Про це повідомляє Рубрика з посиланням на заяву головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського в інтерв'ю військовому кореспонденту Андрію Цаплієнку, яке транслювалося в телеефірі.
Курська операція – безпрецедентна
Олександр Сирський зазначив, що Курська операція – безпрецедентна:
"Безпрецедентний випадок, коли країна-агресор вимушена була оборонятися на своїй території, руйнувати на своїй території свої населені пункти.
І фактично вона вимушено було перекинути з інших напрямках і створити угруповання, яке нараховувало 67 000 (осіб – ред.) найкращих своїх частин. І додатково те, що залишилось від 11 000 північнокорейських військовослужбовців".
Він нагадав, що з травня 2024 року противник розпочав широкомасштабні наступальні операції на Харківському напрямку.
"Ми фактично випередили ворога у розгортанні наших резервів уздовж кордону, починаючи від Сум, Харків, Вовчанськ. І ворог не очікував, що в нас є бригади, які були виведені в резерв для відновлення боєздатності", – наголосив головнокомандувач.
За його словами, ворог планував два головних удари:
Сирський додав, що це було порядка 43 тисяч особового складу ворога в районі Бєлгорода на Харківському напрямку і 26 тисяч з Сумського напрямку.
З червня ворог почав переходити до наступу і Україна мала знайти рішення проблеми, яке б відволікло дії противника, примусило його зняти частину своїх сил із головних напрямків, підкреслив він.
"У ході детального аналізу створених угруповань противника, концентрації його військ було знайдено слабке місце якраз от на Курському напрямку. …Ми змогли вивести 3 бригади десантно-штурмових військ, вивели ще декілька бригад, відновлювали боєздатність, доукомплектували, ну і відповідно провели цю наступальну операцію", – розповів Сирський.
Як повідомлялось, головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що задля перемоги у повномасштабній війні Збройні сили мають активно впроваджувати на полі бою те, в чому Україна має перевагу над силами країни-агресора.
Розробка вітчизняної ППО
Сирський також наголосив, що Україна має потужності, щоб створити власний комплекс протиповітряної оборони.
"Ми ще в радянські часи фактично виробляли всі системи управління для зенітних комплексів. У нас є потужності та можливості створити та ведуться роботи зі створення власного комплексу ППО", – повідомив Сирський.
На питання журналіста, чи могла б майбутня українська ППО стати аналогом Patriot, він відповів, що має бути не гірша.
"Я сподіваюсь, що за своїми характеристиками він буде не гірший, ніж Patriot", – наголосив він.
Головнокомандувач також додав, що наявність у росії таких ракет, як "Орєшнік" спонукає Україну отримати власну сучасну протиракетну систему, а також отримати такі системи від партнерів.
Нагадаємо, раніше Зеленський розповів, скільки ракет і дронів збила українська ППО за тиждень.
Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння… Читати більше
У неділю чинності набула угода між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в Газі та… Читати більше
Британська розвідка проаналізувала просування російської окупаційної армії у Донецькій області, зокрема звертається увага на тиск… Читати більше
До 115-ї річниці від дня народження художника Федора Манайла в Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену митцю.… Читати більше
15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий… Читати більше
Президент Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська відвідали воїнів ЗСУ, які проходять лікування після… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.