Про це повідомили в КМДА, пише Рубрика.
Як зазначають у міськраді, ця виставка є не лише культурною подією, а й важливим символічним жестом: вона нагадує про боротьбу за збереження нашої національної спадщини.
"Виставка акцентує увагу на болючій темі знищення і викрадення української культурної спадщини російськими окупантами, які цілеспрямовано намагаються стерти нашу ідентичність. Ця експозиція є ще одним закликом берегти, відновлювати та популяризувати українське мистецтво як невіддільну частину нашої боротьби за свободу та незалежність", – наголосила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Повідомляють, що експозиція включає:
Інтерактивна презентація показує 158 творів Олексія Шовкуненка, 149 із яких були викрадені окупантами. Вона дасть можливість осягнути масштаб утрати та підкреслить важливість збереження культурної пам'яті в умовах сучасних викликів.
"Творчий шлях Олексія Шовкуненка простягнувся між Херсоном і Києвом. Представлені в проєкті пейзажі та зарисовки повсякденного життя Херсона, Одеси та Києва відображають життєві мандри художника та його тонке відчуття урбаністичного ландшафту. Водночас натюрморти, побутові імпресії та ліричні портрети відкривають іншу грань творчості митця – інтимну", додали в КМДА.
Виставка триватиме до 24 березня 2025 року за адресою: Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9.
Що відомо про викрадення картин з Херсонського музею
Росіяни розграбували Херсонський художній музей навесні 2022 року, вони вивозили звідти твори мистецтва й оргтехніку до окупованого Криму. Загалом, кількість незаконно вивезених музейних експонатів перевищує 10 тисяч одиниць, що підкреслює масштаб культурних втрат, завданих окупацією.
На сьогодні триває ідентифікація вкрадених творів мистецтва з Херсонського художнього музею: до списку розпізнаних вже додалася 121 картина. Нещодавно музейники ідентифікували вкрадену окупантами картину українського майстра пейзажу.
Раніше Херсонський художній музей ідентифікував ще одну картину, яка була викрадена – це полотно Юрія Августовича "На вулиці".
Окрім того, під час окупації росіянами була викрадена робота "Старий Крим" Емілії Гончарової.
Також віднайшли і роботу Марії Шнайдер-Сенюк (1936 р.н.) "Косарі".
Окрім того, Херсонський художній музей знайшов картину зі своєї колекції, яку викрали російські окупанти під час окупації обласного центра. Її помітили в сюжеті російського телеканалу.
У ніч проти 27 січня війська рф атакували Україну 104 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Російське міністерство оборони приділяє аномально багато уваги захопленню населеного пункту Велика Новосілка в Донецькій області.… Читати більше
У рамках розслідування Служба безпеки Швеції заарештувала судно, яке підозрюють у причетності до диверсії. У… Читати більше
Rubryka presents a curated selection of powerful photographs capturing life in Ukraine in January. These… Читати більше
На фронті минулої доби, 26 січня, було зафіксовано 166 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
26 січня всьоме "переміг" на виборах глави держави самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. За нього… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.