Про це повідомляє Yle, передає Рубрика.
У чому проблема?
У Рованіємі вже кілька років стикаються з незвичайним явищем – туристи залишають у готельних номерах дорогі пуховики. Тобто, коли відпустка на морозній півночі добігає кінця, виявляється, що об'ємний зимовий одяг не поміщається у валізу, та й удома, де тепло, він не знадобиться.
Директор Arctic Hotel Collection Міко Грьон розповідає, що щозими в готелі збирають кілька мішків забутих речей, зокрема брендових.
"Мабуть, причина в тому, що зимовий одяг не потрібен вдома і не поміщається в багаж", – припускає Грьон.
Туристи залишають одяг у готелі щотижня.
Яке рішення?
Директор готелю Тііна Мяяття зазначає, що в Sokos Hotel Vaakuna до цієї проблеми ставляться з усією відповідальністю.
"У наших ліфтах є інформація, що одяг можна залишити на ресепшені в пункті збору. Звідти його передадуть благодійним організаціям", – пояснює Мяяття.
Як це працює?
Муніципалітет Рованіємі та Business Rovaniemi проводять опитування, щоб з'ясувати, скільки непотрібних і невикористаних речей знаходять у місті. Результати дослідження будуть готові протягом січня.
"Туристи залишають величезну кількість одягу та інших речей. Явище нам знайоме, але поки що ми не маємо уявлення про його масштаби. У Рованіємі слід покращити можливості оренди одягу для туристів або його переробки", – каже керівниця проєкту Катарііна Сієппі.
Зокрема, вона пропонує, щоб туристам продавали в гарному стані зимовий одяг і спорядження, що були у використанні. Також могла б працювати служба зі збору одягу на переробку.
З іншого боку, економні туристи планують свої поїздки заздалегідь до останнього цента. Наприкінці поїздки вони шкодують про недоїдений хліб і недопитий сік. На щастя, за допомогою соціальних мереж їжа не пропадає даремно.
Еко-свідомі туристи діляться інформацією про надлишки продуктів у Facebook-групах і на сторінках, присвячених бюджетним подорожам Лапландією.
Крім їжі, такої як напівфабрикати, закуски і сніданки, туристи також діляться й іншими речами, наприклад, грілками для рук. За повідомленнями в соціальних мережах, продукти передаються через ресепшн готелів.
Катарііна Сієппі вважає цей спосіб ефективним:
"В інших країнах така практика використовується активно, тож було б чудово, якби вона поширилася і тут".
Нагадаємо, Франція з жовтня 2023 року частково відшкодовуватиме витрати громадян на ремонт взуття й одягу.
Також раніше Рубрика писала про незвичний сервіс, який пасажирам запропонувала японська авіакомпанія Japan Airlines, щоб знизити шкідливі викиди в навколишнє середовище. Відтепер клієнти можуть зарезервувати одяг на час подорожі до країни.
А щоб навчитись екологічно ставитись до речей читайте статтю Рубрики "Рік без покупок: як навчитись екологічно ставитись до речей".
У трьох львівських закладах професійно-технічної освіти створили сучасні навчально-виробничі хаби. За кошти державного, місцевого бюджету… Читати більше
Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив, що інвестиційний договір про забудову заповідних земель буде розірвано.… Читати більше
Український інститут майбутнього (UIF) презентував масштабне дослідження “Розширення співробітництва між Україною та США: стратегія win-win”,… Читати більше
У Києві встановили шафи резервного живлення для світлофорних об’єктів ще на трьох перехрестях: вул. Овруцька… Читати більше
У Запоріжжі на зупинках громадського транспорту та місцях масового перебування людей встановлюють бетонні модульні укриття. Про це повідомив начальник… Читати більше
На Донеччині загинула 24-річна доброволиця з Білорусі Марія Зайцева. Дівчина відома тим, що брала активну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.