, що фінансувались коштом USAID або організацій, залежних від американського фінансування.
Зокрема співзасновниця Veteran Hub Івона Костина 26 січня повідомила у Facebook, що організація змушена закрити Лінію підтримки ветеранів та Хаб у Вінниці. Вона закликала бізнес підтримати проєкт.
Раніше низка ЗМІ повідомила про те, що державний департамент США видав наказ про "припинення роботи" для всієї наявної іноземної допомоги та призупинив нову. Це торкнеться і деяких гуманітарних проєктів для України.
Тим часом FT пише, що дипломати з Бюро у справах Європи та Євразії Держдепартаменту США попросили держсекретаря США Марко Рубіо повністю виключити Україну із директиви, яка набула чинності у п'ятницю, 25 січня.
Зауважимо, що 25 січня глава Української держави Володимир Зеленський спростував інформацію про те, що Сполучені Штати зупинили надання військової допомоги для Києва.
Що передувало?
Нагадаємо, що 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ, який передбачає тимчасову зупинку всіх програм зовнішньої допомоги на 90 днів. Метою такого рішення є перевірка їхньої відповідності зовнішньополітичним цілям його адміністрації.
Зазначається, що указ, підписаний Трампом, залишає за Рубіо або призначеною ним особою право приймати такі рішення після консультацій з Адміністративно-бюджетним управлінням.
Раніше в Пентагоні говорили, що безпекова допомога Україні "не підпадає під обмеження нещодавнього указу про іноземну допомогу, оскільки він стосується лише програм розвитку, а не військової підтримки". Таким чином, указ Трампа не впливає на контракти на виготовлення зброї для України за програмою "Ініціатива сприяння безпеці України" (USAI), укладені за адміністрації Джо Байдена.
Також указ не стосується залишкового і раніше запланованого постачання зброї зі складів США за повноваженнями президента зі скорочень запасів (PDA), оголошене Байденом. Як повідомлялось, близько 3,8 млрд доларів на програму PDA залишаться невикористаними, попри обіцянки Білого дому витратити усю суму до кінця каденції Байдена.
Дональд Трамп раніше запевняв, що у своїх спробах врегулювати російсько-українську війну "не покине Україну" та висловив сподівання, що війну росії проти України вдасться завершити за шість місяців.
У ніч проти 27 січня війська рф атакували Україну 104 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Російське міністерство оборони приділяє аномально багато уваги захопленню населеного пункту Велика Новосілка в Донецькій області.… Читати більше
У рамках розслідування Служба безпеки Швеції заарештувала судно, яке підозрюють у причетності до диверсії. У… Читати більше
Rubryka presents a curated selection of powerful photographs capturing life in Ukraine in January. These… Читати більше
На фронті минулої доби, 26 січня, було зафіксовано 166 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
26 січня всьоме "переміг" на виборах глави держави самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. За нього… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.